Strugurasi de Sept-Oct2011 *40*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

neata
Lali,felicitari pt micuta crestina!Cred ca sotul tau are mare dreptate in privinta diversificarii. oricum sunt sigura ca vei face exact ce trebuie pentru Teo, in functie de reactiile ei

camady, eu cred ca faci foarte bine sa o lasi in pace o perioda, e clar ca nu e pregatita pt altfel de papa decat lapticul tau

Iris K, ce grasnuica ai, parca tu erai stresata sa nu ia prea mult in greutate,nu?

Mariuca mea cred ca a iesit din topul greilor,in ultimele luni a luat 4-500 gr pe luna. La 5 luni are 7,5 kg si 72 cm (mi se pare o lungana)Oricum mie mi se pare f bine asa cum e.

Oana,eu iti raspund din ce am mai citit eu (chiar daca ai intrebat pe Ionela)

1. mai bun stiu ca e orezul integral si f bun e si cel salbatic(eu din asta inca nu am gasit)
2. uite pe site-ul asta am gasit tot felul de indulcitori pe care eu vreau sa ii fol in viitorul mai indepartat pt a face dulciuri Mariei:
http://www.veganlife.ro/catalog/indulcitori-inlocuitori-de-zahar-sau-miere-122095
Asta cu varsta la care le putem folosi ma intereseaza si pe mine...

Luna viitoare vreau sa cumpar un steamer de bambus de pe site-ul pus de tine. Am tot ezitat sa cumpar unul clasic, plasticul ala ma stresaza rau insa cel de bambus mi se pare o alternativa minunata.

Doua intrebari am pt fetele care fol produse bio.
1. Cume detergentul bio de vase de la Sodassan?
2. Cume det de rufe bio praf de la Sodassan?

Va pot spune impresiile mele despre produsele de curatenie de la sodassan, sunt f ok, spala bine (cel de spalat pe jos curata chiar mai fain decat cele clasice, lasa parchetul f frumos) s sunt f economice, le am de 2 luni si abia am consumat de 2 degete din sticlute..

Una peste alta eu am o rana f urata la san, m-a cam molfait Mariuca intr-o noapte si am ditamai fisura, doare de mor cand pune gurita acolo, nu mai stiu cu ce sa dau, le iau la rand bepanthene, lanolina, unguent cu galbenele,ii dau sa pape mai mult din celalalt san , cu toate astea trece greu de tot


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

M-am aprins,nu trebuia. ZENNNNNNNNNNNNNNNN Ma mananca limba la N lung ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza

Multumim pt urari si incurajari, desi pare ceva absurd si banal, pt mine/noi e f mult si important faptul ca facem kk

vad ca omul de stiinta e iar intre noi [bleah]

a la 6 luni avem 8.600 si 70 cm (cu aprox ca nu sta la intins )
Maine mergem la vaccin

Camady .. tinem pumnii sa nu doara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Buna !

multumesc celor care mi au raspuns la intrebarea cu apa/ceaiul

bunny , T are 6 mese/zi si bea cam 160-180 ml
dar la unele mese mananca si 140 ml , depinde cum are chef

seidana a mancat morcov + pastarnac + telina
azi i am bagat si dovlecelul
pe la 11.30 o sa i dau , sa vad daca ii place
saptamana asta incep sa i dau si fructe (mar,para)
toujours nr 4 si lui ii sunt ff fixe (am obs ca sunt mai mici ca pampers)
bravo lui ela pt kk

rach sa va bucurati maxim de mei tai

may cum de a racit pitica ?
doar muci sau si tuse ?

inutsa

lena , Sf Teodor este pe 3 martie

oana am cumparat si eu sambata un bax de toujours , m am dus sa l desfac ca m ai facut curioasa
eu n am nimerit din astia noi , sunt la fel ca ceilalti :(



_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neatra, neata

Jade, Sei de care ceai le-ati dat?

Lali, felicitari pentru crestinarea micutei

Camady, noi maine mergem la vaccin se fac doua.Unul intr-un picior si altul n celalalt picior.

Bravo Ela pt kk

Noi avem 6,350 kg si 67 cm.Acum sa vedem ce zice si doctora maine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

aaa.. voiam sa mai zic:

LALI.. sa va fie de bine botezul, imi pare rau ca ati avut si de data asta motiv de suparare, bine ca Teo e bine si ca v-ati simtit bine

JADE.. azi vreu sa fac si eu supica cu morcov pstarnac si dovlecel..

Nu v-am zis ce am patit ieri..
Mancam branza fagaras, si las paharul la 1 m si ceva de Elena, evident ii zic alui meu sa se uite la fata, am lipsit 2 min cat am fost la baie, si cand ma intorc Ele cu branza pe obraz( nu cred ca a nimerit sa isi bage in gura, ca nu am vazut nimic pe limbuta ), dupa ce il cert bine pe al meu si spal fata pe fata, observb ca Ela s inroseste tare pe obraz si in jurul guritei unde a atns-o branza.. exact ca o reactie alergica..E posibil sa faca alergie de la asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Neatra, neata

Jade, Sei de care ceai le-ati dat?

Lali, felicitari pentru crestinarea micutei

Camady, noi maine mergem la vaccin se fac doua.Unul intr-un picior si altul n celalalt picior.

Bravo Ela pt kk

Noi avem 6,350 kg si 67 cm.Acum sa vedem ce zice si doctora maine.




Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)







Eu i-am dat fie apa fiarta bine bine , fie ceai de musetel ( ca la noi asta se impune) Dca nu ar avea probleme i-as da doar apa fiarta cata minute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Pe cei vechi scria air confort,pe astia nu,si sunt cu ceva albastru la interior,de aia am crezut eu ca sunt "alta specie". Ma gandeam ca au de doua feluri.

Si buna dimineata,ca m-am aprins si nu am salutat. Azi nu sunt gospodina,si nici sotul nu imi e acasa. Cum ma numesc oare? Sper sa nu mi-o iau de la moderatori. Ca nu avem nici noi voie sa fim rele si sa incalcam regulamentul prin limbaj ,chiar daca el e ala nasolul . De ,suntem m u i e r i si ne place barfa ...


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach eu i am dat baby calm si baby drink (care e mai dulce)
nu i place nici unul

seidana da , poate sa faca reactie alergica
ai grija !

EDIT: cum ii faci supa ? cum i o dai ?

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Sei eu cred ca e posibil sa faca alegie, da...
Ce maricica este Ela, creste fain de tot. Poate incepe sa se regleze de la mancarica
Rach cum arata mei-taiul, poti pune un link?
Am luat si eu toujours de astia noi, sunt faini tare, deci sunt mai mici, nu mi se parea mie. Ma cam supara mirosul lor
Lali, nu il mai baga in seama pe dubiosul asta care tot posteaza pe aici

Mergi la inceput