Strugurasi de Sept-Oct2011 *40*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

am facut kk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

rach este gata mei taiul ?
cred ca pe al tau l am vazut acum

_


de T 5+





Da, Jade al meu este.Mi-a trimis mail, tipa.Imi place mult de tot



Hola fetelor

Noi acum am venit de la tara.Merg sa citesc din urma tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

am facut kk

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Dati o bere !! Felicitari!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut,

Dbunny, mersic !!!
Maia se zgaraie, mai ales in zona urechii, dar si genunchii cand sta in funduletul gol si se agata de picioruse.

Ooka, pe mine ma intereseaza ce a spus la curs ;)
foarte fain ce ai povestit. sa ne mai spui ;)

Bravo Ela !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui seidana

am facut kk




Dati o bere !! Felicitari!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


dam o lada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Buna seara!

Multumim pentru urari.
La Multi Ani tuturor sarbatoritilor. Cum trece timpul! :(

Noi suntem bine, a mea papusa doarme noaptea mai nou 10 ore, nu se trezeste/maraie decat pentru suzeta, uneori, nu in fiecare noapte. In schimb,nu sunt multumita de cat mananca. Bea din laptic si dupa ce trage cateva inghitituri cu pofta, impinge biberonul afara si face bleahh :(. Dar inca nu renunt la LM, desi am fost tentata de cateva ori. Daca creste, uda scutecul si e voioasa nevoie mare, nu imi fac griji. Avem 7.700 g.

Azi am fost cu ea la Sighisoara si a fost prima data cand am pus-o in scoica. A fost nesperat de cuminte, a mancat in scoica (ea nu mananca decat la orizontala), a dormit, a fost cuminte. Am avut o zi frumoasa, desi am fost la parastas. Atata ca nu mai incape in scoica, e cu picioarele pe afara .

Cu kka si a mea face cand cum. Cand la 4 zile, cand la 2 zile, dar nu mai pare atat de chinuita, nu se mai screme.

Eu pe a mea tot timpul o las cu X sau Y, dar nu are nicio treaba. Povesteste, rade cu persoanele respective.

toate mamicile de strugurasi

ps. May, mai rezisti cu pompa?

Mamica ANTONIE (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

o mai suport... cu asta ma ocup in mom asta
tu?

anca, ai mp.

bravo, sei

pitica mea a racit :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Hello!
N-am mai dat pe aici ultimele zile, de, copiii bolnavi
In sfarsit se vede luminita de la capatul tunelului, au inceput sa se simte mai bine copiii. Bia e simtitor mai bine, tuseste dar putin, Theo inca se chinuie cu tusea, dar nu mai e asa urata. Ultimele 2 zile au fost de cosmar, am dormit noaptea in fund cu Theo in brate ca sa nu mai tuseasca asa urat, treziri dese noaptea, papat putin la tzitzi [si acum la fel], planset, apatie, facut treaba pe apucate, cred ca mi-au iesit fire albe dupa stresul din ultimele zile.
Am citit pe diagonala. Din ce am retinut...

jade felicitari pt dintzoc!

sei bravo Elenei pt kk! Lasa ca la al doilea bebe o sa fii mai relaxata si nu o sa mai repeti greselile

oana cum sunt scutecele Libero? Au partea de la spate toata cu elastic? Sunt subtiri/grosi? Zi-mi cum ti s-au parut pls. Noi folosim Huggies, dar ma gandeam sa iau si Libero, doar ca nu vreau sa imi para rau. Huggies mi se par f k lumea, unde mai pui k ii iau la un pret mai mic decat Pampers/Libero.

Va citesc cu diversificarea... Si eu abia astept sa o incep. Cred ca fiu-miu o sa fie mai papacios decat sora-sa, cel putin asa cred la omentul asta . Mai avem cateva sapt si o luam si noi de coada
Merg si eu la nani, sper sa am o noapte mai linistita decat utlimele

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

May, eu mi-s satula de ea... am zile cand ma mulg numai de 3 ori in 24h (tot aceeasi cantitate), dar nu des, sa nu pierd lapticul :)).. am avut multe tentative sa renunt.. satula de pompa, fata se stramba la lapte.. dar am zis totusi, sa merg pana la 6 luni :)

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello ,na seara! Printre cascat si frecat la ochi va citesc . Nu stiu cat retin ca dorm pe mine. Am facut botezul fetii ieri , a fost frumos,intre prieteni , am fost 14 oameni adulti si 5 copii ( nepoata mea de 6 ani, o fetita de aproape 3 ani de la buburuze, Paul si inca doi baietei cam de varsta lui). A primit Teodora hainute multe cadou , banuti mai putini, mai are de primit . Nu a plans decat la imbracat si la impartasit.S-o fi intrebat ea ce o fi lichidul ala de-i vine pe limbuta,ca nu seamana deloc cu lapticul . Si la imbracat pentru ca ii place nud,si ar mai fi vrut sa stea asa . I-a rupt mainile preotului , dupa turul icoanelor ii spunea sora-mii " e greuta,mi-a cam rupt bratele" si le flutura in aer sa ii treaca amorteala.

Bineinteles ca fata mi-a demonstrat inca o data ca ea nu vroia botex . Pe 21 ian cand a fost programat botezul s-a intamplat chestia cu procesul Mirelei,apoi ,pe 28 au fost drumurile inchise. Ieri... ii tineau lumanarea aprinsa cuscruli( socrul surorii mijlocii,care a botezat fata) asa ca s-a derulat totul pe repede-inainte. Ea a plecat devreme,aseara pe la 6 acasa,noi am continuat pana la 5 dimineata. Nu s-a dansat cine stie ce ,dar ne-am simtit bine. Dimineata,la 9 ,mi-a spus sora ca socrul ei a plecat la ingeri. Azinoapte la ora 3.


Creola, eu dau back pur si simplu. Dar eu pierd mesajele de obicei pentru ca inchid pagina inainte sa dau send sau dau reseteaza.

Dbunny, individul om de stiinta nu cred ca |a spart" parola Elenei,ci mai degraba a avut doar un programel ceva,care a memorat-o inca de cand erau ei doi in tandreturi . Sau chiar o stia. Si nu a vazut nimic pe grup pentru ca acolo era inscrisa cu alta adresa . Din precautie am inchis noi accesul ei.
A intrat pur si simplu pe messengerul ei, a copiat lista de contacte,a incercat sa intre in vorba cu unele persoane ,apoi a iesit. Dupa aia a incercat sa ne adauge pe toti in lista lui de messenger,dar i s-a cam dat cu flit. Nu aveam chef de caterincoase,ca ii dadeam acept si incercam sa ii tin piept cu mintea mea de gospodina ofuscata care a descoperit si ea ca internetul nu inseamna numai messenger si retete de gogosi si ciorba.MAi mult nu cred ca a stiut sa faca,stiinta lui e limitata la a face copii si apoi sa ii ignore.

Scutecele toujurs sunt de doua feluri. Nu le-au schimbat interiorul,ci sunt cu totul altfel,si denumirea e altfel. Acum e gaura in capul meu,am dormit doar doua ore noaptea trecuta,plus trei acum seara,asa ca singutul meu neuron nu mai are cu ce sa faca sinapse si sa imi transmita si mie ceva.

Sei nu ai facut mami nimic gresit cu alimentatia Elei, ai facut tot ce a tinut de tine sa nu faca colici,nu cred ca de acolo problemutele ei cu kk. Eu ce sa zic,nu am facut mai nimic in sensul asta nici la Paul,iar la Teodora nu am cumparat nici macar o sticluta de nimic anti-colici.Am baut eu ceva ceaiuri intr-o perioada,apoi am vazut ca dupa unele plangea mai tare,apoi am aplicat doar "calm,pele pe piele,san coninuu si rabdare" in perioadele colicoase. A recut. Acum suntem mari,de maine papam si altceva decat lapte,desi sot zice ca am putea sa mai amanam. A tot intrebat si el in stanga si in dreapta si nu intelege de ce sa dam altceva decat lapte la copil daca inca nu poate sa ia mai nimic din alimente, nu sta in fund singura ,nu are nici un dinte. Si nu am argumente impotriva la ce spune el. Sa vedem ce o fi de maine.

Revin,atat am apucat sa citesc.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput