Strugurasi de Sept-Oct2011 *40*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny


ionela eu putinul lapte care-l mai scot e foarte foarte transparent. e ok¿



e cel mai bun pentru copil!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Creola de aproape o luna ducem dorul inotului. Nametii m-au impiedicat sa scot masina din parcare. Sper ca martea asta sa reusim sa ajungem. Abia astept sa urmaresc reactiile lui Anto. Acum o luna chiuia de fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

dbunny, omul de stiinta nu a avut acces la poze.



la 3-4 zile dupa intrarea omului de stiinta, H s-a plans ca i-a spart toate conturile, iar din contul meu de yahoo eu intru direct la grup...si daca n-ar fi asa de ce si-a sters albumul¿

mersi ionela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui May3

dbunny, omul de stiinta nu a avut acces la poze.



la 3-4 zile dupa intrarea omului de stiinta, H s-a plans ca i-a spart toate conturile, iar din contul meu de yahoo eu intru direct la grup...si daca n-ar fi asa de ce si-a sters albumul¿

mersi ionela!

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


Eu i-am sters pozele; accesul pe grup i-a fost taiat de lali, inainte de a intra eu sa sterg pozele, inainte de a se plange ca i s-au spart conturile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

by the way, fete care nu au pus pe grup nimic din oct-noiembrie, le iau in ordinea vechimii

id - data postare grup - data postare DC
michella - Oct 14 - a scris in cap asta, ieri parca
theea - Oct 14 - a scris in cap 21 - 9 ian
didiana - 2 noi - a scris in cap 23 - 14 ian
inezluiza - 14 noi - a scris in cap 36 - 15 februarie
anilansa - 21 noi - a scris in cap 23 - 15 ianuarie

Propuneri?

PS. Nu e nimic personal, dar regulile sunt reguli, si trebuie respectate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Seara buna fetele...
Am un pic de timp liber si vreau sa il impartasesc cu voi.
Apropo de scutece noi abia suntem la nr. 3 si dupa ce termin baxuletul acesta trecem si noi la nr. 4 noi folosim pampers premium care la noi au mers foarte bn si nu am avut niciodata eritem fesier... in schimb la noi orice fel de ulei de corp le cumpar le apar bubite imediat pe pielicica am epuizat ap toate gamele si tot asa se inrosesc si apoi le apar brobonele...

Aseara am sarbatorit si noi Dragobetele, am stat la restaurant pana la 2.00 a.m.(de cd nu am mai stat atat de mult in oras :)))oricum copii au mancat pe la 21.30 si pe la 22:30 au adormit(soacra a avut grija de ei) pana la 6:00 le.am dat sa pape si apoi au mai dormit pana 8:30, le.am dat drumul la carusele si apoi eu am dormit in continuare pana pe la 10 fara 15min...am lenevit mi.am permis k au fst ei cumintei.

eu am facut azi o supica de pui de tara, la cuptor am facut buzunarase de pui cu branzica feta si condimente iar garnitura de carofi copti in folie cu unt, delicios... si o salatica de beouf si una cu telina si mar(asta pt mine)...

Eu am inceput sa fc deja bagajelul pt plecarea la Bucuresti parca ne mutam am deja o geanta mare de voiaj numai cu lucrusoarele lor, si mai urmeaza inca una cu tot ce tine de prepararea hranei, bibe , incalzitor, sterilizator, caruciorul si tot asa... pt noi avem o gentuta mik zici k noi suntem copii :)))...

vroiam sa va intreb la bebi vostri li s.a inchis fontanela, k la noi parca mai este foarte putin dechisa ap de frunte cativa cm...?!
Si nr. 2 cat timp trebuie tinuti in fundulet(ai mei stau doar sprijiniti)? k ai mei se arcuiesc ca sa se ridice singurei logik nu reusesc dar se straduiesc :))


si nu in ultimul rand uram cu drag La multe lunite si Multi ani sarbatoritilor de azi ... pupam dulce printesele si printisorul





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Anastasia
Caterina

Robert
Radu

MarianaEnache- am verificat fontanela Elisei,e de 2 degete(3 cm).
Din cate am citit ,momentul inchiderii fontanelelor variaza,se poate inchide intre 9 si 18 luni,cu limite de la 6 luni la 24.

Bebelusii vor sta singuri in fundic doar dupa ce-si dezvolta muschii spatelui si gatului...acum ei exerseaza din pozitia stat pe burtica.Pe a mea o las uneori sa stea sprijinita dar nu mai mult de 2-3 minute, la Elisa se vede clar ca mai are de lucrat la muschii spatelui ...noua nu prea ne place pe burta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Marina eu recunosc ca o las cam mult, poate mult prea mult sa stea in fundic, adica o las si in scaunul de masa, o mai pun in fund singura, o tin pe mine uneori in fund.. daca o tin la 5 se ridica in fund, mai nou din carucior face abdomne la greu (carucior la 30 grrade).. ea cand nu are chef sa mai stea in fund se impinge de spate..

insa nu fa ca mine, bazeaza-te pe instinctul propriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Cucu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

bau

Mergi la inceput