Strugurasi de Sept-Oct2011 *40*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana cum ati petrecut ieri ?

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

la multe lunite sarbatoritilor!

ooka,da e f bine primit

noi am avut cred ca cea mai proasta noapte dce cand s-a nascut.
s-a trezit din 2 in 2 ore, iar in rest se foia la greu.
nu stiu ce a avut.
dimineata s-a kakacit de 2 ori, dar mai facuse si ieri. fara supozitor ca a mea, multumesc lui Dzeu, face singura si destul de des. asa, de scremut nu s-a scremut, caca moale, deci nu cred ca de asta s-a foit noaptea..
eu sunt chiauna. toata noaptea nedormita, ce am dornmit vreo 2 ore dim dupa ce m-a schimbat soacra-mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana cum ati petrecut ieri ?

_


de T 5+





pai am fost la bunici.. atentie maxima brate cat incape, musafiri pe seara si ne-am jucat cu (virgula) cadourile de 6 luni.. si am mancat un mar jumate

A si azi noapte treziri de la 12 la 4 din h in h si apoi din 2 in 2 h ( asta ca sa nu se simta MAY obosita )

App ca BEA (felicitari) face caca singurica.. voi cum sunteti? v-ati reglat sau tot cu probiotice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

kk el face tot mingii de ping pong
cam la doua zile face , cu chinuri si tot tacamul

bravo Elei ca papa tot !
ce cadouri ati primit ?

daca vb de oboseala si eu sunt in rand cu voi
ieri bazaiala toata ziua
a adormit pe la 23 , s a trezit la 5 sa manance si s a mai culcat abia la 6.40 , bineinteles cu smiorcaieli
la 7.30 s a trezit plangand si adios odihna mea :((

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Salutare evribadi!

Noi am cam lipsit de pe forum ca a fost bunica in vizita. S-a inteles de minune cu Eca. sunt prietene

Ieri am cumparat un bax de toujours. le-au modificat. sunt subtiate mult (cam ca pampers) si le-au mai bagat un strat absorbant in interior. Oricum ar fi nu miros nici ca pampers nici ca libero. Par in continuare mai putin chimicaloase decat cele 2.

eu ma pregatesc acum sa scot printesa in curte.

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi si din zilele trecute!!!

Si felicitari bb T pentru dintisorul minunat!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JADE.. deci noi am ramas singurele necacacioase.. clar la al doilea bb nu ii voi mai da nici un fel de siropuri , si voi manca normal, chiar faceam un bilant de fapte.. de la 2 zile i-am dat bonnisan, apoi sab simplex, debridat, lass baby.. am mancat orez si cartofi si paine unsa sa nu aiba colici (la indicatia dr), apoi cand am renuntat la ele cum sa mai faca? apoi am trecut pe supozitoare.. deci clar am invatat-o prost de mica.. asta e.. sper sa fie bine

A primit toba de la chicco guitara tot de la chicco si o siliconata (o vaca mai mare decat ea de mare , cu titile la vedere

O pai daca as dormi asa ca tine ar fi lux.. insa imagineazati : 12.20-1.30-2.30-3-3.40-4.30-6.30-7.00-8.50 .. iar am cearcane pana in gura.. insa partea buna e ca m-am ingrasat

OAna .. imediat se termina stocul de pampersi si toujours, si chiar ma gandeam ce luam.. insa cred ca o sa mergem tot asa in paralel, sunt multumita de toujours insa ne cam strang (nr 4 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

SAlut si de la noi

Creola multumim

Sei, asteptam poze cu virgula cadourile de 6 luni



La multe lunite Nasti, Caterina, Robert si Radu !!!


Pitica mea de ieri a inceput sa se intoarca de pe spate pe burtica. Ii place tare mult. Am facut si filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

jade nu-i dai nimic pt constipatie acu ca diversificati¿ pruna, para¿

may noi cand ne foim asa noaptea(si in ultimul timp o facem mult) e de la stomacel, daca o iau in brate si-o sucesc pe toate partile trage basinici, sau eventual face caca s-apoi doarme linistita. voi cand incepeti diversificarea¿ mai ai lapte¿

ionela eu putinul lapte care-l mai scot e foarte foarte transparent. e ok¿

mai fetele , eu am ceva pe limba de cateva zile, sa zic, sa tac¿

zic:
daca dl vp a spart conturi si parole, inseamna ca el si cine stie cati au acces la pozele nosatre, si acolo sunt poze cu copii in putza goala, aka miere curata pt pedofili, care stiu ei cum sa sparga toate conturile posibile si imposibile cand e vorba de asa ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci sei pt felicitari. da, nu mai zic nimic, m-ai luat cu trezirea din ora in ora :D

dbunny, omul de stiinta nu a avut acces la poze.
da, lapte am berechet, am mai pus si vreo 3 pungute la congelator in ultimele zile.
diversificarea o incepem aproape de 6 luni.
maine facem 5 luni :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, treceti deja la nr 5 ?

noi ne impacam f bine cu nr 3 de la toujours. abia acum ii vin cum trebuie.
nu mai vb de kg , te rog

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput