Strugurasi de Sept-Oct2011 *40*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

seara buna!!!

Bravo bebe T tine-o tot asa, la mai multi si tot la fel de nedurerosi.

Ooka gata cu lauda pune si tu poze, ca si asa salivez pe aici, macar sa o fac cum trebuie.

Stefy VREAU!!!!!!!!!!

Nu mai intru cateva zile ca sa nu mai mor de pofta, la cate bunatati faceti,glumeam maine plec la Constanta deabea astept, un mic concediu pt mine.

Iancu e bine ,un superb, azi a fost mai morocanos dar trece. L-am pus azi putin in fundulet si l-am filmat sa vedeti si voi sper sa reusesc sa il incarc pe facebook in seara asta ca merge cam greu, pt fetele fara facebook pun si poze pe grup

Va pup si ne vedem luni.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

cand iesim!!!!! eu sunt disponibila oricand si oriunde numai sa fie in Bucuresti si nu we asta.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Creola, abia acum reusesc sa raspund
La serviciu e nebunia pe care am lasat-o, deci n-are rost sa povestesc prea multe! Mai bine despre Clara. S-a suprapus plecarea mea de acasa cu o perioada mai dificila, respectiv o saptamana intreaga in care nu ne-am kakacit. Va imaginati ca era foita, pe alocuri maraita, asa ca l- a cam solicitat pe tati. In schimb, tati e inventiv si a stiut sa tina fata fericita si ocupata

Am reusit sa vin acasa cate doua ore la pranz. Mancam si eu, manca si Clara! E foarte. Ok asa. Sanii s-au adaptat bine noului program. Nu ma pompez la serviciu, darsunt asa plini, ca nu ii goleste Clara si ma mai pompez acasa. Mananca din biberon si ia si suzeta.

In schimb, trebuie sa va povestesc experienta unei saptamani in care nu ne-am kakacit, mai exact sfarsitul ei. Asta si ptr mamicile care isi auto-induc mustrari de constiinta ca pun supozitoare sau folosesc alte metode artificiale sa induca defecatia... Am tot facut gimnastica, masaj, Clara avea stomacelul plin, asa ca a inceput sa se screama zgomotos pana se inrosea la fata si dadea sa planga. Am ajutat-o cu diverse pozitii, a umplut un pampers. Ne-am schimbat, scremutul a continuat, am mai facut inca un pampers, dar e tot continua sa se screama serios. S-a incordat pana a vomitat cu jet tot ce avea in stomacel. Chiar si dupa ramasese cu reflexul si se tot scremea. Am pus supozitor ca sa scoata tot ce mai vroia ea sa scoata, ca imi era mila. Am mai kakacit un pic, facut baita sa ne relaxam, papacit la mami si adormit.

Iubita mea! Draga de ea, nu stiu daca am facut bine sa o las atatea zile si sa se chinuie asa rau in final. Deci, cred ca supozitorul e binevenit mai devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

ness si o felie de chec, cine doreste?
toata casa mea doarme, Stefan e la somnul de dupa mar cu branzica, Teodora vad ca inca mai doarme (foarte neobisnuit pt ea, de obicei la 8,30 e in picioare) iar tati si el sforaie de zor. probabil e obosit, ca fiind si eu proaspat epilata ...... l-am asteptat aseara sa vina de la munca.
uff, alex, ce experienta urata, stiu cum e, si Teodora avea episoade din astea cand ajungea la voma din cauza scremutului. da, e mai bine sa intervii din timp cu supozitorul mai ales ca bebe sufera atat cand kk devine tare si greu de impins!
aici e soare, poate iesim un pic la plimbare. oare aleile din parc or fi deszapezite? macar cismigiul?!
daca e de intalnire, vreau si eu . pe cea din vara am ratat-o dar acum poate ma mobilizez si reusesc sa vin.
azi Teodora e invitata de verisoarele ei sa faca impreuna felicitari pentru 1/8 martie. fetele sunt mai mari, nascute in 2000. pana acum, veneau ele la mine si le ajutam sa le faca surprize mamelor, bunicilor... anul acesta, au preluat ele initiativa, sa o invete ele pe Teodora ce au facut impreuna cu mine, deci voi primi si eu o felicitare surpriza . sunt foarte fericita ca s-au deprins asa.
na, se vede ca sunt cu cana de ness in fata. am chef de vorba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:



Lali -te rog mai explica-ne o data cum recuperezi mesajul daca l-ai scris si s-a sters!

Abmariana- mai mergeti la inot?Si noi vrem sa incepem ,numai sa se mai incalzeasca afara.

Natalia-imi pare rau ca s-au imbolnavit fetele asa repede.Voi nu aveti asistenta la gradi care verifica copii?Sper sa fie ceva simbolic si sa va vad saptamana viitoare la aikido ,iar noi la intalnire cu bebelusele.Luni ,in timpul orei de aikido vreau sa merg sa vad cum e la ora de sport ,daca voi face fata ma voi inscrie .


Seidana- Campagnolo e langa Expo(in groapa),aproape de P-ta Ira...mai exact pe str.Ciocarliei 35.E si fabrica dar au si magazin de prezentare cu haine facute pentru Italia,deci de calitate...azi e deschis de la 10 -13,iar luni-vineri de la 11-18.Reduceri mai sunt pana pe 29.


Trimit si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Creola .. deja mi-am informat sotul ca vreau sa ajung.. eu snt pasta la orientare, adrese etc.. si i-am zis unde vreau sa ajung si luni ajungem acolo.. ev ma incumet sa merg cu masina.. dar habar nu am cum ajung la Expo, dar sa gasesc Ciocarliei.. banuiesc ca se ajunge pe sub podul de langa napocalc , dar doar banuiesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Eu va servesc cu expresso si pragitura cu nuca de cocos(tavalita).

Lena ce dulce e printesa cu codita!

Stefy -felicitari ca ai gasit singura calea de a iesi din butoi,multa sanatate in continuare !Cum e placintuta aia ,ma gandesc ca e buna ,dar asa caraghios suna denumirea ei.Daca nu e greu de facut poate fac si eu ca suntem si noi iubitori de placinte si prajituri facute in casa.

Bravo si pentru bebe T ,ce cumintel e ...cred ca va fi rezistent la durere .

Va doresc un sfrasit de saptamana frumos si linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Seidana - da, pe sub pod,dupa... prima la dreapta...in capatul strazii e piata Ira(dar voi nu trebuie sa ajungeti pana in capat);str.Ciocarliei e o paralela cu cea pe care faceti la dreapta si cu Avram Iancu ...dupa faceti stanga si din nou dreapta(e str.infundata).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multe lunite Anastasia si Radu

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LA muLTE lunite (6) -
ANASTASIA
CATERINA
ROBERT

si lui RADUCU


Mergi la inceput