Strugurasi de Sept-Oct2011 *40*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

eu am fost iar cu asta mica prin magazine cu marsupiu, dar gata, m-am decis, slingul imi place mai mult si cred ca si ea sta mai bine.
deci de maine in sling mergem.
poate il mai incercam mai incolo. pe marsupiu zic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Pentru minunile de 6 luni, un calduros LA MULTI ANI!!!! spus din sufflet cu multa bucurie si emotie bucalatei Teo, frumoasei Elena, gingasei Eva Maria si pt maine, suavei Anastasia


Jade, felicitari! Ai baiat mare!
Hayat mercic mami de sustinere, sper sa imi revin repede, sistemul meu imunitar, din pacate, e la pamant, de aia se si prind atat de repede toate racelile/gripele de mine Multumesc ca te gandesti la noi

Noi, si din cauza febrei, si din cauza puseului (cred), iarasi bem prost laptele, cu diversificarea stam rau, suntem intr-o perioada de refuz de hrana din nou Sper doar sa treaca si sa ne revenim.
Fructele se dau dimineata, legumele la pranz si pe dupa amiaza se poate da iaurt slab cu biscuit fara gluten (eu am dat si a fost ok).
Acum trebuia sa introducem si carnita in supa de zarzavat insa daca el refuza cam orice aliment, inclusiv laptele simplu (cu chiu, cu vai, ajungem la 500 ml pe zi ).....n-am mai facut-o, deocamdata.
In greutate nu a mai prea crescut, are undeva la 8300 gr....asta e!
In lungime s-a lungit mult in ultima perioada, nu il masor sa nu gresesc insa cred ca a trecut de 70cm, daca acum 8-10 zile, la controlul medical avea in jur de 68-69cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach este gata mei taiul ?
cred ca pe al tau l am vazut acum

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

multumim tuturor pt felicitarile la adresa dintisorului

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Exista vreo solutie sa pot pune poze si sa va vad si pe voi undeva? Sau pe yahoo, pe contul comun, sa reusesc cumva (cu un alt name sa zicem) sa intru? Mi-e dor de voi, mi-e dor sa va arat puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

hellena, Stefan al meu nu ajunge neam la 500 ml pe zi. dar creste. cat manaca el, cred ca ii e suficient pot sa spuna sapte carti si 10 doctori ca trebuie sa bea mai mult lapte nu am ce sa ii fac, cum sa ii dau mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Hayat, cat consideri tu!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hayat, dar tu ai iesit cu marsupiul afara sau doar prin casa?
ca in casa nici a mea nu sta. afara e altceva, are o gramada de chestii de vazut

la multe lunite sarbatoritelor!!

helena, cred ca daca iti faci o adresa noua de email, de data asta sigura :D si ii dai lui anca un mp sa-i spui numele si apoi un invite, n-ar avea de ce sa nu se rezolve.
dar ai grija la parole te rugam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

May, ma bucur ca folosesti slingul, si'a atins scopul

Fetelor, am facut niste paini superbe, azi mi'a iesit si painica pentru senvisuri si le'am facut si pizza cu aluat de paine si a iesit super. Anca, eu mi'am luat o placa de 5mm de la unii care fac aeromodelism si cu ea bag pizza in cuptor, pe o hartie de copt fac aluatul dupa care il transfer pe piatra de copt. A iesit super, subtire, crocanta si foarte buna.

Daca e cineva interesat, are timp, chiar merita sa faca painica in casa, paine cu gust acru de tara, cu crusta crocanta si miez nesfarmicios sau paine pufoasa de senvisuri crescuta ca un cozonac. Acum, mai am la dospit un cozonac sa vad de ce sunt in stare, facut tot cu maia bineinteles.

In rest toate bune, Zoe creste, are 65cm si 6500g la 4 luni, e bine, nici prea prea nici foarte foarte. E ca o zina un copil frumos si vesel! Sofia e o leoaica zapacita, toata ziua zici ca bea red bull

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Fetelor va invit la placinte aburinde !!!


Mami fericita de bebe M.

Mergi la inceput