Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***403***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Bianca, eu il am pe Calin ajutor la curatenie. Vad ca tu il ai pe Vladimir la bucatarie! Oricare dintre variante e foarte ok!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

Bianca, eu il am pe Calin ajutor la curatenie. Vad ca tu il ai pe Vladimir la bucatarie! Oricare dintre variante e foarte ok!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui


Sa stii ca ii place mult sa bucatareasca. si chiar ii dau de facut cate ceva. Am mai facut impreuna briose.

ma bazez pe el si la curatenie- da cu aspiratorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Voila:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=316389758408921&set=a.316380411743189.64691.100001136978443&type=3&theater

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







fataaaaa, ti-a crescut mult baiatul
ultima oara avea inca moaca de bebelus, acum bate spre baietel. Are o moaca ghidusa rau de tot.

PS1: ai renovat dragut
PS2: am uitat sa il complimentez pe Calin al Ginei. Are si el o moaca de parca coace cate o boacana la fiecare secunda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Am revenit cu burta plina si fara chef de munca

Pisigri, si eu sunt ca tine, mi se pare ca oricate folii pun pe mancare tot prinde gust in frigider asa ca la mine planul de actiune e acesta avand in vedere ca noi petrecem sambata, dimineata la locul de joaca si seara acasa cu gasca :
- primul pas: vineri imi iau liber
- vineri fac rulada din aluatul de briose sarate, mini pizza ca arata mai fain si se poate tine in manutele picilor, briose dulci
- astea taiate pe platouri + branzeturi merg la locul de joaca
- pt sambata seara mai imi face mama restul de aperitive gen chiftelute, crochete, salata de boeuf , vinete, cartofi cu ceapa
- mai cumpar eu ceva mezeluri , muraturi avem si gata masa
- tortul pt locul de joaca mi-l face cumnata mea, pt sambata seara fac eu tiramisu
- duminica vin bunicile si mancam ce a mai ramas

Eu recunosc ca fac o sarbatoare din ziua mea si a apropiatilor, nu in sensul de cheltuieli extravagante, nuuu, in sensul de a fi o zi speciala cu mici bucurii si multa atentie
Si anul acesta de ziua Adei vreau ca atunci cand se trezeste sa fie camera plina de baloane si sa simta ca e o zi deosebita

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

greu e -cum asez eu legumele la aperitiv?
tactica imi lipseste, adika una e sa le tai asa mai atractiv, si alta sa faci platourile banale, nu?


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



Daca tot sint pentru adulti, poti face "frigarui" din legume.
Cumperi "scobitorile" acelea speciale si insiri pe ele cit mai artistic legumele

PS. Scobitorile alea eu le iau din Kaufland

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis
le am deja, insa niciodata nu le-am scos din tipla.merci de idee
imi place "locatia" ta si mai ales Ian si camera lui.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:



Abia astept sa ajung acasa sa vizionez !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eu sunt fff bucuroasa ca mi s-a ivit ceva de organizat : intalnirea de 15 ani de la terminarea facultatii !! am propus 7 septembrie, sa vedem cum se voteaza
Chiar imi este dor de unii colegi pe care nu i-am vazut de atunci, mi se pare ca a trecut asa mult timp :((

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, am citit si eu ultimele tale postari pe blog.

Ma regasesc in MAI toate.
Legat de jucarii: si eu imi aud destule dar nu-mi bat capul. Chiar deloc. Pe mine ma enerveaza cind la intrebarea "ce vrei sa primesti de...x ocazie?", imi raspunde: "plastelina sau acuarele". Pe astea le vrea constant si nu ma ajuta deloc in alegerea cadoului "perfect". Perfect = care sa-l bucure de-adevaratelea

Am uitat sa va spun: cu ce am picat impreuna ieri si azi, am facut o expozitie pe tabla magnetica. E mindru nevoie mare si care, cum se perinda pe la noi, musai tre' sa participe la Vernisaj Ian topaie, bucuros tare si strigind.
-Io! Io, io am 'acut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503



fataaaaa, ti-a crescut mult baiatul
ultima oara avea inca moaca de bebelus, acum bate spre baietel. Are o moaca ghidusa rau de tot.

PS1: ai renovat dragut
PS2: am uitat sa il complimentez pe Calin al Ginei. Are si el o moaca de parca coace cate o boacana la fiecare secunda


Multam! Da, e cam...ghidushiu gagiu'
Bine, lumea zice ca e rasfatat ca sta acas' cu ma-sa in loc sa mearga la gradinita.

Renovat: saru' mina de aprecieri: sint tot "mobilele" disparate ce le aveam dar puse altfel si-n alte camere Nou e dressingul care nu se vede si tapetul. A, si usa dintre living si bucatarie.

Mergi la inceput