HAI puiutza, dari!!!!(69)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

MIHAELA






nastere usoara !!!

Alina - ce sa zic, si al meu a dormit toata ziua.
Cristina - f bun exemplul cu jungla. nu cred ca e exagerat. in fiecare zi ma gandesc cat de soi sunt toate pt ei. Iar cand il simt asa mic in bratica cum se zvarcoleste imi vine sa-l mananc cu pampers cu tot. Astazi am strans hainutele care i-au ramas deja mici...m-am intristat sa stii. Deja au trecut aproape 2 luni si creste....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Faith, am vazut pozele. Ai o scumpete de fetitza, m-au topit obrajorii ei Si mi se pare ca seamana cu tine

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Cristina, m-ai binedispus cu exemplul tau..pai cred ca l-as bate sa faca asa In acelasi timp, avand-o pe asta mica in brate, si citind mesajul, deja ma vedeam ca o mama rece care isi lasa bebelul sa urle in pat doar ca sa nu se obisnuiasca in brate Una peste alta, nu pot face asta, ca mi se scoala parul in cap cand o aud plangand..asa ca imi ramane doar sa sper ca ne vom descurca asa, cu bratele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

salutare!

Bun venit bulgaras de Alexa! Sa cresti mare sanatos! Mami, refacere rapida!

Alina, La multi ani mamaitzi tale, sa fie sanatoasa, sa se bucure de copii, nepoti si stranepoti cat mai mult!
Eu zic sa nu-l trezesti pe Filip, s-ar putea sa fie doar ceva ocazional (sa aiba puseu de crestere), s-ar putea sa recupereze cantitativ la celelalte mese, mai lasa-l 1-2 saptamani si apoi vezi cum e.
Eu la Eric si acum stiu cand creste ca efectiv atunci doarme mai mult, asa a fost de bebelus! Dupa o spatamana de somn treceam la numarul urmator la haine!
Bianca, cum e cu buricul? daca stai in dubii mai bine mergi la spital! sper sa fie totul bine!
kraluca, parca tu spuneia ca se ineaca cu picaturile si Sven mai facea si m-i s-a spus din spital s ai le pun sub limba sau in tetina de la un biberon sa le suga. Eu folosesc tetina ca pe langa picaturile de vitamina D, mai ia si fier si motilium, imi e mai usor asa decta cu siringa tocmai ca sa nu se inece. Tot in tetina ii puneam la Eric siropul cu paracetamol cand facea febra!
Cristina, super exemplu cu jungla!
Fetele, daca ati sti voi cate seri dezbateam cu Cristina x, y, z situatii cum sa procedam... nu-mi vine sa cred ca ajung sa spun "pe vremea aia" ... si nu-s decat 5 ani in urma... iarasi pic in butoi! oricum, ma bucur ca e Cristina aici si ne scrie ca are experintza!
...si ^ HAI MIHAELA! Nastere usoara!

Noapte buna!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

lady - esti in butoi si nu ne zici nimic?
m-am adresat tie in sensul ca peste vro luna poate o sa iti gasesti si tu timp pt mici placeri asa ca mine. Am si eu casa de intretinut, gatit si strans dupa 4 persoane, pt ca eu stau acasa...no, dar parca acum reusesc sa-mi gestionez timpul altfel.
no te si gata cu balaceala ca te ciufulesc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980

Buburuza mea s-a obisnuit in brate, landoul parca are tepi ascutiti…nu vrea sa stea decat cand doarme…. La David am fost foarte riguroasa, el nu a dormit decat singur in patut sau landou , statea singurel in camera, statea in landou…dar acum nu mai sunt asa de ‘pretentioasa’. Pe la ora 3 dimi o iau langa mine pe Antonia si dormim impreuna pana dimineata.

Anda – mie dr m-a sfatuit sa ii dau 5 min de la un san, 5 min de la celalalt sis a reiau ritualul… Eu insa , nu fac asa, ci ii dau un san la o masa si celalalt la alta masa. Asa am facut si la David, am citit de laptele initial care tine de sete, si cel care tine de foame si am incredere in alegerea mea. Eu zic sa faci cum simti ca e mai bine pt puiul tau.



Mami de David (16.06.2008) si Gargarita Antonia (31.01.2012)

David Adrian

Garagarita Antonia

Nicole, exact asa patesc si eu, la Ayla am fost foarte stricta, la asta mica ... s-a obisnuit in brate, o inteapa patutul ei, doarme cu mine in pat peste noapte... e mult mai rasfatata.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Miha Nastere usoara sa ai si o bebelina sanatoasa!



Dariana +39 cu si mamica fericita de Emma (11.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cristina, sunt de acord, cresc prea repede :( asa ca fetelor care sunteti la primul copil, relaxati-va, si incercati sa va bucurati de fiecare moment. Chiar si atunci ca urla sau cand vor numai in brate, cand va trezesc din somn sau cand va doare spatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Miha, cum te simti? Esti emotionata? Tinem pumnii sa nasti usor si natural, iar bebica sa fie sanatoasa si norocoasa!

Alina, la multi ani bunicutei tale!

Ma duc sa il rabatez pe radu ca mi-a adormit in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

In sfirsit, a adormit si piticuta mea! E treaza de la 8.
Anda, multumesc de intrebare , Ayla e bine, e foarte dragastoasa cu surioara, se pare ca incepem sa ne intram in ritm.
Lady, merci de sfaturi . Unde gasesc eu teci uscate de fasole??
Mihaela, nastere usoara maine! Iti tin pumnii si o sa ma gindesc la tine ! Cred ca esti tare emotionata, in sfirsit, o sa o vezi pe micuta Iris!
Alexa, felicitari! Recuperare usoara si bulgaras cumintel!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput