HAI puiutza, dari!!!!(69)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Alina, multumim Majoritatea prietenilor spun ca seamana cu Sebi, si ma cam oftic Mi-am dorit mult o fetita care sa semene cu mine La multi ani mamaitzei tale Am vazut si eu ieri filmuletul cu prima lectie de inot a lui Filip Ce cuminte si draguta era si Sara O sa ii cumpar si eu Lui Beatrice colacel din ala, abia astept..dar asteot sa mai creasca un pic..ca mi-e cam teama..

Mihaela Nastere usoara!!!!!



Off, nu mai vine vara!! M-am saturat de zapada, frig, gheata...nu-mi place iarna..visez cu ochii deschisi la primavara, floricele, pomi inverziti, sa ma plimb mult cu asta mica...sa vina vara...
Noi inca nu ne-am hotarat cand sa facem botezul..si am asa o lene sa ma ocup...abia m-am mobilizat sa fac lista cu invitatii sa vad cate persoane ar fi aproximativ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Mihaela nastere usoara! Asteptam vesti!

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Miha Doamne ajuta sa ai o nastere usoara ca un fulg
Hai Miha si Iris!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:





HAI MihaelaRadu!!!



tin pumnii, frumoaso!va fi bine, vei vedea!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ghiulten, incearca la piata.roaga o mamaie de acolo, daca nu ai rude la tara.oamenii mai pastreaza teci pt.furaje animale sau pentru substitut paie pt. a le incalzi!ori chiar pt. bai, special!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Puiutza, tu cum esti, draga mea?Moralul ii sus!Te pup si tin pumnii.Nu-ti fie teama, ingerii sunt cu tine, cu voi!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Miha, sunt cu gandul la tine, nastere usoara, sa tii si tu in brate cat mai curand un puiut cu ochii mari si chef de joaca la 02 noaptea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Bine v-am regasit fetelor! Bun venit noilor bulgarasi si nastere usoara celor care asteapta marele moment!

Multumesc pt incurajari, pt urari, a fost totul bine cu nasterea, ieri am ajuns si noi acasa. Inca nu-mi vine sa cred ca totul este realitate, ca nu traiesc un vis...Atata grija i-am dus pe sarcina, iar pe masa de operatie dupa ce l-am auzit plangand, am plans si eu continuu, pana la final...
Insa sunt atatea pe care nu le stiu...Sper sa functioneze instinctul, dar e nevoie si de informatii.
Aseara ne-a dat de furca piciul pt ca la spital il alaptam cam 45-50 min apoi ii dadeam suplimentul insa aici, acasa, am incercat sa-i dau doar san, dar desi mi-a venit laptele, am avut si furia laptelui in spital, se pare ca nu am suficient cat sa se sature decat temporar, vreo 30 min. Dupa multe ore de plans si pus la san, tot nesatul, deja nervos, i-am dat suplimentul si a dormit neintors 3 ore.
Acuma, sfatuiti-ma ce sa fac? Sa continui asa san cu supliment pana mi se instaleaza bine laptele? Am inceput sa beau ceai de lactatie, vreau sa iau si pastilute din alea din plante pt lactatie. Sanii parca nu mai sunt asa tari si nu stiu de ce. Erau tari in spital de la furia laptelui oare? sau tre sa devina tari cand se umplu iar, intre mese, cu lapte?
Va rog, sfatuiti-ma, voi cum ati facut?
Multumesc si va pup

Datele despre bebe sunt: Matei Gabriel,17.02.2012, 3350 gr, 52 cm, apgar 9.

Mami implinita de bebe Matei Gabriel

"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"


MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Carpediem, continua, insista pt laptic!Nu renunta asa usor, nimic nu e mai bun pt puiul tau, decat laptele tau. Sigur ca mergi in paralel cu supliment, dar nu-l satura, determina-l sa te suga. Copilul si gurita lui au un rol hotarator in instalarea lactatiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Bine ati venit acasa Capediem! Cu lapticul eu nu te pot sfatui, poate alte fete mai experimentate, sau intra la sectiunea cu alaptarea la help-line.

Mergi la inceput