HAI puiutza, dari!!!!(69)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Astazi a venit si la noi preotul si ne-a citit. Si nu stiu daca are legatura sau nu, dar copilul meu doarme si mananca ca la carete. Si tare multumita sunt...
Lady, te inteleg intocmai cu somnul. E asa de important sa te odihnesti...Si eu am invatat sa dorm odata cu el, nu avem incotro. Te imbratisez cu drag si-ti doresc sa ai putere si sanatate!
Alinutza, voi sunteti bine? Asteptam vesti despre Filip!
Iaura, daca ai dat jos 14 din 15, restul e...can-can, vorba reclamei! Felicitari, la vara vei arata beton! Eu nu stiu cand si cum voi da jos inca 10 kg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Alexa felicitari!!! Bun venit bulgaras mic!!!

Iaura ai dat repede jos kg. Pana la vara in ritmul asta vei reveni si cu burtica. Eu mai am 6-7 kg in plus si tare as vrea sa mai slabesc pana la botez. Incerc sa mananc mai light, m#259; tine o vreme dar e greu cu pofta de dulce, ce ma fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Felicitari Alexa! Sa-ti traiasca puiutzul si sa fiti sanatosi!

Miha, cei din urma vor fi cei dintai, nu?

Luiza, am auzit de curand ca se schimba legea referitoare la concediu de crestere a copilului incepand cu 1 martie...eu ii tot spun bubulinului sa iasa la termen, sa lase puturosenia sa nu ne apuce 1 martie Sper sa fie ascultator.

Sophia cum esti?

La mine nimic nou, semnele vin si trec...asteptam inca. Probabil o sa fiu cea care incheie odiseea, dar nu-i bai, important e sa vina bebe sanatos, oricand ar fi momentul.

O zi buna sa aveti!


Dariana +39 cu si mamica fericita de Emma (11.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Filmuletul asta e si mai instructiv pentru alaptare corecta: http://www.youtube.com/watch?v=Zln0LTkejIs

Sara mersi de sfaturi pentru buric si pentru complimente .

Stiti ce mi-a zis Cari aseara? Ca ea vrea ca peste 2 ani sa mai fac un baietel .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

FETELOR NU REUSESC SA VA CITESC DELOC
AM UN STRES MARE CU BURICUL. VOI TAMPONATI CAND DEZINFECTATI? SAU PULVERIZATI DEASUPRA? FETEI MELE PARCA II CURGE SANGE DE LA BURIC SI ACUM I S-A DUS SI CACA IN SUS. SI NU POT SA O CURAT BINE CA SE ZBATE SI DA TARE DIN PICIOARE CAND O DEZBRAC.
BURICUL LUI ALEXIS A CAZUT LA 5 ZILE SI A FOST F BINE, DAR ACUM AM UN MARE NOD IN STOMAC
SUNT SINGURA TOATA ZIUA CU EI SI SUNT IN URMA SI CU MANCATUL SI CU SPALATUL CU TOATE CELE
LA NOAPTE AJUNGE MAMA CRED CA PT 2-3 SAPT, ASA CA SPER SA MA MAI RELAXEZ.
CE FAC DACA SE INFECTEAZA BURICELUL?



Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


Buna, poate vine cam tarziu raspunsul, nu am apucat sa citesc toate comentariile celorlalate fete dar pot sa iti spun ca la noi a cazut dupa 2 saptamani si a picurat si un pic sange , stai linistita ca e normal atat timp cat e f putin, eu am tamponat in fiecare zi dupa caderea acelei cleme, tamponare usoara , nu apesi deloc . cu timpul cred ca se usuca si va raat ok, si noi suntem inca in faza de uscare si vindecare.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Ileana eu am slabit fara a-mi propune asta sau a tine vreun regim,domne feri,mie mi se pare prea mult in timp asa scurt ...no fiecare cu ale lui,ma bucuram si daca ramaneam cu ceva in plus ,pana la vara ,sa-mi mai tina de cald

pozici cu noi

am lucrat la semnatura si cred ca nu mi-a iesit...voi vedeti pozele???
mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

FETELOR NU REUSESC SA VA CITESC DELOC
AM UN STRES MARE CU BURICUL. VOI TAMPONATI CAND DEZINFECTATI? SAU PULVERIZATI DEASUPRA? FETEI MELE PARCA II CURGE SANGE DE LA BURIC SI ACUM I S-A DUS SI CACA IN SUS. SI NU POT SA O CURAT BINE CA SE ZBATE SI DA TARE DIN PICIOARE CAND O DEZBRAC.
BURICUL LUI ALEXIS A CAZUT LA 5 ZILE SI A FOST F BINE, DAR ACUM AM UN MARE NOD IN STOMAC
SUNT SINGURA TOATA ZIUA CU EI SI SUNT IN URMA SI CU MANCATUL SI CU SPALATUL CU TOATE CELE
LA NOAPTE AJUNGE MAMA CRED CA PT 2-3 SAPT, ASA CA SPER SA MA MAI RELAXEZ.
CE FAC DACA SE INFECTEAZA BURICELUL?



Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)



Buna, poate vine cam tarziu raspunsul, nu am apucat sa citesc toate comentariile celorlalate fete dar pot sa iti spun ca la noi a cazut dupa 2 saptamani si a picurat si un pic sange , stai linistita ca e normal atat timp cat e f putin, eu am tamponat in fiecare zi dupa caderea acelei cleme, tamponare usoara , nu apesi deloc . cu timpul cred ca se usuca si va raat ok, si noi suntem inca in faza de uscare si vindecare.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)


am uityat sa specific: tamponare cu spirt si atat, nu am pudrat cu baneocin.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catiushor
Lady - te asteptam printre noi. vezi ce activa sunt eu? imi place mie tare sa vb de experienta asta, ce sa-i faci?

mami de bebitza Gruitza
(01 ianuarie 2012)
http://designartizan.blogspot.com/

tu nu ai doi copii mici si o casa de in grija...cu toate treburile aferente!

de luni sotul reincepe munca..si nici de minimul ajutor nu voi mai avea parte!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:


Anahadasa - pe amandoi ii alaptezi cu LM? ai toata admiratia mea!!! credeam ca la gemenasi e musai completare...acuma eu nu stiu multe...

va pup si fug la bebe. avem program artistic

mami de bebitza Gruitza
(01 ianuarie 2012)
http://designartizan.blogspot.com/
[/quote]
multumesc cati! deocamdata le dau piept la amandoi, sper sa reusesc cat mai mult, desi uneori e ingrozitor de greu, mai ales cand se trezesc odata! abia rezist tentatiei de a pune LP in sticluta..
sara

Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ileana scumpa!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput