La multi ani! Fluturasi 2011 (130)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mari, tu cum iti faci spanacul?
Bravo ca ai slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Aied,spanacul l-am facut asa: am calit o ceapa in putin unt foarte putin apoi am adaugat spanacul(congelat) cand s-a topit am adaugat lapte (sau smantana lichida) sare si am lasat sa fiarba un clocot,apoi l-am oprit si am servit cu ou ochi si usturoi.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

lalely, poate ca va fi fetita, pana nu incerci nu ai cum sa sti Si sotul tot frate are, si mai are inca 3 perechi de veri..toti baieti, dar noi am facut si o fetita si mai cred eu ca daca cumnatul va avea copii, o sa faca tot fata , deci se poate

ioanna, daca ai stat cu sotiorul, se motiveaza absentele

Fetele, am fost cu Cata cu caruciorul sa iau baiatul de la gradi..vai ce-am mai impins la el prin zapada, pe gheata, prin blati de pe sosea Nu se mai topeste odata?!?!?!?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Mada eu sunt fericicita la noi e topita aproape toata zapadabine ca nu a fost chiar asa mare vreo60-70cm si in curte am scos zapada e cutata curtea,imi pare rau ca te-ai chinuit.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti mamici?
am papat si noi si acum stam cu burtile-n sus. buburuza face galagie ca vrea numai pe jos...o plimba tati peste tot dar cineva s-o plimbe ca singura ii este o fricaaaa
noi am stat afara 1 ora jumatate, asa soare a fost dar cam rece, mai rece ca ieri. oricum, ne-am imbracat bine.

madutza la noi sunt curatate soselele si strazile, rar gasesc cate o gramada de zapada sa nu poti trece de ea

mary mmmmmmm...spanac eu mai am o portie de urzici la lada, culese de noi (bine, nu chiar de noi, de mama) si sa vad cand o execut si eu

scrish eu mai astept retete ca imi place ce-ti da dr ta
chiar, tu mai schimbi ceva la meniu, nu improvizezi nimic? faci exact asa cum iti zice ea?

lalely nu se stie niciodata cand apare si o fetita

ioanna daca a fost si sotul acasa te intelegem

ailed fa-i altceva in loc de fructe...omleta cu branzica, painica cu unt... si apoi taie-i fructele feliute subtiri sa le poata rontai. eu asa mai fac cateodata. dar de obicei, ii dau intai fructele ca sa fiu sigura ca le papa, nu vrem sa renuntam la ele, si apoi ii dau si altceva

merg la o baie caldaaaa, apoi masaj si abdomene si apoi....vad eu ce mai fac

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Mary, ce bine ca nu mai aveti zapada. La noi si pe alee a ramas un strat de zapada de 4-5 cm batatorit si nu vrea deloc sa se topeasca

roxy, si la voi e bine, Poate maine va fac niste poze cu strada sa vedeti si voi cum e...poate pe mine nu ma credeti

Cata e tare obosita si maraita, azi am stat si noi afara 2 ore dupa-amiza si jum ora inainte de pranz. Tb sa mai trag de ea o jum de ora ca daca o culc acum nu doarme bine..nu stiu de ce...de fiecare data cand am culcat-o mai devreme, a adormit si s-a trzit dupa 15-20 min intr-un mare plans si abia am linistit-o.
Abia astept sa vad ce zice dr de noi maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

buna seara

La multi ani Bogdan Gabriel
La multi ani fluturas de Ruxandra
sa cresteti mari,sa fiti sanatosi,norocosi si sa le aduceti multe bucurii parintilor!!!
Alina ,felicitari pt.bebelina,sa fie santoasa! ce frumos o sa aveti pereche
Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Seara buna, fetele!
Va multumesc mult pentru urari.
Ba chiar vreau sa trimit asa, virtual cate un pupic pt toate!
Delia, Mandreac, Roxy, Yasmi, Somleac, Catank, Scrish, Irinuca, Strumphy, Lalely, Mary, Miha, Ioana16, Milie

Strumphy, hai ca ai fost f tare cu visul tau . Am vazut Strumphitza frumoasa foc si am remarcat din prima: a mai crescut de la ultimele poze pe care le-am vazut, cele cu fetita prietenilor.

Lalely, dupa calculatorul de aici de pe site, mi-a iesit ca va fi fetita. In rest, ce sa zic, crezi tu ca o sa ai puterea si starea de spirit sa calculezi pe zile si perioade? Eu atata am calculat si am monitorizat ovulatii si am facut sex dupa program dat de dr in perioada in care nu ramaneam gravida, incat mi-e groaza numai sa-mi amintesc. Si tot nu ne-a iesit... Las', sa vina de la Doamne, Doamne, ca ai vazut ca vine! Stii doar din proprie experienta.

Legat de mancare, eu vad ca Luca se incadreaza deocamdata f bine in programul asta dimineata. Se trezeste la 7 (putin inainte sau putin dupa), il iau cu mine in pat si ne jucam, ne schimbam, ne dragalim, la 8 papa laptele (180-210). La 10.15-10.30 mananca fructe si apoi cate o feliuta de paine cu diverse. Asa ca raman la acest program. Mi se pare prea de dimineata sa-i dau mancare solida la 8 si imi place cum merge dupa programul asta. Asa cum zicea si Roxy, nu vreau sa renunt la fructe, vreau sa merg pe genul asta de mic dejun cat mai mult posibil. Fructe si apoi altceva. Desi el ar manca fructe si in timpul zilei la greu. Cand mananc un mar ceva, trebuie sa ma feresc de el. Nu vreau sa-i dau intre mese ca sa nu-i stric foamea.

Seara, o sa vad si eu ce si cum, poate ii mai schimb din program... nu stiu. Dar imi place si ideea de a bea lapte inainte de somn. Eu cam am o obsesie cu laptele asta. Poate nu e chiar asa de important sau de hranitor cum mi se pare mie, dar mi-a intrat mie in cap ca trebuie sa bea lapte .

Parca voiam sa mai raspund, dar ... am uitat
Mai stau putin pe net si ma bag la somn.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 17+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Aviz pt cine are FB, Cristina_ph a pus poze cu Bogdan Gabriel la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ally, yasmy http://www.youtube.com/watch?v=FlaaYemzLRc ?
ce parere aveti?
alinutza dragutza, cand ai dpn?
mada, azi vcalaram un morman de zapada si ma gandeam la tine!

Mergi la inceput