La multi ani! Fluturasi 2011 (130)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Delia, 31 iulie!. Sper sa fie totul bine si sa iasa o leoaica!
Am poftit la mujdeiul tau . N-am cu ce sa fac si eu maine, ca m-am apucat de-am facut un pic de iahnie de fasole azi...

Fetelor, la noi in curte e o zapada... Si bate soarele toata ziua, ca suntem asa, pe un fel de platou insorit. Pe loc drept cred ca are 10-15 cm, iar de-o parte si de cealalta a drumului care duce la poarta, are cam 1 m . Eu nu stiu cand o sa se topeasca si ma gandesc ce mocirla o sa fie cand se va topi.

Ma duc la somn. Va pup.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 17+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Delia, 31 iulie!. Sper sa fie totul bine si sa iasa o leoaica!
Am poftit la mujdeiul tau . N-am cu ce sa fac si eu maine, ca m-am apucat de-am facut un pic de iahnie de fasole azi...

Fetelor, la noi in curte e o zapada... Si bate soarele toata ziua, ca suntem asa, pe un fel de platou insorit. Pe loc drept cred ca are 10-15 cm, iar de-o parte si de cealalta a drumului care duce la poarta, are cam 1 m . Eu nu stiu cand o sa se topeasca si ma gandesc ce mocirla o sa fie cand se va topi.

Ma duc la somn. Va pup.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 17+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

poate se naste pe 25 de ziua mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somleac iubita te-ai culcat?
Simo, cuscra mai scrie si tu o vorbutza -doua...
Miki , ma gandesc la tine sa stii
irinuk, a venit laptopul de la dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara !

Am venit si eu la schimbul 3, sa ii tin companie lui Ailed mami , da tu la ce ora te culci ? si de cate ori te trezesti pe noapte? cat apuci sa dormi ?

Mie mi-a fost cam rau de pe la pranz, dupa ce am mancat niste gris cu lapte mi s-a pus de-a curmezisul si nu mai aveam aer , nu stiu ce naiba am facut amiaza cu piscoata si apoi pe seara ma simteam mai bine dar pana nu am luat un rennie tot nu m-a lasat durerea, nu stiu de la ce mi s-o tras ca lapte cu gris am mai mancat, nu e ceva nou sa imi pice rau la stomac

Va multumim ca ne-ati admirat in poze si vorba ta Alina mi se pare ca a mai crescut , dar si la facut porstioare si trancanit i-a crescut repertoriul

madutza hai ca s-o topi ea si zapada asta si vine si primavara, atunci nu te mai gasecs online deloc ca ai sa stai toata ziua numai prin gradina si eu abia astept sa inverzeasca frumos si sa infloreasca copacii si sa mearga piscoata ca sa putem sta pe terasa in gradina Cum se mai simte Cristi ? se plange de ceva ? catalinei i-au trecut mucutii ?

Mary , ai spus bine, acolo daduse atacul la cartile lu tac su ca aia e partea de pat a lui , se vede si dupa ceasul Batman si cosul de gunoi, nu ? donsoara avea jeggings pe ea si nu blugi skinny, am eu o pereche de skinny dar ii sunt cam mari, abia astept sa ii dau, au o culoare turbata, cred ca o sa arate beton in ei

Roxy, si tie iti plac strumfii ? si mieeeeeeeeeeeee se vede si dupa nickname nu ? sa imi trimiti PM cu adresa ta sa aibe si strumfita de la Brasov pijamalute cu strumfii

Millie , mai rarut pe la noi, dar sa stii ca nu-i mai dragut cand ne arati printesele?

Ioana16, absent motivat atunci daca a fost domnu sot in concediu


Happiness voi ce mai faceti? eu astept pozici de la ziua Mariei, nu te tine numai pentru alea feisbuchiste ca eu nu am

Yvyana, voi inca va mai luptati cu trezirile de dureri de dinti ? sper sa nu, ci doar sa fiti putin ocupate cu joaca si buna dizpozitie

Dinora , Julius acusi face anisorul, pregatiti de party? ii taiati motul ? promiti ca ne arati pozici , da? cu sanatatea cum stati?


spiridusho, tu ai disparut? sau stai de veghe iar noaptea dupa Cristian vorbaretul? sau incurc borcanele si nu e al tau care cauta vorba si joaca noaptea?

Persi tu cum te mai descurci cu echipa de juniori ? Raducu ce nazbatii mai face ? mi-e dor de el sa stii, vreau pozici noi

Iony cand plecati in ro? si pentru cat timp nu mai treci pe aici ?

Hai ca s-a facut tarziu, inchei aici, mai trec eu dimineata pe aici sa vedem cine da o cafea buna

Apitu nani (tre` sa platim drepturi de autor lui Cristian )



Ma duc sa il culeg de pe jos din living pe Batman ca vad ca nu a ajuns sus si nu stiu ce face , o fi plecat in vreo misiune ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, o sa tot calaresc si eu zapada. Stateam si ma gandeam asa..cred ca abia peste o luna se topeste toata...ghioceii vor aparea abia la sf lui Martie
Parca tu ziceai acum ceva timp de mucenici? Sunt hotarata sa fac, dar azi la cumparaturi am vazut asa ieftini de vanzare...parca mi s-a mai domolit elanul

merg la somn, maine tb sa pregatesc cate ceva bun de dus la mama. Mergem sambata la ei pt lasatul secului si lasam copiii pana luni Duminica vom pertrece cu finii fara copii si cred ca vom face si gratar deci mi se usureaza munca. Hai ca m-am intins la vorbe. merg in pat ca parca il vad si maine pe cristi ca apare (ca azi) langa patul meu, imbracat gata de gradi cu un sfert de ora inainte sa sune ceasul de trezire isi alege singur hainutele din sifonier si se imbraca (cra-cra)

Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

eu dau stingerea, eu dau trezirea

va poftesc la cafelutza

aseara in aiureala mea credeam ca azi e vineri si fac pregatiri . Dar nu e..deci azi fara program cine stie ce.
La 9 merg sa trezesc fata sa o luam incet spre dr. Sper sa nu intarziem.

Strumph, pe Cristi nu-l doare nimic si e tare suparat cand ii pun picaturle astea ca se duc pe gat in jos..daca nu are deloc muci...tare aiurea tratam . Cata mai are cate un mucut -doi dar nu curg..nu tb scosi cu batista..reusesc sa-i "extrag" cu servetele. In continuare dupa ce papa laptele , tuseste ...nu stiu cand scapam d etusea asta magareasca..cred ca a ramas sensibila din iarna de la bronsiolita aia. In rest nu are nimic..doar dupa ce termina laptele..musai tuseste de 2-3 ori si gata

Va pup, sa aveti o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

avem un cheliutza!!!! am tuns juniorul la zero

noi o asteptam pe buni ca azi vreau sa fac curatenie generala.....sper sa vina si cheful pana atunci

mada....ce fain ca tu ii duci pe amandoi. eu doar pe L il las la buni in wk. dar oricum cu I parca nici nu as avea copii ce cuminte s a facut! si noi avem programat un gratar sambata cu vecinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

ally, yasmy http://www.youtube.com/watch?v=FlaaYemzLRc ?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)





m ai nimerit mami!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza, a dat cineva cafea?

Daca nu luati de aici si cu cofeina si fara, cu lapte, capucino, nesquick si ce mai doriti.

Ailed aseara m-am culcat ultra devreme ca am fost rupta in gura. Am avut concert de pian la Daria si Alex si am ajuns la 21 acasa.

Am reusit pana la urma sa-mi fac comanda pe net, cardul meu are o problema si nu inteleg care e. Cei de la banca imi zic ca e ok , dar cand vreau sa platesc pas.I-am comandat si Ilincai tutu si mai o rochita de pe Nextdirect.

Am admirat-o si eu cu Vic pe Strumphitza mica . E delicioasa

Nici eu cu Ilinca nu am dormit azi noapte. Sper sa fie de la dinti si sa nu fi racit ca am dus-o cam flusturatica ieri la concert.

O zi frumoasa va doresc.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Netza!
Yasmy stiam eu ca si mie imi place si Andra da din fund pe ea, ma enerveaza ca se rusineaza cand vreau sa o filmez, alfel e haioasa face asa jumate de genoflexiuni, da din cap si rooteste palmutele si mai se roteste si din trunchi cateodata.
strumph , pai ma culc la 23.00- 23.30, am scol odata 10 min la 3-4 si dupa la 6-7. Daca are Maria scoala la 7 raman trezita.Deci vreo 6-7 ore..... naspa cu grisul ala... nu inteleg dc...
Mada eu am zis ca vreau sa fac mucenici din aluat de cozonac, din aia buni modovenesti(Strumph, catank , alexina, Mari stiti voi de care) si vreau sa si impart ca bunica mea materna a murit chiar de mucenici, cealalata pe 11 martie, bunica sotului face aproape 3 lunietc. Nu din cei de fiert.. din aia poate fac rost de acasa

Mergi la inceput