Clubul "babelor" FIV-oase 11

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

:)
eu m-am referit ca desigur mie una nu imi pare normal ce citesc acolo dar asta e. nu le cert pe fete pt ca daca as certa niste fiinte din mediul virtual pe astea din mediul real ar trebui sa le palia o pauzasc. cam asta am vrut sa spun.
si la mine are efect contrar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sincera sa fiu imi e teama de doza de 15-16mg. in conditiile in care doza de 5mg mi-a dat peste cap sistemul imunitar...dar asta e...cu Dumnezeu inainte.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ma ce a iesit:)))))
am scris p a l m u i e s c
samira iti scrisesem PM in care te-am "batut" la cap sa scrii mail la reprofit. tu ai raspuns ca te-ai gandit la asta. apoi cand am vazut ce ti-au raspuns.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aaaaaaaaa......asta era???
hai mai sabina,ce Dumnezeu???!!!
deja ma gandeam ce-oi fi spus sau facut.
serios...chiar nu ai pentru ce sa-ti ceri scuze... eu nu vad vreun motiv de suparare sau cerut scuze in sugestia ta.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

:)
eu m-am referit ca desigur mie una nu imi pare normal ce citesc acolo dar asta e. nu le cert pe fete pt ca daca as certa niste fiinte din mediul virtual pe astea din mediul real ar trebui sa le palia o pauzasc. cam asta am vrut sa spun.
si la mine are efect contrar



Sabina


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

m-ati zapacit cu Fiv-u vostru la Cluj...ma duc si eu sa ma documentez...ca-s pe dinafara....da mai tarziu ca acum am treaba.
wish me luck...mai incerc la 4 la Administratie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

revenind la lucrurile noastre
facut constiincioasa analizele de ziua 2: fsh- 7 (ce tanara sunt - pe asta l-am avut si 18), lh-5, estradiol-69 pg (uau- eu am avut si 200), progesteron- 0,3 (l-am avut si 1) si tsh 3,18. ei da' nebunul asta de tsh nu-mi da pace deloc. deloc. se stabilizase la 1,8 si acum 3,18.
transpiratii in voie, TSH danseaza.
asta noapte am transpirat f putin. ma duc sa mai testez TSH peste vreo 5 zile. am o teorie: barbarul de TSH scade cand sunt la ovulatie si creste cand imi dorm ovarele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ralu, cate cani cu ceai de urzica, trifoi rosu si zmeur bei pe zi?


Sami, in caz de trombofilie cu administrare de anticoagulant, e voie oare sa se consume produse care subtiaza sangele?! Ma refer la ceaiul de trifoi rosu care, printre altele, are ca efect subtierea sangelui, doar ca trebuie consumat minim o luna si intrerupt cu cateva zile inainte de operatii sau interventii chirurgicale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Sabina euthirox iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Sabina, hormonalele sunt ok, in sensul in care FSH-ul e in realitate sensibil mai mare decat valoare din analiza, dar e "mascat" de un E2 usor marit
de TSH mi-e si frica sa-ti zic ceva si acum ma "urmaresc" episoadele tale de transpiratii nocturne si corelarea lor cu perioada pre- si peri-ovulatorie..hai, ca nu-i draq asa negru

Sami, amana documentarea de la fiv Cluj, pentru la toamna, cand va fi cazul...


to be continued..

Mergi la inceput