FIV CU OVOCITE DONATE (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

alina, stai linistita , ca sunt eu superstitioasa, dar nu intr-atat

daca vrea Dumnezeu sa ne dea doi, doi or sa fie, doar El e in masura sa le faca pe toate posibile!

apropo de asta, cand m-am dus la transfer asistenta- f draguta - m-a intrebat daca vreau fetita sau baiat si i-am raspuns ca nu am preferinte , vreau un copilas sau daca vrea EL , doi, iar ea m-a intrebat cine anume , si i-am facut semn cu mana in sus . Deci cu Dumnezeu inainte! asta e deviza mea

"Most of the important things in the world have been accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no chance at all." Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Brigit, unde pot sa o gasesc pe D-na Dr. Avram? Ma gandeam ca, daca tot sunt prin Bucuresti, sa merg la dansa la un consult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

alina, la Medcenter Berceni
scuze de intruziune, dar eu sunt cu toate topicurile la zi ; : )


http://www.medcenter.ro/contact/reteaua-de-clinici-si-laboratoare-medcenter/bucuresti-berceni/

suna si vezi daca e in Bucuresti, dansa vine cam 1 data pe luna aici, de aceea ai mai multe sanse sa o gasesti la Cluj

ar fi f bine daca s-ar lega lucrurile si ai putea sa ajungi si la o consultatie la dansa

Cine mai are vesti despre mami vreau?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Multumesc frumos, Cybele!
Am sunat la clinica de la cluj si mi-au zis ca, daca revin dimineata cu un telefon o gasesc direct pe D-na doctor. Bine-ar fi sa rezolv si problema asta, sa merg sa imi iau embrionasii acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

pentru Bucuresti ai varianta Fundeni- Uscatescu, zilnic de la ora 7

doua pareri nu strica;)

edit: si eu tot cu C667 HETERO - cine se cauta gaseste ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Alina ptr.dr. Avram poti sa dai si mail la simona.avram@medcenter.ro si sa-i spui istoria ta, sau daca nu ai ce-i spune te poti programa ptr.o intalnire.
Fetelor va urmaresc din umbra si va admir ptr.tot ce faceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

asa e fetelor, vorba lui many_bany- aveti fani, eu ma numar printre ei

laura-(mami_vreau) a fost unguroaica de-a mea si cred ca toate fetele mai vechi de la FIV in ungaria citesc si subiectul ei de suflet!

va doresc tuturor sa deveniti repede-repede mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Seara buna dagele mele, eu sunt atat de aglomerata la servici ca nici n-am timp sa citesc ce scrieti , de abia astept sa treaca perioada asta

Brigit bine ai venit printre noi, ma bucur mult pentru reusita ta, multumim ca ti-ai facut curaj si ne-ai scris, povestea ta ne da si noua curaj .
Alina-alba ai facut o treaba buna cu noul cap, felicitari..la cap urmator deja esti experimentata . Cum te mai simti, de ce trebuie sa stai asa de mult in Bucuresti, te urmareste vreun dr? Eu tot cu dr avram am luat legatura si pt mutatiile mele de la semnatura mi-a dat clexane de 0,4. Din cate imi amintesc si mami-vreau avea aceeasi mutatie.
Looana tare mult imi place de psihicul tau as vrea sa pot fi si eu asa de relaxata.
Cybele, many-bani multumim de vizita, sunteti niste dragute . Si eu va urmaream pe voi "pe ascuns" la unguri
Roadetot ai un endometru beton...bravo tine-o tot asa

O seara frumoasa sa aveti, sper sa mai pot intra si maine


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Mi-am mai adus aminte de ceva.....
Apalina intreaba dr de la Reprofit daca nu poti lua utro doar vaginal. Eu una stiu sigur ca nu suport aceste "pastile" luate oral. Am luat 1 data la o inseminare si mi-a fost f f rau apoi am aflat ca afecteaza ficatul

Fetelor Apalina, Looana, Roadetot....voi cand ati facut eco aia sa vedeti cum stati cu endo, in a cata zi de stimulare?

MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna seara la fete
Eu abia acuma am intrat scurt ,am citi un pic in mare parte....mai arunc maine dimineata o privire peste tot.A-ti fost foarte harnicute azi,asa i-mi place sa va vad.
Nu stiu ce e cu mine dar am uitat sa iau pastila la ora 15 mi-am amintit la o ora inainte de urmatoarea pastila....acuma fapta e consumata.Mi-am pus alarma la tel.de 3 ori pe zi ca nu mai tzine vrajeala.
Irilac eu inca nu am facut ecog.pt endometru urmeaza sa fac asta joi dimineata
Va las ca ,ne auzim maine ....mie somn adorm ,va zic Noapte buna ,somn usor!

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput