Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Neata si de la noi

Am ramas un pic in urma dar recuperam
Ianis are si el 2 dintisori jos..acum cred ca ne luptam cu cei de sus..e mofturos,se trezeste noaptea plangand

Deocamdata papam bn la aproape 7 luni..dimineata fructe( mar para mango,caisa la borcanel si avocado ..cam atat la fructe)bineanteles le alternez de obicei cate 2
la amiaza pireu de legume( morcov,albitura,cartof,dovleac,ardel,ceapa-ardelu si ceapa nu i le adaug in pireu)vreau sa i introduc zilele astea si brocoli.Mazarea daca o introduc cat timp tre sa o las la fiert?La fel ca cel legume?
Pup toate mamicutele si strumfii

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Felicitari pentru dintisori si bafta la diversificare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui crudiutalida

Neata mamici si pitici!
Noi suntem ceva mai bine,doar ca ...am dat din lac in put,am venit ok de la Bucuresti si de 2 zile a facut o iritatie urata la fundulet,sunat dr la Bucuresti,incercat toate tipurile de creme,ne-a recomandat mercurocrom dar in Pitesti n-am gasit,asa ca am incercat si pudra de talc si vad ca asta da ceva rezultate si incepe sa usuce...
La spital la Bucuresti ne-au facut toate analizele posibile...toate au iesit in limite normale,eco,...totul ok...de ce nu papa...ea stie ar vrea doar san si san nu prea mai ajunge,i-am facut proba suptului,in 24 ore 410 ml....si noi aveam 6150g cand am iesit din spital vineri...maine mergem din nou la control....asa ca ne inscriem si noi in randul mamicilor cu bebe mai micut si nemancacios
Va dorim o zi cat mai placuta in continuare!

Talida,cea mai fericita mamica de Maria Alexandra(22 august 2011)


Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite cu sanatate si bucurii pentru:

IMOGEN-TARA de mihahegarty
ANASTASIA de al3xutza_81
ANDRA de lushk
SOFIA GABRIELA de gabrielita81




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

alataieri alex s-a ridicat in picioare singurel, numai asta face acum si numai de mobila, sta cu picioarele pe parchet si mi-e frica de mor sa nu alunece si sa nu se loveasca.


revin cand mai pot

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Felicitari!!!Bravo,ce frumos trebuie sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Citat:


alina_din - scrie te rog aici in mesaj datele tale care se cer pentru partea de inceput.





Mihail de alina_din (DPN 1.08.2011)- 41s, 3.650, 51cm, Apgar 6, nastere cezariana

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Alina, am pus datele, dar este gresit cumva scorul Apgar? Adica a fost 6????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Citat:


alina_din - scrie te rog aici in mesaj datele tale care se cer pentru partea de inceput.



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Mihail de alina_din (DPN 1.08.2011)- 41s, 3.650, 51cm, Apgar 6, nastere cezariana




Alina, am pus datele, dar este gresit cumva scorul Apgar? Adica a fost 6????


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Nu este gresit. chiar 6 a avut. A avut o infectie din cauza lichidului pe care l-a inghitit care era deja verde.Nu a tipat imediat la nastere decat dupa l-a aspirat.intrase deja in suferinta fetala.a stat pe antibiotic cat a fost in spital (6 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Citat:
citat din mesajul lui ilida
Alina, am pus datele, dar este gresit cumva scorul Apgar? Adica a fost 6????



Nu este gresit. chiar 6 a avut. A avut o infectie din cauza lichidului pe care l-a inghitit care era deja verde.Nu a tipat imediat la nastere decat dupa l-a aspirat.intrase deja in suferinta fetala.a stat pe antibiotic cat a fost in spital (6 zile)

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Of, bietul bebe ce-o fi suferit!! Doamne-ajuta sa fie totul bine de-acum incolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Buna ziua,

1. Am primit, ieri, o instiintare cum ca mi se suspenda indemnizatia incepand cu 01 febr, datorita ''neachitarii obligatiilor legale''.
Super, nu?
Intrucat platisem impozitul vineri, am mers sa contestam si....surpiza.
A trebuit sa mergem sa obtinem un certificat cum ca sunt ''curata''.Dupa ore de stat la coada, l-am obtinut si ce credeti:NU CONTEAZA, oricum nu primesc banii luna viitoare
S-a mai confruntat cineva cu asa ceva????

2. La ce varsta ar trebui sa le inlocum cele 2, respectiv 3 mese?
Adica cand nu ar mai trebui sa completam cu lapte?
(incepem incet, incet sa nu ne mai placa lapticul....).



O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


Cory erau restante sau pe anu asta impozitu? Ca si noi avem restantesi nu stiu cu o sa scapam de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Buna ziua,

1. Am primit, ieri, o instiintare cum ca mi se suspenda indemnizatia incepand cu 01 febr, datorita ''neachitarii obligatiilor legale''.
Super, nu?
Intrucat platisem impozitul vineri, am mers sa contestam si....surpiza.
A trebuit sa mergem sa obtinem un certificat cum ca sunt ''curata''.Dupa ore de stat la coada, l-am obtinut si ce credeti:NU CONTEAZA, oricum nu primesc banii luna viitoare
S-a mai confruntat cineva cu asa ceva????

2. La ce varsta ar trebui sa le inlocum cele 2, respectiv 3 mese?
Adica cand nu ar mai trebui sa completam cu lapte?
(incepem incet, incet sa nu ne mai placa lapticul....).






Cory erau restante sau pe anu asta impozitu? Ca si noi avem restantesi nu stiu cu o sa scapam de ele

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Era impozitul pe anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Fetelor, voi ce jocuri va mai jucati cu bebelusii?

Eu cu Tudor cam astea le fac:
- Lui Tudor ii place bineinteles avionul(purtat pe brate si invartit in aer). Cand ma dor mainile sau spatele joc elicopterul - ma pun cu el pe scaunul rotativ de la calculator si ne invartim.
- ne jucam de-a "te vad" - adica ma uit in ochisorii lui zambind spunad "te vad te vad te vad!" apoi intorc privirea in alta parte si iau o figura indiferenta, stau cateva secunde si ma intorc din nou zambind la el spunad "te vad te vad te vad!" - rade de se prapadeste. Acelasi joc si la iesirea din camera, eu dupa usa el undeva in camera - dar cu ochii la mine
- sta pe spate si cateva secunde ii arunc cu paturica pe fata intreband "unde-i baiatul?" - apoi "bau baiatul"
- ii cant "oac oac diri diri dam" si la refren ii apas pe obrajori si nasuc. Mai cantam si zece degetele - dar numai eu bat din palme
- ne jucam de-a gheara - sta pe spate si eu misc o mana cu degetele rasfirate si-l previn ca vine gheara, apoi vin cu mana pe el si il gadil.

Cam astea imi amintesc.... Voi ce va mai jucati?


Mergi la inceput