Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

alataieri alex s-a ridicat in picioare singurel, numai asta face acum si numai de mobila, sta cu picioarele pe parchet si mi-e frica de mor sa nu alunece si sa nu se loveasca.


revin cand mai pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Multumesc Miha pentru informatiile utile. Am sa tin cont de ele. Eu sunt ovo-lacto-vegetariana cam de vro 15 ani. Carnea este un aliment mult prea greu digerabil si de cand nu-l mai consum ma simt mai bine.Pesonal consider ca omul nu este facut sa manace carne ci mai degraba s-a adaptat. Am auzit ca pana la Noe omenirea nu manca carne ci abia dupa au inceput sa consume. Asa am auzit. Eu mi-am impus asta ca un stil de viata dar in acelasi timp mi-am rezolvat si probleme de sanatate. Ma refer la problemele de colecist. Nici sotul nu consuma carne cand l-am cunoscut si m-am bucurat ca era vegetarian ca si mine. Cred ca mi-ar fi fost mai greu daca nu era la fel ca mine.Pe Mihail nu vreau neaparat sa-l fac vegetarian dar o sa consume carne mai putina (mai mult din cea de peste) si din motiv ca nu am de unde sa-i fac rost mereu de pasare de tara.Cea din magazin este umflata cu hormoni, euri si alte tampenii.




Ma bucur ca nu sunt singura de aici!!
Oricum, eu nici peste nu mananc!!
In afara de peste, nu mananci nici un fel de carne??
Wow, si au un noroc ca si sotul sa fie vegetarian!!! Si eu am fost cu un vegetarian convins timp de 7 ani si intr adevar e mult mai usor sa fiti pe aceeasi lungime de unda!! Dar nu ma deranjeaza sotul canivor, cacinu vrea decat foarte foarte rar sa i gatesc!! E genul caruia ii plac pizza, burger, foarte nesanatos intr un cuvant!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


nici un alt fel. peste cel mult o data sau de doua ori pe saptamana. mai des mi se face greata. am incercat sa mananc si mai des pentru proteina si pentru omega dar dupa vro 3 zile de papat consecutiv nu am suportat sa-l mai vad vro saptamana cel putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Multumesc Miha pentru informatiile utile. Am sa tin cont de ele. Eu sunt ovo-lacto-vegetariana cam de vro 15 ani. Carnea este un aliment mult prea greu digerabil si de cand nu-l mai consum ma simt mai bine.Pesonal consider ca omul nu este facut sa manace carne ci mai degraba s-a adaptat. Am auzit ca pana la Noe omenirea nu manca carne ci abia dupa au inceput sa consume. Asa am auzit. Eu mi-am impus asta ca un stil de viata dar in acelasi timp mi-am rezolvat si probleme de sanatate. Ma refer la problemele de colecist. Nici sotul nu consuma carne cand l-am cunoscut si m-am bucurat ca era vegetarian ca si mine. Cred ca mi-ar fi fost mai greu daca nu era la fel ca mine.Pe Mihail nu vreau neaparat sa-l fac vegetarian dar o sa consume carne mai putina (mai mult din cea de peste) si din motiv ca nu am de unde sa-i fac rost mereu de pasare de tara.Cea din magazin este umflata cu hormoni, euri si alte tampenii.




Ma bucur ca nu sunt singura de aici!!
Oricum, eu nici peste nu mananc!!
In afara de peste, nu mananci nici un fel de carne??
Wow, si au un noroc ca si sotul sa fie vegetarian!!! Si eu am fost cu un vegetarian convins timp de 7 ani si intr adevar e mult mai usor sa fiti pe aceeasi lungime de unda!! Dar nu ma deranjeaza sotul canivor, cacinu vrea decat foarte foarte rar sa i gatesc!! E genul caruia ii plac pizza, burger, foarte nesanatos intr un cuvant!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


cateodata nu mai suport nici lactatele.Cand nu-l aveam pe Mihail aveam perioade cand nu ma atingeam de lactate.Acum imi impun sa beu pt el.Oricum am de gand sa tin tot postul Pastelui. Daca-mi ajuta Dumnezau, desigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:


alina_din - scrie te rog aici in mesaj datele tale care se cer pentru partea de inceput.



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Mihail de alina_din (DPN 1.08.2011)- 41s, 3.650, 51cm, Apgar 6, nastere cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

alataieri alex s-a ridicat in picioare singurel, numai asta face acum si numai de mobila, sta cu picioarele pe parchet si mi-e frica de mor sa nu alunece si sa nu se loveasca.


revin cand mai pot

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Bravoo bb Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

IMOGEN-TARA de mihahegarty
ANASTASIA de al3xutza_81
ANDRA de lushk
SOFIA GABRIELA de gabrielita81 - 21 august


puilor, sa fiti sanatosi si sa papati bine si sanatos, sa cresteti mari si frumosi si sa fiti norocosi



mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)






La multe lunite si din partea noastra!!!!!Sa cresteti mari si voinici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Fetelor sa va povestesc ce trasnaie am facut aseara? Ce credeti ca i-am turnat in gurita lui Mihail in loc de Vigantol toanta de mine? Inhalant. Sticlutele de Vigantol si Inhalant erau cam asemanatoare si erau puse cam in acelasi loc. Dupa ce i-am turnat in gurita mi-am dat seama ce am facut dupa mirosul emanat, de mentol. Medicii nu-l recomanda nici pentru aerosol sub 3 ani dar sa-l pun in gurita...Doamne...am zis ca mor. Mi-a fost frica sa nu pateasca ceva. i-am turnat repede apa cu sticla mea in gura, am incercat sa-i clatesc gura.Slava Domnului ca nu a avut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Seara buna fetelor.
Eu nu am scris de ceva vreme pe motiv de mai multe ture de musafiri (deci cicluri interminabile de curat-gatit-mancat-conversat) si de o stare mai de letargie asa. V-am citit dar m-am pierdut printre atatea postari din urma, o sa incerc sa raspund pe unde ma pricep din ce-ati scris de curand.


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Aseara inainte de culcare chiar ma gandeam sa intreb azi de tine si uita ca ai aparut!
Ma bucur ca sunteti bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Buna ziua,

1. Am primit, ieri, o instiintare cum ca mi se suspenda indemnizatia incepand cu 01 febr, datorita ''neachitarii obligatiilor legale''.
Super, nu?
Intrucat platisem impozitul vineri, am mers sa contestam si....surpiza.
A trebuit sa mergem sa obtinem un certificat cum ca sunt ''curata''.Dupa ore de stat la coada, l-am obtinut si ce credeti:NU CONTEAZA, oricum nu primesc banii luna viitoare
S-a mai confruntat cineva cu asa ceva????

2. La ce varsta ar trebui sa le inlocum cele 2, respectiv 3 mese?
Adica cand nu ar mai trebui sa completam cu lapte?
(incepem incet, incet sa nu ne mai placa lapticul....).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'Neata,

Andy eu mor incet langa ea, pe bune, cand o vad asa mica si firava si nici nu mananca. Ba de vreo 2 zile imi refuza si biberonul. Cu laptele nu are probleme caci i-am dat cu siringa si a vrut asa, insa dureaza o gramada pana bea 2 masuri de lapte. Azi-noapte a baut 60ml toata noaptea cu urlete, nici pipi nu a facut. Bineinteles ca cu toate siropele date pt rino-faringita varsa imediat dupa administrare si se duce naibii tratamentul.

Miha imi pare rau de Imi ca s-a constipat. Eu am avut probleme mari cu Razvi pana spre 2 ani jumate cu constipatia, cu toate fructele, cereale speciale, siropele, supozitoare & co, sper totusi sa nu fie cazul si la voi.

Michelle si voi Brutus? Adica nu a luat nimic in ultima luna in greutate? Felicitari pentru dintisor!

fetele


Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)

Crisspy mama cu cate te confrunti si tu
Eu stiu ca daca-i dai medicamente sau orice altceva la bebe,e bine a sa astepti 15 min ca sa ajunga med unde trebuie si apoi sa-i dai papicaAsta pentru ca daca scoate afara dupa masa ,medicamentul a reusit deja sa ajunga fara a mai fi vomitat/regurgitat
Sanatate maxima!

Mergi la inceput