Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Ilida,eu folosesc cu succes Zincofax:))


Merci Lori! Am cautat pe net dar nu vad cum as putea sa il cumpar aici - americanii nu il vand, cel putin nu sub denumirea asta. Iar pentru site-urile din Canada am citit ca imi trebuie reteta - ceea ce bineinteles ca nu am :( Dar vad ca e tot pe baza de zinc, ca si Desitin.
Am comandat crema asta (Penaten Baby Cream) http://www.amazon.com/gp/product/B004H5GD6E/ref=oh_o00_s00_i00_details
Acum il tin in patut in fundul gol, l-am dat cu iaurt (citeam ca uneori merge, daca are yeast - habar nu am ce inseamna asta la ei, poate ca e problema fungica la noi in traducere???).
Ma intrebam daca se poate numi constipatie faptul ca face kk tare si concentrat, dar face totusi de 2 - 3 ori pe zi. O fi doar deshidratare? Acum incerc sa-i dau mai multa apa, dar lui nu-i place. I-am dat si din biberon, si din canuta cu cioc - cred ca are o problema cu gustul doar. O sa insist si va tin la curent cu ce functioneaza la el ;)
Pup gasca!


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Nu este cu reteta Ilida!Se gaseste si in Cosco
Uite,eu cumpar produse de aici si transportul e gratis:

http://well.ca/brand/zincofax.html?gclid=CLe0t_eutK4CFUff4AodJkavOA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

LM ajuta la digestie. pus cat mai des la san

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX


Nu este cu reteta Ilida!Se gaseste si in Cosco
Uite,eu cumpar produse de aici si transportul e gratis:

http://well.ca/brand/zincofax.html?gclid=CLe0t_eutK4CFUff4AodJkavOA


M-am uitat pe site, nu mai au in stoc.
Cred ca cel de care spui tu este cel puternic, de 40% - aceeasi cocnentratie pe care o are si Desitin Maximum Strength. Cam asta ar fi echivalentul lui in US, cred ca o sa fug sa cumpar o cutie si de-asta.
Oricum, vad ca diversificarea vine inevitabil cu fund rosu de maimuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ilida, dar ce crezi ca i-a cauzat fundul rosu? La Eva era de la portocala, i-am dat dupa un an, totusi....
La noi a mers lanolina, si zilele trecute avea putin rosu, i-am pus lanolina, si a doua zi trecuse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Salutare si de la noi
Eu ca si Lissa stau ffff rau cu timpul, pur si simplu nu stiu cand trece ziua, iar dimineata nu stiu ce sa fac mai repede.
Corry imi pare tare rau pt faza cu impozitul, eu cred ca ar trebui dati in judecata.
Ilida si la noi functioneaza Bepanten, cand a mai fost iritata Natalia dupa 2-3 aplicari a trecut.
Anaemi te-ai uitat pe http://www.europatravel.ro/?
Multa sanatate bebelusilor bolnavi, sper sa treaca repede.
Cam atat am retinut, poate imi mai aduc aminte si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Despre noi acum:Natalia a stat ieri prima data singura in fundulet, este foarte activa se suceste pe toate partile toata ziua, se intinde dupa jucarii, cred ca se pregatesc dintisorii si la noi pt ca atunci cand doarme uneori tresare si incepe sa tipe cateva secunde iar daca o iau in brate se mai linisteste dar suspina si la cateva minute faza se repeta.
Cam atat am reusit sa va zic acum tre sa fug ca s-a trezit gasca.
Multi tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Ilida, dar ce crezi ca i-a cauzat fundul rosu? La Eva era de la portocala, i-am dat dupa un an, totusi....
La noi a mers lanolina, si zilele trecute avea putin rosu, i-am pus lanolina, si a doua zi trecuse

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Nu stiu ce i-a cauzat fundul rosu. Singurul aliment nou bagat acum 4 zile a fost dovlecelul, din care a mancat doar doua mese. Poi a avut combinatii din ce a mancat si pana acum :(
Dar pana sa se constipe nu s-a inrosit - de aici banuiesc eu ca de fapt e de la kk asta mai concentrat pe care-l face acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Ilida, dar ce crezi ca i-a cauzat fundul rosu? La Eva era de la portocala, i-am dat dupa un an, totusi....
La noi a mers lanolina, si zilele trecute avea putin rosu, i-am pus lanolina, si a doua zi trecuse

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Nu stiu ce i-a cauzat fundul rosu. Singurul aliment nou bagat acum 4 zile a fost dovlecelul, din care a mancat doar doua mese. Poi a avut combinatii din ce a mancat si pana acum :(
Dar pana sa se constipe nu s-a inrosit - de aici banuiesc eu ca de fapt e de la kk asta mai concentrat pe care-l face acum.


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




daca s-a inrosit in zona anusului cred ca din cauza ca s-a fortat sa faca kk si fiind o zona mai sensibila s-a inrosit. eu cred ca se rezolva de la sine imediat ce dispare cauza (constipatia). Cred ca ar trebui evitate cremele care usuca. eu recomand bepanthenul ca este si mai gras si mentine zona hidratata si pielea elastica. parerea mea crema sa fie cat mai grasa, sa nu intre imediat in piele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Ramona, ce mai face Iustin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX


Nu este cu reteta Ilida!Se gaseste si in Cosco
Uite,eu cumpar produse de aici si transportul e gratis:

http://well.ca/brand/zincofax.html?gclid=CLe0t_eutK4CFUff4AodJkavOA


M-am uitat pe site, nu mai au in stoc.
Cred ca cel de care spui tu este cel puternic, de 40% - aceeasi cocnentratie pe care o are si Desitin Maximum Strength. Cam asta ar fi echivalentul lui in US, cred ca o sa fug sa cumpar o cutie si de-asta.
Oricum, vad ca diversificarea vine inevitabil cu fund rosu de maimuta!


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



Ok!Sper sa gaseste ce-i mai bun si sa scapati ca tare-i rau

Mergi la inceput