Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Jambierele cu reducere, uitasem de link, au o liniuta in plus la urechea elefantului
http://www.poarta-ma.ro/Jambiere_c_15.html

Si Filip al meu tot 200g a luat luna asta, cresc si iau din ce in ce mai putin in greutate, asta referitor la ce spunea cineva de bebelusul ei. De asemenea, sunt luni in care ei cresc mai mult in lungime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Burtocika felicitari pt viitoarea scolarita !

Crisspy imi pare rau ca Andra inca este bolnavioara. Pe Petru l-a tinut vreo 3 saptamani. Abia acum de vreo cateva zile nu mai haraie. Si el a varsat muuult din cauza mucilor;dar el macar avea de unde da jos, ca nu este chiar slabut.

Sanatae multa!

Am intrat si noi ieri in posesia zmeuricii si cum era de asteptat , a fost bataie pe ea Bataie intre F si A "Ce este asta? Are gust? Da-mi sa vad! " Si evident ca au luat-o si ei la ros

Petru se lupta sa se ridice in picioare la patut ...pana acum a reusit doar in genunchi

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Fetelor, il inscriu si eu pe Tudor pe lista bebelusilor constipati. Prunele de ieri nu au mers. E a treia zi cand face kk f tare, concentrat. Din cauza asta a capatat acum si o iritatie f urata, deja ca niste rani.
Aveti idee cu ce sa tratez iritatia asta? (i-am dat cu Desitin si cu crema de galbenele dar nu au absolut nici un efect) Il ustura saracul si plange cu lacrimi de mi se rupe sufletul


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Ilina nu stiu de ce natura este iritatia dar pe noi ne-a ajutat Bepanthenul de fiecare data. Daca este ceva mai serios trebuie consultat pediatrul. Al meu se iritat foarte tare cand facea subtire. Era rosu ca racul si ii trecea cu bepanthen. Acum nu se mai irita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

aaaa al meu copil nu sta in fundulet,adik sta el ce sta dar nu prea mult si cade,sau se impinge din picioare sa se intinda,oare e ok?are aproape 6 luni juma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Madi, brocoli si mazare nu inca. Pastai da, cartof nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

fetele !

Imi pare rau de bebeii constipati. Petru din fericire isi regleaza rapid scaunul cu para . Sau daca face prea moale, cu morcov fiert sau banane.

Ilida, noi acum folosim numai crema de galbenele. Daca este iritat ii dau strat gros.

Corry,Aly imi pare tare rau. Nu-mi vine sa cred cat de cretini sunt !!!!!

Daca pe instiintarile alea scrie clar ca impozitele trebuiesc platite pana la 31 martie, si asta numai daca vrei sa platesti cu nustiucat mai putin si in legea aia zice ca pana la 31 ianuarie trebuie sa le ai platite pe cele din anul trecut, cum papuci isi permit asemenea magarii ??????? Nu-mi vine sa cred !!!

I-am spus si eu sotului sa se duca sa plateasca impozitul la masina (ca doar la asta avem de platit ), ca maine-poimaine ne trezim si noi cu alocatia taiata .....idioti !!!

Alina, daca nu-ti apare grupul pe pagina de profil, undeva pe stanga, incearca sa dai o cautare si te duce direct.
Adra felicitari (si) pt jambiere. Te-a lovit norocul luna asta



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...





Imi apare grupul in partea stanga numai cand sunt deja pe pagina grupului(unde ma loghez prin email/linkul din email unde primesc notificarile).daca intru pe pagina mea nu-mi mai apare in partea stanga grupul nostru. Am incercat sa dau cautare si-mi spune ca nu este nici un rezultat pentru cautarea respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

aaaa al meu copil nu sta in fundulet,adik sta el ce sta dar nu prea mult si cade,sau se impinge din picioare sa se intinda,oare e ok?are aproape 6 luni juma



Mami de Razvan si Rares


Si Petru tot asa facea cand era ca Rares. Acum sta f bine. Eu zic sa stai linistita !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

fetele !

Imi pare rau de bebeii constipati. Petru din fericire isi regleaza rapid scaunul cu para . Sau daca face prea moale, cu morcov fiert sau banane.

Ilida, noi acum folosim numai crema de galbenele. Daca este iritat ii dau strat gros.

Corry,Aly imi pare tare rau. Nu-mi vine sa cred cat de cretini sunt !!!!!

Daca pe instiintarile alea scrie clar ca impozitele trebuiesc platite pana la 31 martie, si asta numai daca vrei sa platesti cu nustiucat mai putin si in legea aia zice ca pana la 31 ianuarie trebuie sa le ai platite pe cele din anul trecut, cum papuci isi permit asemenea magarii ??????? Nu-mi vine sa cred !!!

I-am spus si eu sotului sa se duca sa plateasca impozitul la masina (ca doar la asta avem de platit ), ca maine-poimaine ne trezim si noi cu alocatia taiata .....idioti !!!

Alina, daca nu-ti apare grupul pe pagina de profil, undeva pe stanga, incearca sa dai o cautare si te duce direct.
Adra felicitari (si) pt jambiere. Te-a lovit norocul luna asta



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...





Imi apare grupul in partea stanga numai cand sunt deja pe pagina grupului(unde ma loghez prin email/linkul din email unde primesc notificarile).daca intru pe pagina mea nu-mi mai apare in partea stanga grupul nostru. Am incercat sa dau cautare si-mi spune ca nu este nici un rezultat pentru cautarea respectiva.

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


hmmmmm...nu stiu ce sa-ti spun atunci !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Pufi si Anca, noi am ales sa mergem la mare in Bulgaria. Asta ar fi al 3 lea an de cand mergem la ei. Inca nu ne-am decis in ce statiune sa mergem. Ne gandiseram la Duni sau Nessebar. Mai sapam

Mamutz, Lissa ce mai faceti ??? Sper ca sunteti bine !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Fetelor, il inscriu si eu pe Tudor pe lista bebelusilor constipati. Prunele de ieri nu au mers. E a treia zi cand face kk f tare, concentrat. Din cauza asta a capatat acum si o iritatie f urata, deja ca niste rani.
Aveti idee cu ce sa tratez iritatia asta? (i-am dat cu Desitin si cu crema de galbenele dar nu au absolut nici un efect) Il ustura saracul si plange cu lacrimi de mi se rupe sufletul


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Ilida,eu folosesc cu succes Zincofax:))

Mergi la inceput