Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika

Citat:
citat din mesajul lui navicula
Burtocikasunt sigura ca Irina s-a descurcat foarte bine


Navicula - Multumesc de interes Da, a fost bine, eu am avut emotii mari pt ca daca nu trecea evaluarea eram obligata s-o inscriu in clasa pregatitoare, ori eu vrteau in clasa I. Asa ca de la toamna am boboaca in clasa I

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele



Felicitari viitoarei scolarite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Miha, morcovul fiert, constipa.
Pentru efect opus, este recomandat sucul de la el (crud).
De asemenea incearca cu para, si poate, cu un prebiotic
(nu te supara, dar mi se pare ca i-ai introdus un nr foarte mare de alimente, intr-un timp f scurt...)

Ilida, am contesta, dar nu am rezolvat nimic.
Nu primesc bani luna viitoare, si pace!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Nu prea am avut timp sa citesc din urma. Sanatate multa tuturor bolnaviorilor si sarbatoritilor.

Burtocika felicitari pentru scolarita.

Miha in general toate fructele care incep cu P sunt purgative - para, pruna, piersica, pepene (cel putin asa se zice la noi). Se prea poate sa se fi constipat si de la cerealele din fructe. In ceea ce priveste legumele, si eu stiu la fel ca Alina_din ca morcovul si orezul constipa, poti incerca sa pui mai mult cartof stiu ca ala ajuta la constipatie. Si Andra e constipata in ultima perioada, dar ea ia si Fier o gramada, zilele astea a ajutat-o mami cu termometrul sa faca si a facut atat de gros si de tare ca plangea mititica cand facea.

Cory imi pare rau de situatia voastra, insa inteleg ca in luna aprilie o sa primesti si pe cea pe martie, nu? Adica nu se pierde nimic, numai intarzie.

Andra e tot bolnava, cu secretii gramada in gat, varsa, lapte nu mai vrea sa bea din biberon si daca il accepta o face numai in somn dar bea foarte putin, maxim 60ml. Ii mai dau cu siringa ca sa mai bea si ea niste laptic, dar nici asa nu bea mult. A scazut deja 100gr in 2 zile de cand e bolnava, nici nu e de mirare.

Cred ca amanam vaccinul de 6 luni ca pana luni nu cred ca o sa-si revina complet. Dupa care vreau sa-i fac analize complete sa vedem care e motivul pentru care nu ia in greutate.

Dupa ce termin cu ea, vreau sa ma ocup si pe Razvi ca am tot neglijat hernia lui si trebuie sa-l duc sa-l mai vada doctorul si sa stabilim operatia.

fetele, o zi usoara tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

fetele din grupul de pe FB voi cum intrati in grup ca sa cititi sau ca sa scrieti ceva?eu nu pot sa ma loghez decat de pe email atunci cand primesc o notificare. pe pagina mea de FB nu apare grupul nostru nicaieri. astept un PM de la voi.




Esti cumva pe grup pe FB?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


da, eu sunt Bubu Bia de pe FB. daca tot nu reuseste sa faca kk dai cateva picaturi sab simplex ca ajuta foarte bine. macar ca sa se goleasca si pe urma reglati voi treaba asta pe viitor prin alimentatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Neata, mai pe la pranz

Referitor la impozite, e un abuz, vor fi dati in judecata pana la urma si n-au cum sa castige. Se bazeaza ca niste nenorociti pe faptul ca mamele nu pot iesi in strada. Da, mai stiu o fata careia i s-a oprit indemnizatia, si eu stau cu frica-n san, sunt co-proprietar pe casa de la tara, si nu stiu daca tata a platit impozitul

Alina, eticheteaza cu ceva colorat stclutele de medicamente care seamana intre ele. Cateva picaturi de inhalant n-au urmari, dar au fost f multe cazuri de copiii care au luat Dentocalmin, sticluta e aproape identica cu cea de Vigantol

Am ajuns la sfarsitul diversificarii fructate, adica la avocado. I-a placut, n-as sti sa spun cat mananca, dar destul de bine, eu ii pun intr-un pahar si mananca jumatate de pahar. Mar nu i-am mai dat, ca nu-i place, alte ide de fructe chiar nu am, pere n-am gasit, cat de cat ok. De sapt viitoare incepem cu legume

Madi, cum mai e popoul? Ce zici de scutece? Am vazut pe Fb ca ti-ai mai cumparat? Untul de shea ce impresie ti-a facut?

FlorinaV, cum mai este sanul tau?

Carmen, mai intra si tu cu o veste

MihaelaV, lasa supararea, ca uite, vine primavara, eu am primit o zambila antisuparare, in fiecare dimineata, am ocupatie, ma mir de ea si o astept sa infloreasca

Am castigat niste jambiere pentru Filip, sunt f bune pentru copiii purtati, ca nu se ridica sa lase gamba dezgolita, ca pantalonii. Sunt si niste reduceri acum, la 15 lei perechea. Tot ma rugam de soacra-mea sa-mi faca, adica sa-i faca lui Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28
....
Ilida, am contesta, dar nu am rezolvat nimic.
Nu primesc bani luna viitoare, si pace!!!

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*

Corry - ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

sunt alergata. ba cu copiii, ba la munca, ba cu alte trebi peste zi. am sa absentez cu gratie de pe forum pana imi intru in ritm, incerc s amai tin pasul pe FB. pup gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Fetelor, il inscriu si eu pe Tudor pe lista bebelusilor constipati. Prunele de ieri nu au mers. E a treia zi cand face kk f tare, concentrat. Din cauza asta a capatat acum si o iritatie f urata, deja ca niste rani.
Aveti idee cu ce sa tratez iritatia asta? (i-am dat cu Desitin si cu crema de galbenele dar nu au absolut nici un efect) Il ustura saracul si plange cu lacrimi de mi se rupe sufletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele !

Imi pare rau de bebeii constipati. Petru din fericire isi regleaza rapid scaunul cu para . Sau daca face prea moale, cu morcov fiert sau banane.

Ilida, noi acum folosim numai crema de galbenele. Daca este iritat ii dau strat gros.

Corry,Aly imi pare tare rau. Nu-mi vine sa cred cat de cretini sunt !!!!!

Daca pe instiintarile alea scrie clar ca impozitele trebuiesc platite pana la 31 martie, si asta numai daca vrei sa platesti cu nustiucat mai putin si in legea aia zice ca pana la 31 ianuarie trebuie sa le ai platite pe cele din anul trecut, cum papuci isi permit asemenea magarii ??????? Nu-mi vine sa cred !!!

I-am spus si eu sotului sa se duca sa plateasca impozitul la masina (ca doar la asta avem de platit ), ca maine-poimaine ne trezim si noi cu alocatia taiata .....idioti !!!

Alina, daca nu-ti apare grupul pe pagina de profil, undeva pe stanga, incearca sa dai o cautare si te duce direct.
Adra felicitari (si) pt jambiere. Te-a lovit norocul luna asta



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Andra popoul e mult mai bine fata de acum o sapt,scutecele il ajuta mult,dar il dau si cu antifungic pt ca alta dermato a zis ca e dermatita seboreica si sa il dau cu asta cel putin 10 zile,nu e vindecat complet dar sunt multumita,daca ii pun de unica folosinta se irita la loc...da am mai cumparat pt ca ramaneam in pana acum am 12 si e alta viata,mai vreau sa iau si pop-in all in one...untul de shea il mai dau pe fata ca se usuca rau de tot si vad ca e bine...azi mi-am comandat sapun din bila de bou si un detergent lichid eco de rufe ca sa spal scutecele cu el...

Si noi ne diversificam,am bagat pana acum morcov,postarnac,cartof dulce si dovlecel...ce sa mai pun?pastai verzi?mazare?ardei gras?broccoli?

Mergi la inceput