Strugurasi de Sept-Oct2011 *39*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Of of, Theo tuseste, ieri putin, azi ceva mai mult. Am vb cu dr, ne-a recomandat ceva, acum asteptam evolutia de mai departe. Are doar tuse seaca, atat, fara muci, febra. Acum vad ca tuseste si in somn. Sper sa ii treaca fara alte complicatii. Toate ca toate, dar mi-e tare frica de tuse, dupa experienta cu Bia si pneumonia lui Theo de la 2 sapt
Nu mai zic ca vineri trebuia sa mergem in vizita la rude, e ziua nepotului, adica vreo ora si ceva cu masina.

alayna calatorie placuta si sedere fara evenimente neplacute!

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Am fost azi la dr si i am facut vaccinul
acum e tare prost dispus

anca bine ca ai rezolvat cu alunita
ai simtit ceva ? cat a costat ? cand e gata biopsia

rach ce frumoasa este Anastasia
are niste ochi superbi
cu ce vrei sa incepi diversificarea ?

kora sa i fie de bine papica lui Dimitris
ce avansati sunteti voi la papa !
spune mi si mie te rog frumos ce si cum i ai introdus pana acum
si reteta de branzica (cu calciu sau lamaie o faci ?)
merci

seidana vai cat ai slabit ! cate kg ai ?
in legatura cu analizele de sange , sa stii ca sange din deget se ia la copil/adult numai pt hemoleucograma , indiferent ca i stat sau particular
pt alte analize se ia numai din vena

ingeras voi ce mai faceti ?

alayna drum bun si distractie placuta

may ??

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

BACK HOME!!!! dar mi-a venit cheful de munte si cred ca o mai tai o saptamana cu toata gasca

Sper ca sunteti toate bine si strugurasii de asemeni

A fost MINUNAT! Am prins zapada multa, vreme buna, Ana a trecut la avansati, a inceput sa schieze pe canturi, fara bete, Stefania e la intermediari, face viraje si ma poate urmari, iar eu am reusit sa pun de cateva ori schiurile in picioare si sa fac niste ture de partie - 2 impreuna cu Creola ...in rest am fost pe post de teleschi pentru Stefania

Ilincuta s-a calit, a dormit cate 2-4ore/zi afara, a papat bine, s-a jucat...a fost o cumintenie de copil...

Vorbeati de kg...noi avem 67cm si 6800g si mai avem 6 zile pana la 6 luni. Sta in fundulet din ce in ce mai bine, dar nu o las...se va ridica ea cand va avea coloana pregatita; face rostogoliri in serie, spate/burta/spate/burta...in tabara s-a "scurs" printre patul ei si al meu pana pe podea...nu s-a lovit deloc, n-a plans...dar eu tremuram ca varga cand am ridicat-o de pe jos; isi papa piciorusele intr-una, roade tot ce prinde, saliveaza ca un melc, se "cearta" cu jucariile si se cere afara :) deh obisnuinta ultimei saptamani :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

am lasat puturosul pe burtica , plange(prefacut) sa-l intorc nu ma induplec , sa munceasca macar 5 minute.Sunt o mama denaturata

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

bine ai revenit Natalia ma bucur ca ati avut un concediu reusit.

Acum puturosenia si-a gasit mana si o suge nici macar nu se gandeste sa se intorca , cata lene exista in el, oare cu cine o semana.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

gata experimentul, a fost un esec, normal ca Iancu nu s-a intors, am plecat din camera un minut ca sa nu cad tentatiei sa il intorc , si deodata liniste , m-am intors repede crezand ca s-a intors dar de unde isi gasise suzeta in pat si statea linistit pe burta cu suzi in gura.
Concluzia Iancu nu se intorce dar isi baga singur suzeta in gura

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Jade nu a durut deloc, nu stiu cat costa ca eu am abonament, iar pt biopsie astept vreo 2 saptamani.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

buna fetelor,
noi toti, inclusiv P, suntem gripati. Eu cu febra 40, el cu mai putin, mucosi si plangaciosi. Sper sa ne facem repede bine. Va pupam si nu, nu v-am uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Sei, citisem undeva (nu mai stiu in ce capitol), ca poate o sa incerci supa de zarzavat la Ela. Nu ii pune ulei de masline, e prea gras, pune-i ulei de germene de porumb, nu mai mult de 3-4 picaturi la 1l de apa. Pup Ela frumoasa si mare
ps: eu cont nu mai am , Anca cred ca l-a sters deja, insa, nu s-ar putea sa vad si eu pozele cu strugurasii altfel...nu stiu cum, ca tare mi-e dor de ei Offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

ola si de la noi...
Si piticii nostri dc ii pun la orinzontala se gheia o pauzasc si incearca sa se ridice...daca s.ar putea ar sta numai in fundulet.
Si buburuzele scoat sunete foarte haioase si parca ar vb dc ar putea, iti raspund dc vb cu ei prin chiote, tipete depinde de dispozitie.

Multa sanatate tuturor

Mergi la inceput