Strugurasi de Sept-Oct2011 *39*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade..am 58-59 la 1.70, inainte de sarcina aveam 56-57..
ce a mai papat T azi?

Kora.. chiar ce avansati sunteti.. ce papa bun papa Dimitris

Ala.. legume nu.. doar suc de morcovi deocamdata

Rach voi nu incepeti papa?

ce intelegeti voi prin sta bine in fund? singur sau sprijinit? noi cu spatele sptrijinit stam de mult fara probleme (adica sa penduleze fata/laterale) .. insa singurA DOAR putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Jade, branzica o fac cu lamaie. Nu am sesizat vreo diferenta de gust fatsa de cea cu calciu lactic, ca nu pun tone de lamaie.
Pana acum i-am dat piure de legume mai lung, la pranz, de la 4 luni si 10 zile. Si azi e prima zi de branzica.
Nu suntem chiar atat de inaintati, ca nu i-am inlocuit nici o masa pana acum.
Urmatorul pas il aflam de la dr pediatra cand vine saptamana viitoare.

bebe T ca sa-i treaca supararea dupa vaccin.


Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Am fost azi la dr si i am facut vaccinul
acum e tare prost dispus

anca bine ca ai rezolvat cu alunita
ai simtit ceva ? cat a costat ? cand e gata biopsia

kora sa i fie de bine papica lui Dimitris
ce avansati sunteti voi la papa !
spune mi si mie te rog frumos ce si cum i ai introdus pana acum
si reteta de branzica (cu calciu sau lamaie o faci ?)
merci


de T 5+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

Va pupam cu mare drag:)

Am fost si noi la vaccin luni(nu ne-am mai cantarit/masurat ca tot veneau cupii cu diverse boli(unu cu pojar altu rubeola, altii raciti..)
a plans mititica si e mai maraita asa..azi si-a mai revenit insa luni si ieri tare ciudatel plangea asa din senin..
acum s-a trezit si rade la paturica care foneste si jucaria care zdrangane..
(ce varza sunt cu capul am uitat ca v-am spus de vaccin..ehh)
Eu am racit pff si tare naspa ma simt..ufffff sper sa nu ia si ea...si nici sotului sa nu i dau ca atati mai lipseste o raceala:)))

De luni incepem si noi diversificarea hihi bagam legumele, fata mare ce am si eu:)) Kate acum vorbeste cu tavanul hahahaha

Foarte frumos rade ayu;)) scumpu de el.. si a mea asa rade cand o tin asta e bucuria ei trece orice suparare:))
alayana sa va fie bine in vacanta si sa va iubiti mult mult, odihneste-te rasfata-te deconecteaza-te putin de orice stres;)

Eu am citit ce a spus Lali despre depresie si cum a reusit sa iasa din ea..insa la mine e in combinatie cu lenea si e grav de tot .. trec eu si peste asta asa ca relax:)

am citit tot si vroiam sa mai spun multe dar cum am capu acuma ca nici nu mi amintesc pupici
aaa si am scapat si de cele 5 masele cu probleme ieri am avut ultima programare si le-am plombat pe toate:)))

ahh Vroiam sa o felicit pe natalia pentru vacantele ce le face si ca se distreaza;) ma bucur sincer:) intr-un fel as fii vrut sa fie si al meu mai plimbaret asa.. dar greu e cu urnitu iar mie nu m vin idei unde sa mergem... bugetu e mic acuma... of of mai mai:))
Imi pare rau sa aud de bebei bolnaviori iar si de mamici bolnavioare/tatici.. ufffff
pupici

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Ispravele piticei: http://burchiu.ro/kate-rina-burchiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

anca merci

seidana azi a mancat tot morcov , maine o sa i bag si niste albitura
succes maxim si azi , nu a dat nici o picatura afara , a lins tot

kora si ce legume ii bagi in piure ?
branzica din ce cantitate de lapte o faci ?

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Inutsa, multa sanatate lui Theo

Citat:
citat din mesajul lui inutsa

Of of, Theo tuseste, ieri putin, azi ceva mai mult. Am vb cu dr, ne-a recomandat ceva, acum asteptam evolutia de mai departe. Are doar tuse seaca, atat, fara muci, febra. Acum vad ca tuseste si in somn. Sper sa ii treaca fara alte complicatii. Toate ca toate, dar mi-e tare frica de tuse, dupa experienta cu Bia si pneumonia lui Theo de la 2 sapt
Nu mai zic ca vineri trebuia sa mergem in vizita la rude, e ziua nepotului, adica vreo ora si ceva cu masina.

alayna calatorie placuta si sedere fara evenimente neplacute!

de si




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Jade..am 58-59 la 1.70, inainte de sarcina aveam 56-57..
ce a mai papat T azi?



esti skeletron! eu la 1.7O am 64 de kile si sunt mandra tare, la 62 arat misto, la 6O prea slaba dupa gustul meu. Tu oricum esti mai subtire, eu am bazinul mai lat, si spatele cred.

cum faceti la dus¿ o dusezi cu tine apoi o preia tati in brate si te dusezi tu sau cum¿ eu vad cam incomoada chestiunea

alayna calatorie placuta si usoara, sa faci mii de poze cu cei 53 de verisori

inutsa tusea e felul organismului de a se apara...vezi sa nu fie f uscat aerul in camera lui!

jade pupam vaccinatul la noi a fost reactie a 2a zi. speram ca voi scapati, deasemenea si Nouras de alayna

anca_toma lasa pruncu in pace, nici a mea nu se intoarce nu se ridica

hellena multa sanatate!!
felicitari papaciosilor!!

eu smotruiesc de 2 zile, vin 2 musafiri si stau la noi 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Jade..am 58-59 la 1.70, inainte de sarcina aveam 56-57..
ce a mai papat T azi?



esti skeletron! eu la 1.7O am 64 de kile si sunt mandra tare, la 62 arat misto, la 6O prea slaba dupa gustul meu. Tu oricum esti mai subtire, eu am bazinul mai lat, si spatele cred.

cum faceti la dus¿ o dusezi cu tine apoi o preia tati in brate si te dusezi tu sau cum¿ eu vad cam incomoada chestiunea

alayna calatorie placuta si usoara, sa faci mii de poze cu cei 53 de verisori

inutsa tusea e felul organismului de a se apara...vezi sa nu fie f uscat aerul in camera lui!

jade pupam vaccinatul la noi a fost reactie a 2a zi. speram ca voi scapati, deasemenea si Nouras de alayna

anca_toma lasa pruncu in pace, nici a mea nu se intoarce nu se ridica

hellena multa sanatate!!
felicitari papaciosilor!!

eu smotruiesc de 2 zile, vin 2 musafiri si stau la noi 3 zile

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


buuny.. nu-s schelet ca am sunci de dat

cu dusul, m-am spalat eu, am luat-o am dansat sub apa impreuna , a luat-o tati, s m-am limpezit eu.. a fost ceva rapid pt a ne spal in criza de timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetelor!

Acum abia am reusit sa intru si eu putin...

Kora - felicitari pt Dimi mancaios! Cred ca e delicioasa crema de branza cu mar si avocado! Abia astept sa gustam si noi. Sper ca Dimitris se simte mai bine!

Jade - si noi bagam morcov cu pastrarnac maine. Mi-e putin teama de reactia ei . Pupam bulanasul vaccinat!

Oana - bulanasele luuuuungi!

Camady - ai cumparat scaun? De care? Ai convins-o sa pape?

Sei - f faina poza de la dush! Mi-a placut mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Oanaiasi si cu noi cum ramane?Noi am trecut la categoria grea?

Jade multumim
bulanasul vaccinat
Bravo T

Noi marti facem vaccinul, apoi dupa cateva zile trecem la meniu
As incepe cu morcov dar suculet.Nu stiu inca.
Voi la ce ziceti albitura?La pastarnac?

Azi am folosit si eu proiectorul muzical.Fie-mea nici gand sa se uite pe pereti dupa el si intr-un final am sfarsit prin a adormi maica-sa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Mie ce scaun imi recomandati la 3 mil?De atatia bani dispun.

Camady de care scaun ai luat?Tot de la chicco?

Mergi la inceput