La multi ani Anastasia, Vlad! Fluturasi 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

iasmi, nici eu nu sunt suuper informata pt ca ii dau in continuare lp, dar lapte diluat se da la bebelusi pana la un an in familii fara posibilitati materiale, atunci cand mama nu alapteaza si nici nu-si permite sa cumpere lp. Dupa 1 an nu am auzit sa se dea lapte de vaca diluat.

Mi-au venit baietii de la dr..cam repede..deci nu cred ca au rezolvat nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina eu mai sunt.....mie lene sa ies afara..si am desfacut un iaurt

mada, eu vb de copilasii peste 1 an. toti pe care ii stiu la inceput le-au dat diluat. la noi candam incercat sa ii dau fetitei s a constipat ff tare. si acum la fel.
nu ar trebui sa mai astepti cu operatie pana pe la 6-7ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

neata

Roxi ,printesele sint bine,topaitoare ,zilele astea cea mare e la bunici asa ca incerc sa intru si eu mai des pe la voi
Lavi ,Madutza multa sanatate puiutilor!
servici usor fetelor care si-au reinceput jobul
cand am inceput sa-i dau lapte de vaca la cea mare in prima zi i l-am dat asa nediluat dar a avut probleme la stomacel,apoi am inceput sa-l diluez si l-am introdus treptat si nu am mai avut probleme..acum probabil depinde si de copil dar a mea nu a suportat din prima laptele gras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, sanatate juniorului!
chiar ma intereseaza discutia voastra....si eu nu stiu ce sa fac dupa ce face Andra un an...Yasmy, ma gandeam ca daca laptele gras constipa poate il faci pe baiat sa faca kk doar o data pe zi
mada, ar fi frumos sa-ti mosteneasca fata parul, oricine si l-ar dori
alexina offf, ai grija, ia si tu niste vitamine ca te doboara vreo gripa
Strumph, ce ai facut la shopping?
millie, hai treci mai des pe la noi
viss, ce fac piticii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmi- voi pune cateva pozici dar nu e gata. doar sa-ti faci o ideee
nici eu nu ma prea pricep la cum sa dam laptele de vaca,dar din ce am auzit/vazut la prieteni,familie stiu ca tb lapte integral. acum poate nu o fi musai

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata mamici

va multumim din suflet pentru urari... mi-au dat lacrimile.... acum un an scoteam motatele pentru nasteri si acum sarbatorim primul anisor

a fost un an superb, cel mai frumos de pana acum am invatat si eu sa fiu mamica si sper ca una buna. am fluturi in stomac....
cat de fericita ma simt cu un pui dulce si un sot minunat

fetelor, va multumesc din suflet ca ati fost si sunteti alaturi de noi, sunteti minunate, adevarate prietene, saritoare, ma bucur ca v-am gasit si as vrea sa pastram aceasta legatura muuult timp


va servesc cu toate bunataturile, la implinirea primului anisor al printesei mele




urez La multi ani! Vlad, sa cresti mare, sanatos, cuminte si sa aduci numai bucurii parintilor



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani Anastasia!!!! Sa cresti mare, sanatoasa si cuminte ca frumoasa esti.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Neata

La multi ani frumoasa Anastasia! Sa fii fericita si norocoasa!

Multumesc de cuvintele de sustinere.
Eu am reusit sa-mi fac cerere de program redus, asa ca la 3 sunt langa pisicuta mea. Azi o sa vedem cum facem ca o sa mergem si dupa R sa-l luam de la gradinitza.
Madutza Lulu ramane cu bunica, macar pana in toamna cand o dau la gradinita la Robert.

Timp sa intru, probabil doar de la servici, unde vad ca nu am accesul blocat la forum .
Am vazut pozicile cu sarbatoritii de zilele astea - superbi, iar mamicile.

Yasmi ce joculete ii dai Yasminei? Aaa, m-ai intrebat acum ceva timp daca l-am vaccinat pe R... Nu am ajuns, sper sa ajung in martie, cand o sa-i fac si Luizei vaccinul de 1 an.

Va pup si plec la hartoagele mele



Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

La multi ani Anastasia !!! sa cresti mare sanatoasa, sa fii cuminte si sa ai o viata frumoasa! Roxy sa va traiasca fetita frumoasa si dulce si sa va bucurati de ea o mie de ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina...pai hai mami ca de abia astept sa le vad!!

mad, nu sunt chiar joculete ci fise de activitati. vrei sa vezi?

Mergi la inceput