La multi ani Anastasia, Vlad! Fluturasi 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, de ce nu-i dai lapte de vaca mai gras? Nu cred ca are nimic daca ii dai mai slab, dar stiu ca grasimea ajuta la dezv creierasului. Ti-a recomandat dr sa-i dai mai slab? Noi am trecut de sapt trecuta la lp Junior. Chiar ziceai ca in deplasare iti e mai usor sa incalzesti laptele decat apa. la ce il incalzesti tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

si pt ca tot mi-am adus aminte de postari mai vechi, Strumph, vrei sa te trag de urechi? cum adik o sa-ti mai pui semnatura cand vei fi gravi, ca o sa ai cu ce sa te mandresti? adik acum cu piscoata ta frumoasa, nu te mandresti? Vezi ca acum vin la Londra daca ma superi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LMA Vlad de RAlukab!
[csafea]
Ce bine e sa dormi o ora in plus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata! si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

La multi ani sanatosi si voiosi:

LUCAS
MARIA
ANASTASIA
VLAD

Sa cresteti mari si sa fiti in continuare lumina parintilor vostrii.

Fetele scuze de intarziere ptr urari, sunt f ocupata,obosita...vai de mine


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

antibioticul setine la frigider, nu? cu cat timp scoateti din frigi suspensia inainte de folosire????


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



daca scrie pe prospect da, se tine la frigi. eu suspensia nu o scot inainte. masor cu seringa cat trebuie,incalzesc putin in mana si o servesc.
eu si iaurtul il dau putin rece

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

catank- draguta, nu stiu daca poti pune plita pe gaz direct pe cuptorul electric...fara blat.astea sunt facute separat.

http: //www. ariston. com.ro/category--cuptoare--101---~~56~AV~=.html - asta e cuptorul meu

http: //www. ariston .com.ro/product--hotpoint-ph-640-mst-av-rha--1617.html si asta e plita



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmi- si cum ii dai lapticul? diluat cu apa ? si eu zic ca si mada 3.5%grasime e mai ok pt copii mici. asa se da si in SUA si in alte tari.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada nu doar anumite grasimi sunt bune pt dezv creierasului??? nu intru in detalii pt ca nu sunt documentata dar de ce atunci laptele de vaca (cel gras) se recoamnda a se da diluat??oricum trebuie sa citesc putin in legatura cu asta. la fetita am procedat la fel si vezi ce fata desteapta am??!!
a cat despre incalzit, pai depinde. daca este anotimp cald il bea la temperatura camerei sau pus fierbinte in termos.

alexina pozici pe cand ne arati??? tare ne mai ti in suspans!! nu vrei nimic sa ne arati :( pai tocmai de asta i dau de 1,5% ca nu il mai diluez cu apa.

doamne fetelor ce frumos este sa iti asezi copilasii in pat si ei sa se culce singurei. I pana acum o saptamana adormea cu unul din noi langa ea. ii citeam o poveste apoi stateam langa ea pana adormea, desi stia, era constienta ca apoi plecam si tot singura doarme. ei, uite ca de vreo saptamana fetita mea pretioasa se duce singura la nani .
lucas acelasi "sistem" il are. il pun in patut , i le dau pe prietenele lui suzi(etele) si in 2 minute adoarme.
acum am fost si l am pus in patut. cred ca a adormit cat am scris eu merg sa vad...
apoi sa dau apa de pe scari..ca sunt balti de la zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

vad ca numai eu sunt prin zona

Alehiam si Miki- sper ca v-a priit prima zi de munca. eu deja bocesc numai cand ma gandesc ca incep serv pe 9 Aprilie yuck. si o sa fac 1 Decembrie(sper Giurgiu) - Baneasa. partea buna e ca ma lasa astia de la munca sa am program flexibil. sa jung pe la 8 si sa plec la 4.30. eu nu fac overtime-uri,nu sunt genul

Nu vreau sa va povestesc ce zile am avut. pe scurt...zilnic am ajuns acasa pe la 1-2 noaptea dupa ce au plecat cei care au montat bucataia....instalatorii etc. Intr-o zi am ramas si fara cheie,nu aveam cu ce inchide casa, mi-am uitat poseta cu acte bani,chei la o petrecere de copii sambata dimineata....etc. sunt o epava!

Teea de o sapt se trezeste la 7-7.30 in loc de 9

Sunt sigura ca ati avut petreceri frumoase. ma duc sa vad ceva poze
Ne auzim


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput