HAI puiutza, noce, Miha, dari, Alexa!(68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

georgia, si eu am niste picioare groase Aziam iesit si noi la plimbare si nici nu aveam cu ce sa ma imbrac..



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Eu ma laud cu solduri si burta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Buna fetelor.
Alina vad ca l-ai scos p Filip afara,si eu am scos-o pe bubulina mea afara.Il scoti in fiecare zi?cam cat yimp il ti afara?
Si va rog sa ma treceti si pe mine in listuta.
Eu primesc in fiecare zi zambete si gangureala,ii foarte frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Olga!!!

Felicitari Anca pentru bebelina!!!

Mazta, Bulinuta ce sa mai spun multa putere sa treceti usor peste greutati

Beatrix ma bucur pentru voi ca va merge bine acasa si totul este pe un fagas normal.

Eu am inceput sa fac gimnastica si nu mai port burtiera de cand am facut 8 zile de la operatie pentru ca ma simt foarte bine si fara ea.
La prima cezariana nu puteam merge deloc asa ca am purtat-o 40 de zile si am dat-o jos pentru ca am zis ca exagerez desi mi-a fost greu fara ea.
Cand zic gimnastica ma refer la gimnastica la sol pentru picioare,mai mult coapse, fac fandari dar am facut si cu greutati usoare din pozitie sezand brate, umeri. Eu am fost la sala pana cand am intrat in luna a 9-a si mi-e foarte greu sa stau in casa si sa nu fac nimic imi vine sa ma urc pe pereti.

Am burta cam de 3-4 luni si tot vreo 10 kg deci nu foarte happy pe tema asta, dar este timp si pentru slabit.

Am si eu o intrebare prosteasca poate, de ce va mulgeti si apoi dati cu biberonul laptele matern? Tot stau si citesc si nu gasesc o logica de asta intreb, nu vrea bebe sanul? Bebe scoate mult mai mult decat orice pompa.

O seara cu vesti bune!!!!!!!!!!!!






Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Anca la asta ma gandeam si eu mai devreme. Eu cu pompa scot maxim 60 ml, dar cand suge radu, daca scapa sanul din gura ii tasneste laptele pe fata
Apropo de burtiera, dupe ce am nascut-o pe mara nici nu puteam sa stau dreapta fafa ea. Acum nu mi1-am pus deloc. Desi am burta dar nu o suport mi-e cald ma mananca pielea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

pot sa va raspund eu la faza cu mulsul: a mea bebitza nu suge deloc, nu ii place, nu rerabdare .. si atunci .. putinul ala care mai este, prefe sa-l dau la bibe!
referitor la consumul de lactate, mie pediatrul mi-a recomnadat chiar sa beau 1l de lapre semidegresat/zi! acu ce sa mai credem?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ma inscrieu si eu in clubul picioarelor groase...
Anca, sigur ai voie la atata sport asa curand? Nu te grabesti? Inteleg ca tu te simti bine, dar corpul este pregatit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am nascut la 22.00 un flacau de 3900. Sunt tare fericita. Nasterea a fos ff rapida si usoara. Le doresc din suflet fetelor care urmeaza sa nasca , sa aibe o nastere ca a mea. Traiasca epidurala!!!

Multumesc pt ganduri si majorete!!!

Va pup

Olga, mamica lui David iepurasul si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Mamaia. Jogging pe plaja. Colul rezista!
Bebelina a dormit leganata in burtica, eu m-am simtit in forma, cand am obosit am dat fuga sa ne limpezim cu cate o braga.
In schimb, Filip a alergat cot la cot cu mine si a dormit bine la pranz.

O fi nascut Olguta?
Ce emotionant mi se pare sa te apuce nasterea asa spontan. Sper sa mi se intample si de data asta.

Alice-Elena, am venit sa nasc la Isis pentru ca vreau nastere naturala, fara medicatie si Zaher pare cel mai deschis la asa ceva. Plus ca e clinica lui si nu vine altul sa-l preseze sa faca cezariana sau sa scurteze travaliul. Sunt multe mamici care vin sa nasca aici din alte orase, majoritatea din Bucuresti, dar si din Galati, Braila, Tulcea, unele direct in travaliu, altele care asteapta aici. Cred ca daca eram in Bucuresti acum, orice medic m-ar fi presat sa grabim nasterea, sa inducem travaliu, Zaher asteapta sa se intample totul natural, exact cum imi doresc si eu.
Nasa ta cum a nascut?

Am gasit un articol dragut despre bebeii care vin dupa termen
http://emigrantintenerife.info/saptamana-41-bebelusul-n-a-sosit/
Tipa intre timp a nascut, la fix 42s.

Mami de Filip 1 august 2009 si 41s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Felicitari Aly_k, Anca_cls, Olga

Refacere rapida si bebelusi mancaciosi!!!!!

Olga a dat startul pestisorilor

Matza draga, prin ce ai trecut. Te pup si ma bucur asa de mult ca esti mult mai bine. Sanatate si pupici puiutzului!

Bulinutza. Prezent!

Eu am disparut in ultimele doua zile..... stiu.... ieri noapte si ieri toata ziua am zis ca nasc. Am avut niste dureri de burta si de spate de nu pot sa va descriu, burta pietroi aproape tot timpul, dureri de solduri, intepaturi in toata partea inferioara a bazinului de am zis ca gata, nu mai scap. Azi..... nimic... parca nimic nu s-ar fi intamplat. Ba mai mult, am fost la ziua nepoatei mele, care a implinit 4 anisori si m-au calarit amandoua de numa (impreuna cu surioara ei de 1 an si 4 luni). Si am si dansat pentru ca au vrut sa danseze cu verisoara lor din burtica.... eeee... eu nu mai inteleg nimic! Acum vad ca incep din nou sa am dureri, dar mult mai slabe. Dimineata la 8:30 trebuie sa fiu din nou la spital pentru control si sincer va spun ca nu cred ca ma mai lasa acasa pentru ca simt ca s-au modificat niste lucruri in structura mea. Am 39s 2z deci sunt aproape! Imi schimb imediat semnatura, dar sa trimit acest mesaj sa nu il pierd ca mi s-a mai intamplat.

Mihaelaradu sa iti schimbi si tu semnatura. Era gata, gata sa nu te mai astept, chiar ma gandeam la tine si ma umfla si rasul, ar fi culmea sa se intample sa nastem amandoua odata!

Va pup, aveti grija de voi si de puiutii vostri!





38+

Mergi la inceput