FIV in Ungaria 154

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna seara fetelor...Vroiam sa eu sa ne urez un capitol plin de "succesuri"

Olimp...si eu sunt in pregatiri ptr primul meu FIV, pe care il voi face la Szeged.
Referitor la naveta, la Szeged de ex.Dr Zadori nu accepta naveta...Mie mi-a zis ca pot face naveta cel mult pana la Timisioara sau Arad, dar asta este maximul pe care sa mi-l asum! Iar eu cum sunt din Tg.Mures, am decis sa raman acolo...la Szeged...Nici in cazul meu sotul nu poate sta cu mine atat timp,deci voi sta singura...dar ce nu facem noi ptr a avea un bebe??Eu zic sa-ti notezi toate aceste intrebari pe o hartie si sa intrebi tot ce vrei sa stii de la medicul cu care vei face procedura...ptr ca fiecare gandeste si face in felul lui!

Pusilai fetelor...o noapte frumoasa!



---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Arefam de 200, timp de trei luni, din ziua 16 in ziua 25 a CM.

_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 tot la Debrecen, cu dl Bodnar ianuarie 2012 - betaHCG 246 in ziua 14, 1285 in ziua 18, acum pregnant in 7 saptamani - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

1 pastila/zi?

Citat:
citat din mesajul lui norma36

Arefam de 200, timp de trei luni, din ziua 16 in ziua 25 a CM.

_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 tot la Debrecen, cu dl Bodnar ianuarie 2012 - betaHCG 246 in ziua 14, 1285 in ziua 18, acum pregnant in 7 saptamani - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Da una pe zi; se poate lua si oral si vaginal; medicul ginecolog a recomandat vaginal ca sa nu mai implic si ficatul in procesul asta.

_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 tot la Debrecen, cu dl Bodnar ianuarie 2012 - betaHCG 246 in ziua 14, 1285 in ziua 18, acum pregnant in 7 saptamani - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Olimpia, era vorba de noroc, mama lui de NOROC!!! nervi, rabdare, umor si noroc..imi pare nespus de rau de ce am citit, mi-am bagat si eu nasucu' acu pe aici, in speranta ca te-ai intors si ai scris ceva..dar cand am citit, m-a cuprins asa o stare de nervi si draci si ciuda, de nici n-o pot descrie..
tie, draga mea, in toata aventura asta ultima, ti-a lipsit si sansa..a plecat PK, a incropit ceva acolo celalalt, pacat ca a fost intr-un moment asa de important, definitoriu pt procedura..poate PK ar fi avut o abordare diferita, poate ar fi continuat, nu stiu..important e sa mergi pana la capat cu tratamentul, pentru ca stiinta asta nu e matematica, are multe necunoscute, deci..nu se stie niciodata..te inteleg foarte bine, stiu ca in aceste momente cuvintele nu aduc alinare, par goale si lipsite de sens..asa ca nu insist..hai, sa vedem ce va fi pana la urma si apoi ne "reauzim", ok? eu sunt prin zona, in mod normal, dai de mine dincolo, daca pot sa ajut cu ceva..just say the word


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Da Lara uitasem de fapt ce este cel mai important:norocul. Exact asa am gandit si eu. Din atitudinea lui PK am inteles ca si el considera ca s-a gresit,dar bineinteles ca nu a spus-o direct. Multumesc mult pentru faptul ca te-ai gandit la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Olimp, multumesc pentru incurajari!Iti doresc mult noroc(de care e multa nevoie asa cum am mai spus).Si eu am operatie clasica de fibrom,pe care am facut-o dupa 3 fiv-uri gandindu-ma ca fibromul ar fi cauza neimplantarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mari spune:

Jaguar am inceput cu 150 u de Gonal apoi cand am ajuns acolo mi-a marit la 225
Urmatorul eco il fac in aprilie pt ca eu locuiesc in Norvegia iar aici pe toata perioada sarcinii se fac 3 eco te programeaza ei,bineinteles ca daca ai ceva te duci la doctor dar in rest nu te cheama.
Olimpia multa bafta poate o fi asta lipicios!
O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Jaguar, si eu am facut Gonal la ultimul FIV, dar doza destul de mica (112,5) ... am avut 5 ovocite, din care au rezultat 3 embrionasi ...


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

neatza conitzelor!!!
sa avem o sapt buna!
Norma, multam de info si eu sunt cu ovar polichistic la purtator, si alalt micropoli
hormonalele beton doar AMH turbat, peste 8,,,
Adriana saru-mana si ai grija de tine.cred k astepti cu nerabdare un eco, dak se fac la 2-3 luni
o sa te stresez si cu pm, dar mai pe seara
Cris mercic, si io am exact aceeasi doza de 112.5 UI in primele 3 zile, apoi 75UI.dar io stiu f bine k sunt predispusa la hiperstimulare
si mi-a zis k tre prudenta maxima.eu am avut un episod din asta naspa
numa de la stimulare cu ova-mit am facut 3 babani si ovarele aproape duble, dureri ca la balamuc,,,,
Olimpia, mult NOROC iti doresc!
Lylyshor sper k esti binisor.
Lara umorul tau ma binedispune mereu te mai citesc uneori multa bafta in martie la tata PK!
iar urmatoarea incercare sa fie ultima sa pui traista in cui si
sa faci diversificari ca adipapazi ,
valabil si ptr Samirutzu Aristica si toata lista de fete dragi si incercate
Nu am eu atatea fiv-uri in spate, si sper sa nu mai cunosc amaraciunea si durerea asta,,, in plus la 10 ani de infertilitate,,
Va admir pe toate care ati reusit mereu sa va ridicati din cenusa si
sa faceti urmatorul pas!jos palaria!
Doamne ajuta sa aveti(avem) toate pruncii mult doriti!
(mi-ar fi placut sa va cunosc si io la vre-o intalneala si restaurantul ales de voi e preferatul meu )
m-am cam lungit si in plus nici talent in ale condeiului nu prea am
sa aveti o zi minunata

Mergi la inceput