FIV in Ungaria 154

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

norma36
si cand sun trebuie sa intreb pe cineva anume , trebuie sa dau de doctor sau oricine stie ? mai ales ca la receptie nu prea vorbesc bine engleza ?



fibrom uterin embolizat, sarcina oprita din evolutie la 8 sapt., 3IUI nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Salutare tuturor
sa fie un capitol bogat
Olimpia, imi pare foarte rau de ceea ce v-i sa intamplat,,,
chiar daca e foarte greu, dai o sansa acelui embrionas codas, au
mai fost minuni si cei slabi au devenit puternici

Norma multumesc frumos ptr mesaj si detalii.ce AMH si hormonale ai tu?vre-un ovar poli sau micropoli?sorry k te stresez cu intrebari
Adriana mercic si tie de mesaj.ce doza de Gonal ai avut?
am citit k ai fost la eco, ma bucur k sunteti bine,da urmat eco tocmai in aprilie??!!
Cori, Lori, Ioana sper k sunteti bine.
Samirutza, m-am calmat bre, k m-a ia omu la
cik m-a apucat nebuneala?vreau io sa le stiu pe toate?
da ,da mie nu imi place cum suna asta, eu eram obisnuita cu alea cu "M"

EDIT; apropos cine a mai stat la pensiunea Korall in ultima perioada
de cand sunt alti patroni? care mai sunt preturile la ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joannaalx spune:

olimp
eu am mers acasa intre punctie si transfer...de la bm la debrecen sunt 190km pe care ii faceam in 2 ore jumate, iar dupa transfer am mers din nou acasa deoarece dr a spus k nu are nici o relenavta. eu am facut transfer de blasto..deci intre punctie si transfer au trecut 5 zile...legat de tf la receptie...tie o sa-ti dea nr de tf al embriologului...cu el/ea o sa vb despre embrioni in nici un caz cu dr. embriologul stie engleza...in cazul meu era o doamna...am si vb cu ea inainte de transfer. dar cel mai bine ar fi daca ar suna cineva care stie maghiara sa vb in locul tau. eu asa am procedat...sa spuna k suna in numele tau si nu absolut nici o pb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joannaalx spune:

*relevanta...scuzati greselile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

@ Olimp
Eu o sunam pe Mariko si ea imi spunea cum stau cu embrionii; cred ca iti va spune medicul cum vei proceda si pe cine vei suna.
@ Jaguar
Hormonalele au fost "varza" mereu; TSH in jur de 5 mereu, chiar 6, acuma am reusit sa il scad sub 1; Anti TPO muuuuuuuuuuult peste limita, prolactina, estradiolul aiurea mereu, FSH, LH - ok
Nu mi-am facut niciodata AMH-ul de frica sa nu mai adaug ceva pe lista analizelor proaste; ca dupa cum vezi in semnatura m-am procopsit si cu Tiroidita Hashimoto si cu ceva mutatii, deci orice analiza as face imi iese ceva prost.
Ovarele sunt polichistice - normal, ca doar nu o sa functioneze ceva cum ar trebui la mine; endometru f subtire mereu dar l-am tratat cu Arefam trei luni inainte de ultimul FIV. Am avut si doi polipi de eliminat inainte de ultimele doua FIV-uri, unul doar asa usurel direct in cabinetul medicului ginecolog si unul cu internare si anestezie totala.

_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 tot la Debrecen, cu dl Bodnar ianuarie 2012 - betaHCG 246 in ziua 14, 1285 in ziua 18, acum pregnant in 7 saptamani - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

joannaalx ok , e bine de stiut , mersi , poate e mai bine sa discute prietena mea in numele meu , e o idee buna , oricum mai este pana atunci dar e bine sa te documentezi
norma36 si daca o suni pe Moriko si vorbesti cu ea la telefon iti cere bani cand mergi la transfer ? pentru traducere.



fibrom uterin embolizat, sarcina oprita din evolutie la 8 sapt., 3IUI nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Jaguar,merci pentru incurajari,dar trebuie sa fiu realista.Am avut embrioni de 8A,6A si nu s-a intamplat nimic.Acum cu asta..
Am citit dincolo la babe ce scria Lara ca in lupta cu sterilitatea iti trebuie nervi de otel, rabdare ancestrala, umor si parca mai zicea ceva..Eu nu le mai am si abandonez lupta. Sper sa imi revin si sa ajung
macar sa pot sa-mi continui viata normala. Deocamdata aseara am luat un diazepam( nu dati cu pietre) ca sa pot dormi. M-am gandit sa iau si o tuica dar daca incepe sa-mi placa combinatia ce ma fac.Am renuntat pana la urma.
M-am vaicarit destul.
Sa aveti un inceput de saptamana excelent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

olimpia eu sunt olimp , nu ne cunoastem nu am mai vorbit , am citit mesajele tale , trebuie sa ai incredere sti cum se zice "sperata moare ultima" , nu te descuraja si mergi pana la capat , eu am fibrom uterin embolizat la Bucuresti, din pacate un fibrom urias care mi-a cuprins mai bine de 70% din uter , inainte de a emboliza fibromul (eu fiind din Cluj am consultat mai muti doctori de renume de prin oras , iar sansele pe care ei mi-i le-au dat ei ca sa raman insarcinata erau de 1-2 % , am fost devastata , iar sotul meu a zis ca "daca este sanasa 1 % de a avea copii aceea este sansa noastra " si nu au trecut 2 luni si am ramas insarcinata din pacate bebe nu a vrut sa stea cu noi , dar nu mi-am pierdut seranta ca intr-o buna zi imi voi tine si eu bebicul in brate . tinem pumnii



fibrom uterin embolizat , sarcina oprita din evolutie la 8 sapt., 3 IUI nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Mie Mariko nu mi-a cerut niciodata bani, i-am dat eu, dar pe mine m-a ajutat mult; eu prin ea m-am programat la prima consultatie, ea a intrat mereu cum mine la medic, la punctie, la embriotransfer, prin ea transmiteam in zilele 5, 8, uneori chiar 10, valoarea estradiolului si cati foliculi aveam; odata chiar m-a ajutat sa ma ia prima la punctie pentru ca sotul meu trebuia sa fie la o anumita ora inapoi acasa. Deci eu pentru asta am platit-o; nu stiu daca iti va cere ceva cand vei ajunge acolo doar pentru ca o suni sa intrebi cum stai cu embrionii. Eu sunt convinsa ca medicul iti va spune exact cum sa procedezi.

_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 tot la Debrecen, cu dl Bodnar ianuarie 2012 - betaHCG 246 in ziua 14, 1285 in ziua 18, acum pregnant in 7 saptamani - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

olimpia si multa putere


olimp,ce ti-a zis dr pt ca ti-ai embolizat fibromul?pe mine Pk m-a certat,ca mi-am iradiat zona si din cauza asta am probleme cu endometrul, fiind prea subtire

norma ,tu cum a luat arefamul in cele 3 luni precedente FIv-ului?
jaguar

Mergi la inceput