Pufi de ian-feb 2010 (66) - LMA David !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

buna ziua, dragelor...

alicredo..deci eu am retinut esentza...da? =)) ...

lore..ai dreptate..nici eu nu sunte genul ...mersul prea des la dr...insa park totusi tre sa-l vizitez , macar de control...de 2 ani.

fac tot posibilul sa ajung maine...

sunt putin indignata si stupefiata si...di tati..
pt ca masina e inca ingropata...fac aprovizionarea de la mag de cartier. merg azi si zic...ia sa aiu si cateva mere( un sg fel) i-am pasat cu biscuiti( n-a mai mancat asta de la 1 an cred) ...n-a mancat ...am servit eu...dar a vrut sa rontaie...i-am curatat mar i l-am taiat felii cred ca a mancat o felie....asta se intampla pe la 11....acu e ora 5...feliile de mar sunt ramase pe farfurie...LA FEL DE ALBE SI FRUMOASE.....in ideea ca marul isi schimba culoarea imediat...ete ce mancam noi....si prb ca ast ex sunt zeci...sute...si ne mai miram de ce se intamplace seintampla

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Bea cum adica budinca in suc de struguri? in loc sa fierbi in lapte fierbi in suc, la asta te-ai referit?


Simply,mami de fetita frumusica




daaaa
750 ml suc cu 8 linguri zahar 2 budinci...
apoi ;lasat la racit si amestecat cu frisca.....

si crema de cioco...
o portie intreaga e asa o margarina sau un unt....apa...cioco si zahar

pui 8 linguri de apa si in ea o cana de zahar, pana se face sirop tai margarina.untul bucatele si lasi la foc mic pana se raceste, apoi adaugi cioco si il dai jos de pe foc si tot amesteci acolo pana se topeste...3 cioco cu lapte sau 300 gra menaj......

si nu tre sa se raceasca foarte tare ca nu il mai poti unge........



multa putere RUXITA LARISEL
offfffffffffff
doamne doamne
nici nu vreau sa ma gandesc ce greu tre sa iti fie, dar te intareste Dumnezeu si faci lucrurui pe care pana atunci nici nu credeai ca le poti face..........
multa sanatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:


LA MULTI ANI PUIUTI DE RLC SANDOR
La Multi Ani, Andrei!

La Multi Ani, Sonia!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz



La Multi Ani, Andrei!

La Multi Ani, Sonia!




Sa cresteti mari, si sa fiti sanatosi si norocosi!


Sorina, mami de Diana si Iris



Subscriu!!!!!!!!!!!!!
La multi ani!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

lore eu sunt in irl...tot uk :D...ptr mine.sistemul e cam acelasi

bea...acum da toata reteta daca tot ai inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Buna seara,buna seara...


Ma pregatesc de cateva ore sa va multumesc pt urari,dar de abia acum s-au culcat copiii



Am ramas placut surprinsa ca v-ati adus aminte de noi,din pacate nu am timp sa intru pe forum,iar cand intru nu pot tine ritmul;sunt singura acasa cu copiii in majoritatea timpului.Sonia e mai mare,merge la gradinita,sper din toamna sa mearga si Casian iar eu sa ma intorc la servici.
Casian e un baiat inteligent,cam nazdravan ceea ce uneori imi da batai de cap,dar ne descurcam.
Am vazut ca ati discutat in ultimele pagini de rahitism ,si copiii meu au semne de rahitism,am inceput o cura de osteocare alternativ cu vigantol,o cura de 3 luni urmand sa repetam la toamna,iar acum ne pregatim sa facem niste analize uzuale(banuiesc ca am intrerupt prea repede vigantolul,dar de fapt cred ca depinde si de mostenirea genetica si predispozitii)



Dorim si noituturor pufuletilor si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Seara buna...

Dorm pe mine dar trebuie sa astept ora 12 ca sa-i fac nebulizarea lui David. Ce ciudatenie de boala... a debutat cu enterocolita, intre timp a inceput sa-i curga nasul si am crezut ca e vreo raceala usoara dar de fapt ne mai pricopsisem si cu o bronsolita. Dupa 4 doze de AB azi dimineata si la pranz a facut iar febra, tuseste pana vomita toate secretiile alea ... dar cica e normal si bine, trebuie sa parcurgem toate etapele ca sa ne facem bine... nu mai zic ce circ avem la siropele, banuiesc ca stiti si voi.



Lorex ce bine ca ati scapat, mai ales ca ati reusit fara AB. Reincarcare rapida de baterii... sper ca te-ai odihnit azi.


Hai ca-i 12. Ma duc sa-mi incerc norocul. N-am nebulizator d-ala smecher... silentios si orizontal asa ca trebuie sa-l dau jos din tzarc si sa-l tin cumva in fund in bratele mele. E prima oara cand ii fac in somn. Daca ma refreshuiesc cumva dupa lupta cu virusii vin sa sting lumina.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Rlc_sandor La multi ani! si din partea mea pt puiutii tai. Sa-ti traiasca, sa fie sanatosi si sa te bucuri de ei.


Nu mai detaliez cum a decurs sedinta de aerosoli de la miezul noptii, ma rezum la 2 cuvinte: esec total.

Ma bag la nani. si noapte buna.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Buna dimineata!
Si hai la cafea .....fiecare ce vrea...cappuccino cu scortisoara, cafea cu lapte sau o cafea tare cu cardamon...asa de duminica.
Imi pare tare rau ca am citit de multi pufi bolnaviori. multi sa va faceti bine repede.

Noi suntem inca la munte unde este ca in copilaria noastra, zapada multa, brazi albi de zapada si soare...este ffff frumos, nu am mai prins asa vreme de f mult timp. Aseara au organizat cei de aici o petrecere pentru copii, cu dans cu pictat pe fata si tot tacamul. Avem loc de joaca pt copii amenajat in interior asa ca este mai comod si pt noi.


Sa spun si eu cu intarziere LA MULTI ANI SONIA! LA MULTI ANI ANDREI!

Va si ma gandesc la voi!
Astept sa citesc vesti bune!


Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Voiam sa mai spun ceva...

Ruxita un mare BRAVO pentru atitudinea ta!
Ai reusit sa fii asa cum ti-ai dorit! Faptul ca nu te concentrezi pe probleme si ca stii sa ii dai o stare buna sotului tau cred ca face muult mai bine decat medicatia.

Bravo!

Si bravo Kay! Ce cadou frumos ai avut pentru mami!

Mergi la inceput