La Multi Ani Maria, Lucas!!! Fluturasi 2011 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Daddy ii da biberonul la piscoata si eu tzop pe laptop ca mi l-am luat in dormitor la mine si pana termina piscoata lapticul cu cereale eu ma dau pe net ii citeste tac`su o poveste in fiecare seara de vreo 2 saptamani, in seara asta ii citeste "cei trei purcelusi" si i le citeste asa fain cu intonatie si joaca rolul perfect, eu de dincolo ma prapadesc de ras aseara ii citea Scufita rosie si ma amuza cand il interpreta pe lup Imi place ca in fiecare seara inainte de a incepe operatiunea laptic o intreaba ce poveste vrei sa citim Sophia in seara asta si ii pune cartile toate pe pat sa isi aleaga ea una si aia i-o citeste de care trage ea mai tare nu ca ar sti ea ce si cum , dar cat de curand cred ca va intelege mai multe

Mada am sa descarc pozele de pe telefon dupa ce pun piscoata la nani si daca am timp le pun pe picasa in seara asta daca nu maine dimineata sa te trezesti in miros de branduse Toate flroile mele din gradina si am avut multe muscate frumoaseeeeeee au murit, le-a omorat zapada si gerul trebuie sa ma apuc de cumparat floricele de primavara, am uitat cum le spune ....anul trecut tin minte ca eram cu burta la gura si eu plantam flori, ma dusesem la magazinul de bricolaj si mi-am luat un sac de pamant si multe flori si abia le caram, se uita lumea crucis la mine in autobuz, eu gravidoasa carand ditamai sacosoaiele, da numa eu stiu ce si cum si cat faceam sa o fac pe piscoata sa iasa mai astept cred vreo 2 sapt sa se incalzeasca bine de tot sa nu mai am grija ca poate ingheata si imi omoara florile , ca de... sa dau banii aiurea? tu mai ai de asteptat sa se topeasca zapada aia mare din curte Portita la scara trebuie sa iau neaparat , la semineu am protectie dar nu e mare, da destul... nu e tentata de el in ultima vreme, numa la tv se duce si la dvd player, boxe, routerul de net si trage de toate si de arunca Dimineata ii pregateam fructele si am lasat-o in living cand am plecat de langa ea se juca frumos si o aud din urma mea ca venea in 4 labe, si o chem, vine fuga fuga in bucatarie, s-a dus acolo la dulapiorul unde tin eu cartofii si ceapa si a luat un cartof si deodata o aud clefaind rodea la un cartof dulce bine ca era curat spalat dar tot am luat-o si i-am spalat gura si manutele cu de astea ne laudam....


Alina06 am sa iti scriu reteta , nu e mare scofala, sa spunem asa, trantesti toate in oala si la urma cand e gata de fiert bagi blenderul si o faci crema si o papi cu crutoane amandoi balotam la ea pana lingem farfuria

Supa de rosii

2 morcovi
o ceapa
2 catei de usturoi medii
telina(eu pun frunze)
un ardel gras
un pastarnac
2 foi de dafin
2 linguri de ulei
5-6 rosii
o lingura bulion

Le curat, le tai , pun in oala si la urma cand sunt aproape gata de fiert pun o lingura de bulion sau 2 , depinde cum vreau sa o fac de "dulce". Eu de la mine putere ii mai pun putin busuioc si oregano, si iese bunaaaaaaaaaaa

Pofta buna!

Ma duc ca a terminat piscoata biberonul si tre` sa intru la aparat sa o pun la nani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- am facut poze la dezordine, si la picii care au facut-o. sa mor dc ma deranjeaza.dezordinea. vorb. cu o prietena, care imi spunea despre cat o deranjeaza pe ea dezordinea pe care o face fetita ei ,iar eu mustaceam in tel- noroc ca nu ma vedea- ca pe mine ma doare in cot, hi-histrang seara, inainte sa se culce ei-cat beau laptele, si mai rezista dim. ,tot cat isi beau laptelelasa ca am avut o casa luna, timp de 3 ani, si ma plangeam ca ma plictisesc- mancare era pe masa,rufele spalate..descarc mai tarziu, ca s-au consumat bateriile.
-au dormit 11-11.30.putin, ca l-am pus pe sergiu in patutul lui- de obicei doarme ziua in patul mare.ma intreaba, laur azi dim.la 6, dupa ce a fost la baie- auzi? asta si-a luat abonament la noi? sergiu de 3 seri doarme cu noi.off..nu l-m simtit, adica ne-am obisnuit cu el intre, dar nu vreau sa devina obicei. ba am zis ca l-a deranjat ciorba, ba fasolea pastai, ba iaurtul, dar ieri nu a mancat nici una- cum il pun la el, in 5 minute e la bari sus-dc stau cu mana pe el, il mangai, sta intins,se face ca doarme-iau mana, in 3 minute se ridica in fund, si la bari, apoi scanceste. nu pot sa-l las sa urle, ca o scoala pe sonia, si cu 2 in pat la noi..hi, hi..asa ca ,m-a santajat. azi in schimb, imi vine sa beau cola seara, si sa stau langa el, el la bari- eu sa-l pun la orizontala, el la bari..dar am presimtirea ca m-ar face!!!

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)






Hai, Viss ca esti tare, mami! M-am amuzat copios... Si eu pariez tot pe Sergiu! (PS: eu chiar am incercat odata si m-a facut L, o puneam la orizontala, ma milogeam de ea, ma tanguiam si ea era un-doi hop in picioare, radea apoi urla si tot asa pana am cedat!)

Scenariul asta e la noi de cateva zile, cu deosebirea ca L nu adoarme cu noi in pat, incepe sa misune, chiuie, rade si crede ca ne jucam apoi se pune pe jelanie...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:



seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



La multi ani Maria!!! sa cresti mare sanatoasa, sa ai o viata plina numai de bucurii si fericire!!

Nana te pup si te imbratisez draga mea si sa fii fericita si azi, mai mult ca oricand, ai 2 pui minunati de care sa fii mandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Mada, am pus pozele in picasa , cu dedicatie M-am uitat acum pe poze si am dat peste albumul cu poze de primvara de anul trecut cand va aratam coltul de primavara de prin parcurile de aici si sunt de pe 7 martie, deci pana atunci vor inflori si narcisele care acum abia fac mugurii de floare... in 2-3 sapt sigur vor fi inflorite daca tot m-am apucat de scormonit prin poze am dat peste burticoasa de mine de pe la sfarsitul sarcinii cand m-am dus sa vad parcul meu preferat din centru, St. James, cel din fata palatului Buckingham, superb.... mai putin burticoasa de mine care eram superrrrrrr umflata cand imi aduc aminte ce mandra eram cu burticul meu.... mi-e dor de el acum maimutica se catara pe mine cu putere, sa nu cumva sa o dau jos, asa forta are cateodata de se tine asa de bine de nu o dai jos nicicum, zici ca si-a pus lipici pe manute mi-e asa de draga cand ma cuprinde de dupa gat si se catara pe mine si ma strange tare tare uff... mi-au dat lacrimile, de fericire.... silly me mai bine ma duc la culcare, ca e tarziu si maine dimi la 7 jumate e inpicioare maimutica, parca are ceas desteptator in fund, ii suna alarma fix la 7 jumate in fiecare dimineata


Apitu nani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani Maria! SA fii sanatoasa printesa frumoasa, voioasa , norocoasa si sa iti bucuri parintii.Mami sa iti traiasca minunile, sa fie sanatosi amandoi si in curand sa vii cu cea mai frumoasa veste ca Andrei e sanatos.Va imbratisam cu mare, mare drag si eu si Rares

Delia felicitari Andrei pentru curaj.Bravo iubito!

Ally distractie placuta!

Strumph multumim mami pentru cuvintele frumoase!

Viss sa stii ca trag sperante sa i se increteasca parul, sa fie ca a lui tati! Ti-am admirat si eu comorile nazdravane, sunt scumpi si tare haiosi!

Irinuca f bine ca i-ai spus sotului ce ai pe suflet, ca fara ajutor e greu, obosesti la un moment dat si daca nici el nu te intelege si nu te ajuta, apai cine?

Simoooooooooooooooo mi-e dor de tine.Mai scrie-ne 2 randuri macar!

Maduta iti tin pumnii, sa vii cu vesti excelente de dimineata!

tuturor

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui aZaZ

Buna ziua la toata lumea si LA MULTI ANI pentru toti piscotii care si-au taiat motul.
In mare noi suntem bine, am repetat analizele si au iesit aproximativ bune, iar eu am inceput serviciul si din aceasta cauza nu am mai avut timp sa intru pe aici asa ca miii de scuze.

de MARIA 13.01.2006; ANDREI 25.08.2009 si STEFAN 15.03.2011





CAnd ai timp mami te mai asteptam cu vesti despre voi!Multa sanatate!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alina eu l-am decalotat jumatate si in perioada aceea ii faceam in fiecare seara baita siil dadeam si cu o crema, TRiderm se numeste, ca a curs si putintel sange si mi-a fost teama sa nu se infecteze.TInem pumnii sa nu fie nimic grav. burtica.Tare sunt curioasa ce ascunde acolo.Marti parca am inteles ca o sa aflati,nu?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Inca nu m-am culcat

strumph, stiu ca ti-au degerat floricelele, de asta te-am intrebat cand iti refaci gradina Ce frumoase sunt floricelele branduse mov am si eu in gradina..dar astea sunt la "doar" jumatate de metru sub zapada probabil ca vor inflori mai repede. Floricele pt vara cumpar si eu dar pe la sf lui Martie: petunii si panselute. Zilele astea am sa pun si rasaduri in casa de mai multe feluri de flori...tb doar sa dezapezesca sotul drumul spre magazie, sa-mi iau pamantul de flori si ghivecele de acolo...e o zapada.. Mi se pare tare frumos ca primavara vine asa repede la Londra, dar in acelasi timp nasol ca vara adevarata nu vine niciodata

yasmi, mereu faci asa...saluti si gata..hmm..hai spune cum stai cu pregatirile pentru Duminica, e totul gata?

roxy, tu cred ca dormi deja de mult. petrecere frumoas apentru maine !!!

Happi, Sa-ti traiasca bucuria de fata frumoasa !!!
La multi ani, Maria !!!


Cristi a facut o data pipi pe el..s-a trezit plangand..nu i-a placut ca e ud (asta e bine, zic eu...) apoi nu a mai baut apa..sa vedem cand se mai trezeste.

Gata, plec si eu la somn. Apitu nani, fetele!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

La multi ani Maria bucuria! Sa traiesti printesa cu codite si sa fii mereu bucuroasa, fericita si santoasa alaturi de ci dragi!



Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput