La Multi Ani Maria, Lucas!!! Fluturasi 2011 (128)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata..n-am dormit mai deloc de griji

LA MULTI ANI Maria de Happi, sa fii la fel de vesela toata viata, sa le umpli sufletul de bucurii la parinti, sa cresti mare si sanatoasa, sa ai grija de fratiorul tau scump si drag.. Happi, sa ai o zi perfecta si frumoasa ca bombonica ta cea draga

mada, cum a decurs operatiunea fara pampersi ?

roxy, distractie placuta, sa aveti parte de o petrecere frumoasa frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi



maria, la multi ani fericiti!!!

mada, din lipsa de timp... am zis macar sa va salut!

merg sa pregatesc micul dejun la familie...si apoi revin pana ma apuc de ceva treaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata fete
Andreeav-am vazut pozeleRares cu mami...el un grasan si jumatate si un dulce si mami slaaaaba cum te-am vazut ultima oara...si frumoasa. Va puup!
AM mai vazut strumpfitze frumoase, pui zambareti de Miki( ce seamana copiii tai intre ei, cum seamana si ai lui Mada), Alina cu burtica si cu Luca la baie, pui de Mada la zapada si la turta fetei (mada, arati super, ai slabit super), minunele de Viss..nu mai stiu pe cine am vazut, dar numai frumuseti umbla prin clubul fluturasilor...

Happi, La Multi ANi fericiti Mariei, sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si frumosi!

Mada, succes la renuntat de pempersi...nu ar tb sa-i mai dai seara sa bea...zic eu ca de pe la 7 asa...dc poti sa-i dai atunci lapticul si apoi nimic.Succes!

Cuscra, ce face fata cu negul? nu prea am citit, sper sa a fost usor si n-au fost probleme cand l-ati scos. Pup andra ochioasa!

va pup fete dragi, nu reusesc sa mai scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- buna dimineata!
La multi ani! - maria de happiness! sa cresti mare, sanatoasa, sa le umpli sufletele parintilor cu bucurie,si impliniri!!!
- lalely- te trag de motpai, noi care vb uneori de 4 ori pe zi, tu uiti sa ma intrebi de Ca asta..bai, de ce nu-mi-ai dat beep? ca mai uit si eu, na, vb lui irinuka- am niste lapsus-uri uneorideci- ai mei aveau fontanela aproape inchisa,dar asta nu inseamna ca nu se mai da la copii vigantol-ul, ptr ca asa e terapia de profilaxie nationala a rahitismului, adm. pe durata de 2 ani, ..ei bine, ai mei aveau probabilitate, sau suspiciune mai mare de rahitism prin cateva semne- coaste evazate mai mult-desi la copiii mici poate fi ceva fiziologic, mie mi se parea ca la ai mei- mai ales la sergiu, e ceva mai accentuat, si cand la palpat dna dr.- zise ca si tegumentele -pielea e mai flasca, si asta ar fi si el un semnasa ca, ne-a scos vigantholul ,ne-a dat vigantoletten 1000 =colecalciferol-vit.D3- 1cp/zi- care se dizolva intr-o lingurita de apa, si 10 zile /luna, 1/2 fiola de calciu gluconic-deci 5 ml/zi, trat pe care mi l-a dat initial ptr 3 luni, apoi revenim la control.
- la ultimul eco renal, eram deja pe trat cu Ca de 1 luna, si nu aparusera calculi, la primul semn de aparitie ecografica am sa intrerup trat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-yvyana- sa stii ca l-am "facut" pe sergiu aseara.nu i-am mai dat laptele la 21, ci 21.30, culcarea la 22.15, ca sa oboseasca strong- i-am dus si intr-o vizita prin zona la o matusa de la 19-20.30, apoi dupa adormire l-am asezat in patutul lui.am prajit peste, am mancat, am fost la dus, m-am spalat pe cap..mai si nu s-a trezit baiatul meu, mi-era si ciuda, ca era in grija lui tati, si na, el era asa cumintes-a trezit la ora 2.l-am leganat, l-am mangaiat, s-a ridicat la bari, de 2 ori. m-am intors in pat si l-am trimis si pe laur- de obicei nu se trezeste, dar i-am cerut ajutorul zilele trecute, amenintandu-l ca o sa doarma cu fisu in pat pana la majorat dc nu se aliaza cu minela mangaiat si tasu, si s-a trezit baiatul meu apoi la..7.30 dim.deci am dormit ieri ca un prunc..celalat copil, soniuta e superba noaptea- e mai activa ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

viss si ai mei copilasi au amandoi coastele mai pronuntate inafara. eu am sternul asa. tot am vrut sa iti raspund in legatura cu intrebarea ta cu laptele dupa 1 an. noi vom trece pe lapte de vaca de 1,5% grasime. mada spunea ca ei i se pare mai usor cu lp mie invers cu laptele la cutie doar incalzit . anii trecuti cand am fost cu iasmi in sicilia in concediu de acolo ii cumparam lapte prima crescita de la 1 la 3 ani care trebuia doar sa il incalzesc....ce simplu era!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata mamici

am intrat sa urez si eu La multi ani Maria!, sa cresti mare si sanatoasa alaturi de fratiorul tau, sa va bucurati parintii si sa le luminati sufletele


merg sa temin de pragatit si sa-mi dau si unghiile cu oja ca astea le-am lasat pe ultima suta.
ne auzim maine sau luni.

mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI MARIA!
SA FII SANATOASA SI FERICITA ALATURI DE FRATIORUL SI PARINTII TAI
YAsmy, distractie placuta!In ce te imbraci azi?
Cuscra, a fost cumintica si curajoasa nora ta
Viss, neatza!
Lalely, n-ai mai iesit singurica in oras?
Mada, cu placere!Ce a facut Cristinelul cumintelul pana la urma?
Strumph, te pup , mi-o imaginam pe piscoata alegand carti
Andra s-a culcat la 22.30, s-a trezit la 3 si un pic a baut ceai si s-a trezit la 6 a ras 200 ml lp si adormit pana la 8.30. boierie!. Ma duc sa fac cafea si dupa sa sterg praful ca aseara am facut curat in toata casa , in bai, bucatarie, am facut aluat pt saleuri , pate de ficat pt Dodo,din care a clefait de zor pe o felie de paine, si dupa ce am pus-o in pat m-am intins pe canapea in sufra sa ma uit la serial si am adormit cu spor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andra nu prea mai vrea vigantolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy-ai decis cu ce te imbraci? astazi iesiti la restaurant? cred ca ai zis, dar scuza o baba surda si uituca..sa faci poze musai, si cu tine si cu tati, ca anastasia va fi sigur pozata, ca sa va vedem si noi

Mergi la inceput