Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***400***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ANCA dincolo de orice, iti apreciez pofta de viata. Sper sa o lasi mostenire la copii

Bershka nu e „magazinul meu”, am preluat o suugestie de la Ina.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Eva da telefoane si invita pe toata lumea la petlecelea ei. Zice ca petrecerea va avea loc de Sf Gheobe, cand ea va implini 3 ani si sute de minute






I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

inaaaa, iesi din butoi si treci la dans :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

io-s bucuroasa de mai multe ori:
_ am primit 28 de ore de curs de engleza la servici, dupa lupte seculare
_ plecam peste o juma de ora la pizza, n-am mai fost de o vesnicie doar noi doi la restaurant.... vroiam sa car motanul in centru, dar a refuzat pe motiv ca e... obosit :(( si ca tre sa ne intoarcem in taxi (s-a pus politia pe contraole de tot felul, printre care si alcoolemia )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

uitai :) mai sint bucuroasa ca am primit penseta in argint desi am avut impresia ca era doar "scrisoarea" goala, ca era desfacuta... dar nu, inca nu fura posta fr :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Mi-am dat un shut in cur si m-am dus la Lidl; inspirata de fetele de la "in bucatarie", am luat cele necesare pentru ciocolata de casa si am umplut niste foi de napolitana; uitasem cit e de buna V-o recomand cu incredere -cea din primul link- se face foarte usor, rapid si e extrem de buna.

Am luat si arpacash dar nu stiu cum sa-l gatesc; stie cineva cum se face? tre' lasat "la moi" peste noapte? merge linga peshte ( ca am luat si din ala). Se face, oare, ca si orezul? Help me, please! Gianina stiu ca nu intra pina luni.

Miine fac si o ciorba de cartofi ca nici din asta n-am facut veci Oi fi bugat de "inedita" pentru gustuile lui fiu' mio?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Chato, sa-ti fie de bine bucuriile.

Penseta de argint? Nu stiam ca exista Cre' ca ai fost cumintica foc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Chatonel, tre' sa bem ceva pt toate bucuriile tale, nu ?!

Inapreda, ma bucur ca ai iesit din butoi
Ciorba de cartofi e printre preferatele mele
Cu arpacasul nu stiu ce sa te sfatuiesc

Noi am facut prajitura cu branza , am facut si curatenie asa ca maine sunt o doamba, merg la coafor de dimineata si apoi la locul de joaca !
Am pus si puiul la marinat dupa reteta lui Andiaroro si maine sper sa iasa bun, sosul mi-a placut cum a iesit



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, daca tot sintem bucatarese de serviciu, ia spune-mi cum facu tu praji cu brinza; daca ai mai spus...'cuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Nu m-a mai intrebat nimeni :
Aluat - 500 g faina, 1 lingurita amoniu, 4 linguri smantana, 4 linguri zahar, 1 ou , 1 pachet unt
Umplutura - 1 kg branza de vaci + 2 galbenuse + 4-5 linguri zahar
Iasa delicioasa


Am si eu o dilema cu legumele congelate : tre' sa le decongelez inainte sa le pun in tigaie ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput