Strugurasi de Sept-Oct2011 *38*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Iris_K banii prima data iti intra pt luna in curs plus lunile de cand ai terminat concediul de sarcina si lauzie, sau decand ti s-a suspendat contractul de munca , la mine coincid zilele.
La alocatie iti vin de cand e nascut bebe.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Iris_k, mie inca nu mi=a venit indemnizatia ptr Dimitris (abia am depus actele saptm trecuta), dar stiu de la primul copil, ca primesc ptr perioada de cand am intrat in CCC si pana ptr luna anterioara. Ca se da indemnizatia cu o luna in urma. Si tot asa va fi si acum, din ce mi-au spus acum la depunerea dosarului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Ah, am uitat sa ma laud Dimitris a inceput sa se apuce de degetele de la picioare si se da intr-o parte sau alta ca o barcuta
Maine implinim si noi 5 luni

Apropo de implinit lunite, sa nu uit iar

La multe lunite, Mara de Loredana, Maria Alexandra de mikka11 si Maria Clara de Alex2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neazta fete frumoase!

Zubi -

Kora - ma bucur ca e mai bine Dimitris, imi pare rau ca a racit si Iannis! Asta ne asteapta cativa ani de acum incolo .
Eu sunt ffff pro intalnire in martie! Doar sa stabilim cand.

Pinkysor - multumim ca ne tineti pumnii cu inceperea diversificarii. Avem nevoie!
Abia astept si eu sa ne reintram in ritmul de mers la sala!

Sei - asteptam vesti despre cum ii plac legumele Elei!
Eu nu as mai incerca sa inteleg de ce, as lua totul asa cum este, m-as adapta la situatie, as incerca sa scap de presiune si tensiune si m-as lasa ghidata mai mult de semnele pe care mi le da puiul. Eu cred ca fiecare primim semnale de la puii nostri despre ce le place si ce nu, cum le este bine si cum nu, important este sa ne "deschidem" catre ei, sa ne "conectam" la ei.
Sunt convinsa ca va veti descurca de minune!

Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Zubi, sa te bucuri cat mai mult de bberry. Si eu sunt la fel cand imi iau un tel nou sau calculator sau ceva din astea electronice

Felicitari Ayu ca a luat-o de-a busilea!

Numai Dimitris al meu e tot puturosel, nici ca vrea sa se rostogoleasca am si eu fluturasii mei, stiu



Citat:
citat din mesajul lui zubi

E a treia oara cand mi se sterge mesajul, deci, de la capat:

Indi mi-a luat un bberry si sunt mai rau ca un copil, nici nu am mai deschis calc, totul numa' pe tel.

Vreau sa va multumesc din suflet pt cuvintele frumoase, pt atatea incurajari, pt timpul si atentia acordata; sper sa gasesc cartea si cu siguranta am sa o citesc.

Lali, pt time nici nu am cuvinte, sa pierzi atata timp sa te gandesti la fel de fel de idei doar ca sa ma scoti pe. Mine din starea asta. Iti multumesc

Am fost la coafor, la cumparaturi,la un botez, in vizita la rude, lucruri pe care nu le-am facut de mult timp,pt ca eram ocupata sa ma intreb de ce, sa ma gandesc si sa ma intreb si sa ma plang.

A fost f frumos la botez, la gemeni, ayu a stat in bratele tuturor si radea,ce mandra m-am simtit ca eu sunt mama lui.

Jade, si eu l-am scos pe ayu de mic, peste tot si pe toate timpurile,si a racit acum in casa.


Despre diversificarea noastra, i-am dat pana acum mar si para, i-au placut, apoi am incercat cu o gutuie fiarta, nu i-a placut deloc,asta ar fi a 4-a sapt si o sa ii dau banana, dovleac eu nu am gasit in piata deloc, dupa care o sa ii inlocuiesc o masa definitv si o sa incep luna a 2-a de diversificare cu legume, pe rand, una cate una, supa si piuree. Acum ii dau dintisorii si nu mai papa, nici laptic, si e tare marait. In schimb,azi a inceput sa mearga de-a busilea , adik pana acum mergea inapoi si pe o parte, azi merge inainte. Intradevar, Dumnezeu mi l-a dat mie pe ayu pt ca I'll merit, altfel nu mi-l dadea.

Seidana, eu nu i-as da supa goala, i-as pasa si legumele in zeama aia.

Va multumesc ca existati si mai ales, ca m-ati lasat sa va fiu prietena

Zubi, cea mai fericita cu AYAN ( 02.09.2011 )
Multumim Doamne in fiecare secunda



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna dimineata!

Am un mesaj din partea lui Athosik. Ma roaga sa va spun ca nu ne-a uitat , ca se gandeste la noi, ne citeste de pe telefon, insa din lipsa de timp, nu prea mai ajunge sa ne si scrie. Ei sunt bine, va saluta si va pupa pe fiecare in parte.

Atat deocamdata...revin mai tarziu....


_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

vroiam si eu sa va pun o intrebare, fetele care au interfon de bebe de care aveti si daca sunteti multumite de el.
Eu am unul care nu are decat 2 canale si cum stau la bloc pe amndoua canalele aud alti bebei, se suprapun cu cele ale vecinilor cu copii.Oribil sa te trezesti de n ori pe noapte si nu pt ca plange bebe tau ci al vecinilor.Deci vreau sa imi iau altul dar nu stiu de care ca nu as vrea sa mai arunc odata bani .

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Lena, multumesc pt link, asta il cautam!

Nanna, si eu abia astept sa ne reintram in ritm

Zubi, felicitari pt Ayu, ce frumos trebuie sa fie el mergand de-a busilea! Eu abia astept sa-l vad pe prichi mergand asa!

Kora, si eu sunt pentru intalnire. Abia astept! Ce buna idee Sper sa ne strange cat de multe si sper sa tina si vremea cu noi!

Merg sa-l distrez putin pe micutul meu ca s-a trezit de ceva timp si e marait putin. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

KORA.. off mi-i se rupe sufletul cand ma gandesc prin cate ati trecut in spital, insa esti mamica puternica si Dimitris un barbatel adevarat.. De asta nu vreau sa o intep sa nu o vad cum sufera, evident ca daca ar fi (DOAmne Pazeste-ne) bolnava , nu as tangui, insa numai asa sa satisfac o dorinta a dr.... Il pupam pe Dimitris cel "barcuta" si vorbaret..

ZUBI.. Felicitari maxime pt tararea inainte.. noi abia acum am revenit sa topaim inapoi (am mai avut la 4 luni jumate o tentativa de mers inapoi).. Si felicitari pt dintisor.. AYU te-a ales pt tine pt ca il meriti !!!!!!

JADE.. off imi pare tareee rau ca iar e bolnavior T.. in afara de aerosoli mi ii dai ceva? pupic lui T de la Ela si sa va faceti bine repedddeee

MIKKA.. nu cred ca am zis , insa ma bucur ca Maria e bine acum si ca (virgula) cazatura nu a speriat-o, si mai ales ca nu a patit nimic..

NANNA.. multumesc.. recunosc ca de cand am nascut sunt f sensibil, mereu la un pas de depresie, si echilibrul meu e fragil.. cand ma detasez de tot si reusesc sa ma adun sunt f fericita, luminoasa si imi vad copilul asa cum e : perfect pt mine, sanatos , cuminte, frumos si voios.. insa orice impuls ma da peste cap.. si nu tine de vointa mea, pt ca de ex cand imi isesera nasii sa merg la dr sa ii fac analize sa nu fiu "trancalaie, sa gandesc ca o tanti de la tara", am inceput sa tremur de spaima , imi inghiteam lacrimile si pulsul imi era dublu.. si daca incerc sa vb cu mama sau cei din jur , ma mai iau la suturi ca sunt nebuna, ca imi imbolnavesc cu stiinta copilul.. etc.. deci pb e mai adanca( echilibrul mi-i l-am pierdut de 2 ani , inca nu am mai reusit sa fiu femeia puternica: sunt fie f sensibila, mereu cu lacrimi in coltul ochiului , fie femeia rece caruia nu ii pasa si atunci nu sufera..)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Nanna



Mergi la inceput