Strugurasi de Sept-Oct2011 *38*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Buna dimineata, fetele si un frappe delicios (balesc dupa el ptr ca azi nu-mi pot face ca ma ustura in gat. doar nu credeam eu ca scap,nu-i asa? )

Lali, Camady,
Iannis e si el racit, dar la el e mai usor ptr ca isi sufla singur nasucul si nu apar probleme de sufocare/innecare ca la Dimitris. A facut un pic de febra sambata seara, dar i-am dat nurofen si nu a mai facut de atunci.

Sei, subscriu si eu la ce ziceau fetele, sa mai ai rabdare sa vezi cum va evolua Elena la diversificare.

Ooka, super reteta de paine. Am copiat-o sa o incerc si eu cand o sa am curaj si timp

Azi noapte Dimitris dormit chiar bine, de la ora 22.30 la ora 6.00 cand s-a trezit si vb cu jucariile, nici gand sa planga

Insa ne-am hotarat noi sa ii scoatem lui Ianni scutecelul si noaptea. De vreo 2 nopti. Asa ca am avut 'distractie'
Da' nu stiu daca e o decizie prea buna, ptr ca face pe el si plange ca-i e rusine. Of! Fetelor cu copilasi mai mari, ce sugestii aveti? Cum sa fac mai bine sa renunte la scutecel noaptea fara sa se simta frustrat?
Lena, am citit in site-ul pe care l-ai dat cu 'frica la baieti' si despre udatul patului, dar nu m-a ajutat prea mult inca...


S-a trezit Dimitris...revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Kora, ma bucur ca Dimitris a dormit bine, e semn ca se simte mai bine

lali,insanatosire grabnica tie si lui Paul, esti minunata si imi esti tare draga, sunt sigura ca tuturor fetelor de aici le esti draga, ce cuvinte te-au suparat?

fetelor ce ma enervati cu sala voastra si cu exercitiile voastre, adica ma oftic pt ca eu nu reusesc sa ajung si nici sa ma motivez sa fac acasa, mi-am propus din martie sa ma mobilizez totusi, poate se mai incalzeste afara si poate sta sotul cu fata prin parc pt ca in casa nu vrea sa stea singur cu ea...

may dar la voi cumpara nasii buchetele? ca la noi le cumpara mirele, el cand vine sa ia nasii de acasa vine cu buchetele, unul il da nasei si unul miresei cand ajung cu totii la ea. ce scumpe sunt pe la voi toate, la noi buchetele au costat 3 mil si lumanarile 3,5 mil si au fost superbe si facute si la cea mai scumpa florarie din oras...


Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata

Sanatate strugurasilor bolnaviori

Pinky http://www.babycenter.ca/baby/development/letsplay/

Noi azi mergem la vaccin. Pana la urma am hotarat sa le fac pana la 6 luni.
Sa ne tineti pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Neata,

zub

inutsa, bb T papa formula.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


Stiu,Oana. Si laptele praf tot din lapte de vaca e facut. De asta ziceam ca exista lapte praf hipoalergenic

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Nu s-a trezit, doar m-a verificat ca sunt in zona

Sei, nici eu nu folosesc zeama in care au fiert legumele, ci pun un pic de apa plata calda ptr a face piurel un pic mai lung.
Stiam ca sucul de morcovi crud combate constipatia. Dar zici ca deja ai incercat... fetele sa nu mai fie triste

Pinky, si eu abia astept sa fie mai frumos afara si sa mergem la sala In fiecare dim ma uit pe geam sa vad daca au mai adunat din muntii de zapada de pe strada noastra, dar nic' deocamdata. Mi-as da zapada la o parte de la masina mea, dar daca o scot de acolo nu mai gasesc locul si nu am chef sa ma chinui eu ptr altii. Sunt vreo 3 sau 4 locuri libere ptr ca nu le-a dezapezit nimeni asa ca or sa fie ca vulturii pe locul meu proaspat curatat

Jade, ai un grasan de baiat Dar o sa vezi ca atunci cand o sa o ia din loc o sa isi mai incetineasca cresterea in greutate, dar se va lungi

Pff...noi nu am nasit deloc. Ptr ca am fost ultimii din grupul nostru de prieteni care s-au casatorit. Dar si daca ar aparea vreun cuplu sa vrea sa-i nasim nu cred ca ar vrea al meu sot ca el fuge de evenimente din astea (nunti, botezuri) ca al-cu-coarne de tamaie

Fetelor din Bucuresti, facem o intalnire de 8 martie? Acum ca suntem mamici avem un motiv in plus sa sarbatorim ziua de 8 martie:D Alegem o zi cand putem cat mai multe, nu e musai sa fie chiar 8 martie, data asta sa fie doar reperulCe ziceti?

No, de data asta Dimitris s-a trezit pe bune si gangureste la mine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:



Citat:
citat din mesajul lui mikka11

neata
insanatosire grabnica tuturor bebeilor bolnavi
kora prin cate ai trecut
zubi capul sus, viata e frumoasa si ai un copil minunat, cred ca e primul e la odiseea noastra care a luat-o de-a busilea, nu?bravo Ayu!!
Ionela, ce frumos

Mariuca mea ieri a spart un magnet din acela de pe frigider, era la tati in brate si il tot plimba cu degetelul pana l-a desprins si a cazut. noi ne bucuram pe langa ea ca a incepu sa sparga prin casa

nu imi vine sa cred ca mai avem un pic si facem 6 luni. eu m-am decis sa intarzii un pic diversificarea, ea face 6 luni pe 20 martie si o sa incepem in aprilie...asa mai lungesc putin placerea si bucuria absoluta pe care o am cand o simt la tzitzi si stiu c papa numai laptic de la mine. sincer, eu nu astept diversificarea deloc...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Lena, tinem pumnii si

Super link-ul. Ma pun pe studiat, ca desi sunt la al2lea parca e un blank total in capul meu in privinta dezvoltarii copilului.


Citat:
citat din mesajul lui LenaC

NEata

Sanatate strugurasilor bolnaviori

Pinky http://www.babycenter.ca/baby/development/letsplay/

Noi azi mergem la vaccin. Pana la urma am hotarat sa le fac pana la 6 luni.
Sa ne tineti pumnii.


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Buna dimineata!

Vreau sa intreb fetele care au primit banii de indemnizatie deja, pe cate luni au primit bani intr-o prima faza?

ps. multumesc pt. raspunsurile legate de radiografia la sold.. inca nu m-am decis daca o duc sau nu

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata!!!

tuturor bebeilor bolnaviori

Zubi suntem alaturi de tine .
Eu cred ca acest forumel a fost creat ca sa ne putem spune problemele si unde im mod garantat o sa gasim macar o persoana care o sa ne inteleaga.In mod garantat persoanele din familie oricat de bineintentionate sunt nu ne inteleg pe noi astea pline de hormoni ciudatei in momentele astea mai bine decat alte persoane pline de hormoni ciudatei(sper ca am fost coerenta)

Cum spunea Oana eu una nu parasesc forumelul ca nimeni nu o sa imi simta lipsa si stiu sigur ca am mare nevoie de voi.
Dar Jade,Sei,Zubi,May,Ionela,Lalli, nu aveti voie sa ne parasiti sunteti sufletul forumelului, noi suntem restul

Kora_B despre intalnire eu una deabea astept, eu pt chestii dintr-astea sunt disponibila 100%

Noi in we am avut o gramada de musafiri bebe adora lumea si sa fie in preajma lor, rade la toata lumea.
Ieri am fost si eu gospodina am facut cozonac rosenkrantz fff bun si usor de facut.Dar ffffffffffffff rau pt kg.Dar na asta e .Stiti ca mi-am luat bicicleta si am facut doar de doua ori la ea, bine am o mica dar fff mica scuza , m-au durut rinichii.Ma pun azi sa fac macar juma de ora, sper.

Mama iar am scris o gramada, si da sa stiti ca forumelul da dependenta, eu una abea astept sa va citesc zi de zi.
palnge Iancu

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Eu am am luat indemnizatia prima data luna aceasta si am primit banii pe noiembrie, decembrie si ianuarie .

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput