Strugurasi de Sept-Oct2011 *38*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

E a treia oara cand mi se sterge mesajul, deci, de la capat:

Indi mi-a luat un bberry si sunt mai rau ca un copil, nici nu am mai deschis calc, totul numa' pe tel.

Vreau sa va multumesc din suflet pt cuvintele frumoase, pt atatea incurajari, pt timpul si atentia acordata; sper sa gasesc cartea si cu siguranta am sa o citesc.

Lali, pt time nici nu am cuvinte, sa pierzi atata timp sa te gandesti la fel de fel de idei doar ca sa ma scoti pe. Mine din starea asta. Iti multumesc

Am fost la coafor, la cumparaturi,la un botez, in vizita la rude, lucruri pe care nu le-am facut de mult timp,pt ca eram ocupata sa ma intreb de ce, sa ma gandesc si sa ma intreb si sa ma plang.

A fost f frumos la botez, la gemeni, ayu a stat in bratele tuturor si radea,ce mandra m-am simtit ca eu sunt mama lui.

Jade, si eu l-am scos pe ayu de mic, peste tot si pe toate timpurile,si a racit acum in casa.


Despre diversificarea noastra, i-am dat pana acum mar si para, i-au placut, apoi am incercat cu o gutuie fiarta, nu i-a placut deloc,asta ar fi a 4-a sapt si o sa ii dau banana, dovleac eu nu am gasit in piata deloc, dupa care o sa ii inlocuiesc o masa definitv si o sa incep luna a 2-a de diversificare cu legume, pe rand, una cate una, supa si piuree. Acum ii dau dintisorii si nu mai papa, nici laptic, si e tare marait. In schimb,azi a inceput sa mearga de-a busilea , adik pana acum mergea inapoi si pe o parte, azi merge inainte. Intradevar, Dumnezeu mi l-a dat mie pe ayu pt ca I'll merit, altfel nu mi-l dadea.

Seidana, eu nu i-as da supa goala, i-as pasa si legumele in zeama aia.

Va multumesc ca existati si mai ales, ca m-ati lasat sa va fiu prietena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salutare!
In loc sa dorm, bantui pe net dupa informatii, diversificarea, bat-o vina.

Imi pare rau sa citesc despre copii bolnaviori, sa se faca toti bine cat mai repede!

jade T are wheezing [respiratie suieratoare] sau de ce i-a pus dr diagnosticul iar de bronsiolita?
Am mai zis de o mie de ori pan-acu, da' ma repet ca moara stricata: Bia facea si ea bronsiolite, dupa 3 episoade din astea, drii pun diagnosticul de astm bronsic. La ea problema a fost alergia la laptele de vaca, care i-a sensibilizat plamanii. Acum evitam lactatele si zici ca am alt copil! Tu spuneai la un moment dat ca dr suspecteaza ca T ar fi alergic la l. de vaca, nu? Poate aici e buba. Acu eu nu iti scriu asta ca sa te sperii, zic sa intrebi dr despre corelatia l.de vaca-bronsiolite. Exista formule de lapte hipoalergene. Sanatate!

may uite un site f f f bun cu incaltari , adulti si copii,din UK. Astia chiar se pricep! Pacat ca nu livreaza in RO
http://www.clarks.co.uk . Preturile sunt acceptabile, zic eu, tinand cont ca sunt on top.

Ma bag si eu la nani, maine avem drum lung, ne intoarcem la tara

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

zub

inutsa, bb T papa formula.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

neata
insanatosire grabnica tuturor bebeilor bolnavi
kora prin cate ai trecut
zubi capul sus, viata e frumoasa si ai un copil minunat, cred ca e primul e la odiseea noastra care a luat-o de-a busilea, nu?bravo Ayu!!
Ionela, ce frumos

Mariuca mea ieri a spart un magnet din acela de pe frigider, era la tati in brate si il tot plimba cu degetelul pana l-a desprins si a cazut. noi ne bucuram pe langa ea ca a incepu sa sparga prin casa

nu imi vine sa cred ca mai avem un pic si facem 6 luni. eu m-am decis sa intarzii un pic diversificarea, ea face 6 luni pe 20 martie si o sa incepem in aprilie...asa mai lungesc putin placerea si bucuria absoluta pe care o am cand o simt la tzitzi si stiu c papa numai laptic de la mine. sincer, eu nu astept diversificarea deloc...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Noi cam asta mai facem....

In rest... obosita... fericita... incercand sa trec la urmatoarea etapa cu acreditarea si nereusind sa ma mobilizez asa cum mi-as fi dorit


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


cat de frumos, Ionela. cred ca te a topit Mihnea!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !
Eu gafai... Mi-am batzait fizicul pe un programel de zumba prezentat la "Neata cu Razvan si Dani" . Am obosit fraate, am obosit rau ,si eu eram in stare sa ma batai toata noaptea la discoteca.Si nu eram dintre cele care doar se balansau de e un icior pe altul.

Mikka mare la puiuta ta ,bine ca era rucsacul sotului acolo ,si ca nu s-a speriat.Eu am inceut sa pun erne pe langa pat cand o pun la somn ,ca a prins gustul rasucirilor si de doua zile e cand pe spate cand pe burta.

Simmo te pup mami , ce fac copilasii? Si eu ma visez cu trei copii . Noi suntem trei surori si poate de acolo.
Hai sa ma explic,desi as vrea sa se treaca peste subiect.Eu cand am vrut sa iau o pauza,nu m-am luat dupa Helena, am vrut(ca nu am reusi asta-i alta chestie,poate nu am vrut destul) sa ma detasez un pic. Nu stiu cat se vede in mesajele mele,dar eu chiar sunt foarte legata de voi ,si daca prin cuvinte e singurul mod in care noi ne apropiem unele de altele,ei bine,unele cuvinte ma dor mai mult decat ar trebui . Si atat.Se pare ca sunt masochista si nu poci pleca.Si atat.

Alayna sper ca sunteti mai bine si ca mai ai putin si termini pregatirile pentru plecarea in Egipt. Multa sanatate si roaga-ti sotul sa iti imprumute sau doneze putin din calmitatea lui,atata agitatie si negativism face rau la corason si scurteaza viata. Hai, gandeste pozitiv si o sa fie bine. (citeste una dintre matusile mele,care era o persoana foarte negativista, o carte. O voi intreba cum se numeste si voi pune numele aici.)

Kora maare lui Dimitris. Of mititelul ,bine ca nu a fost nevoie de mai mult. Acum cum e ? Iannis nu s-a imbolnavit si el?

Rachel am vazut ca ti-ai comandat mei tai. Odata ce te inveti cu el o sa iti placa tare. Nu e greu de folosit,cu putin exercitiu inveti sa pui fata la san si in pozitie verticala. Cauta filmulete e youtube cum se pune si pe sold,si pe spate,si o sa iti usurezi munca.
Jade bb T e cel mai bine crescut struguras . Eu nu stiu cat are puica mea acum,ultima oara am cantarit-o acum o luna si avea 7300 gr,fix un kilogrm luase intr-o luna .ASta dupa ce cu o luna in urma luase 2-300 gr.Mai faceti tratament ?

Am racit si noi,eu cu PAul mai rau,Teodora are muci uneori ,in rest nimic. A,si tusezte de maxim 3 ori pe zi,si atunci suspectez eu ca de la bale.Face ca un tractoras toata ziua. Eu dupa soua zile de mancat lamaie cu miere in loc de aproape orice , sunt binemimi mai curge putin nasul de la frisoane ,nas infundat,urechi pocnitoare ,febra , stare generala proasta acum trei zile.Iar lui Paul ii mai curg doar mucii si are un suierat din gat,cu gatul curat. O sun pe dr-ita,poate il vede pe el azi sau maine. El s-a tratat cu plantusin si vitamina c ,muulta vitamina c,si din lamai(le mananca ca pe mere,mie m ise strepezesc dintii numai cand ma gandesc) si sin "cuuuus!!" ,adica vitC efervescenta.

Iar imi spala vasele.



Si cred ca avem un dintisor. Nu sunt sigura pentru ca nu ma lasa sa vad.

Mi-a trecut oboseala.

Nu am reusit sa termin ce am inceput sa cos vineri ,ca m-am simtit naspa sambata, dar sper ca azi sa fac treaba buna.

Revin cu restul autostrazii.




Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanecolau spune:

neata fetelor,eu sunt noua pe aici,ma primiti si pe mine?eu am o fetita de 9 luni si noi am avut de lucru cu diversificarea,nu prea a avut cine sa ne invete,chiar si acum nu mai stiu ce sa-i pregatesc,cred ca s-a saturat de acelasi meniu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Lai bravo ptr dintisor.Iar ne-ati luat-o inainte . Si noi tot 7300 cred ca avem.Ma bucur ca ai revenit.
Kora bine ca sunteti acasa.M-am gandit la tine in week asta.
Sei ai asteptat atat, mai stai o luna sa vezi cum raspunde la diversificare.eu sunt de cand ma stiu o constipata. Cand bag supozitorul in max 3 min ies afara si supozitorul intreg.Nu stiu ce inseamna asta dar am vrut sa-ti zic ca si eu patesc ca Ela.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Poftiti la cafea cu biscuiti cu cocos (facuti ieri)!

Fetelor, ma bucur ca ati revenit!

Jade, bebe T e cel mai mare struguras! Imi pare tare rau ca e iar bolnavior sper sa se faca repede bine!

Ooka, eu am copiat reteta de paine, multumesc! Vreau tare mult s-o incerc! Afinele se pot inlocui cu altceva?

Nanna, bafta cu diversificarea! Te asteptam sa ne spui cum papa micuta

Kora, ma bucur ca ati iesit din spital! Sa se faca bine repede!

Sei, sper sa se regleaze Ela acum cu diversificarea!

Mikka, bine ca a cazut pe rucsac si nu s-a lovit Mariuca!

Lali, bravo pt zumba! Foarte fain ca te poti mobiliza. Eu momentan m-am apucat de un program de 10 exercitii pt acasa si mai merg si la sala din cand in cand ( o sa merg mai des daca se incalzeste )

Am o intrebare, mai stiti cumva site-ul acela in EN cu activitati pt bebe pe luni/saptamani?

Va pup si revin (acum Dani doarme si vreau sa fac cate ceva prin casa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

neata'
multa sanatate bebeilor bolnaviori !
May legat de nasit, cred ca stii ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Dar pana la urma e o pomana. Fiecare la randul ei a fost nasita

Poze sa stii ca nu fac cu noul breton insa pot spune ca azi noapte mi-am visat coafeza

Eu am pregatit pentru bebe azi un pic de mar copt. Sper sa ii placa. Daca nu il pap eu

It's a boy !!!

Mergi la inceput