Buburuze 2011 - LA MULTI ANI BUBURUZE! (131)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

http://www.retete-vegetariene.ro/
http://www.retete-vegetariene.com/
http://www.crestinortodox.ro/retete-post/
ANDRI - uite de aici ma mai inspir eu. Sunt o gramada de retete faine.

KIZI - eu sunt deja in butoi cu totul. Joi duc si copilul mic la gradi si tot imi vine sa plang



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata!

Am intrat si io la spartu targului sa urez inca odata tuturor buburuzelor noastre dragi
LA MULTI ANI FRUMOSI!!!
A trecut repede primul an al puiutilor, sa ne vedem sanatosi cu totii la scutece!
Is in pana maxima de idei ca Bursucul a facut febra 38.7 fara alt simtom si ma tot gandesc ce poate fi
Nu-mi sta capul deloc la lucru, iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

http://www.retete-vegetariene.ro/
http://www.retete-vegetariene.com/
http://www.crestinortodox.ro/retete-post/
ANDRI - uite de aici ma mai inspir eu. Sunt o gramada de retete faine.

KIZI - eu sunt deja in butoi cu totul. Joi duc si copilul mic la gradi si tot imi vine sa plang





Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011)
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!




pt retete

sa nu plangi.
azi il duci la gradi...maine il duci la scoala si poimaine mergi la absolvirea facultatii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Ziki, NOI iti multumim! Pentru tot ! Acum ai deschis ferestrele casutei noastre si a intrat aer curat !

Hai doamnelor, mobilizarea! Sa terminam elegant capitolul (mai avem trei pagini) si sa mergem in casuta noua!

Ma alatur SZ-ului lui Mada. Ce idei de vacanta aveti? Pe mine m-ar interesa undeva unde se poate ajunge si fara masina.

Adaug un nou SZ: Buburuzele voastre ce program de masa mai au?

Simis, , multa sanatate puiului! Poate e vreo boala a copilariei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Doloress mami, capul sus! E adevarat ca timpul trece, dar puiutii devin din ce in ce mai puternici si independenti. Asta e bine si tare frumos. Va merge la gradi, va interactiona cu piticii de varsta lui, se va distra, va invata o sumedenie de lucruri! Bine ca sunteti intr-o tara civilizata si gradinitele sunt altceva decat aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Catalina RSZ de Mada: eu vreau sa merg la mare, mai ales pt ca Robert anul trecut a descoperit-o si a iubit-o! Am cautat oferte la marea noastra, ceva child-friendly, pana la urma m-am scarbit de ce ofera ei pt banii ceruti si cred si sppperrr sa mergem tot la marea noastra, dar nitel mai la sud, la unii care stiu sa faca turism, la vecini.

RSZ de Cata lina: Ana cred ca are cel mai ciudat program de masa, in sensul ca dimineata se trezeste la tzatza, deci pana la 10 nu vrea nimic, apoi roade ca o printesa rusinoasa cateva bucatele de fructe. Cereale refuza, cateodata mai papa iaurt/ou. Pranzul e oarecum normal, papa la 12 -12.30 mancare de-a noastra; urmeaza nani cu tzizti, trezire, alintare la tzitzi, pe la 5 un iaurt sau fructe si seara la 8 ori mancare de-a noastra, ce papam si noi la cina, ori vreun piure pt ea. Noaptea in continuare san de voie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Brrr... ce sinistru... sa pui pe un site de copii reclama la pompe funebre... Mi-a stat inima cand am citit "inmormantare gratuita"



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

In curand pe ecrane: www.pufletzel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Prgram de masa - noi avem asa :
dimineata la trezire - tzitzi
pe la 9-10 - ovaz cu fructe si iaurt
pe la 12 - supa - ciorba sau legume
somnul
tzitzi la trezire si gustare - o banana, un mar, o pruna
pe la 6 - masa de seara - avocado cu branza, carne, iaurt, alte legume
pe la 8 - 2-3 biscuiti cu branza de vaci
la culcare - tzitzi.

Bine, tzitzi e cam omniprezenta, in orice moment din zi si din noapte pentru ca el nu prea bea apa sau alte lichide. Sa vedem cum se va schimba la gradi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Si noi vrem sa mergem la mare cu prichindelul. Ne-ar surade Turcia, all inclusive, cu avionul doar ca stau si ma gandesc daca o sa suporte drumul. Daca nu, in Bulgaria.


Iar ma uit la cum mananca ai vostri si ma rod grijile Noroc ca am fost la dr saptamana trecuta si a luat bine in greutate. Are 10,2 kg si in ultimele 2 luni a luat 400 grame.

Deci, noi avem cam asa:

06.00 - 200 ml lapte
10.00 - fructe cu cereale sau iaurt cu crereale (cum n-a mai vrut de ceva vreme fructe proaspete, i-am luat niste borcanele babylove cu coacaze, mar si soc si le-a mancat destul de bine)

Apoi incepe balamucul.... Trage un pui de somn de vreo 2 ore (ieri chiar 4 ore ) de pe la 12-13.00 si inainte nu vrea sa pape, deci masa de pranz (legume cu carne, supica) o luam pe la 15-16.00.
Masa de seara o incercam pe la 19-20.00, dar mai intodeauna e un rateu.
22.00 - 200 ml lapte cu cereale

Ii mai dadeam si noaptea 200 ml lapte, dar de vreo saptamana am eliminat-o, ca sa doarma mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

buna dragele mele
Va scriu si aici pentru fete nefeisbuchiste:-)
Mi-am facut stoc de Welede..daca va intereseaza va servesc cu drag..
va pupicesc pe toate!
Astept PM
CREMA RODIE ZI- 5 BUC/5LEI-buc
CREMA RODIE NOAPTE -3 BUC/5LEI-buc
CREMA DE MAINI RODIE 50 ML- 10BUC/5LEI-buc
CREMA DE MAINI RODIE 10 ML- 2 BUC/1,50 -buc
ULEI LEVANTICA 10ML -10BUC/1 LEU-buc
CREMA BEBE GALBENELE -10 BUC /1LEU-buc
ULEI RODIE 100ML -1 BUC/9LEI-buc
ULEI RODIE 10ML -7BUC/1LEU -buc
LOTIUNE CATINA 100ML- 3 BUC/10 lei-buc
GEL DUS RODIE -1 BUC/10 LEI-buc
CREMA ZI IRIS -3 BUC/5 LEI-buc
CREMA IRIS NOAPTE- 3 BUC/5LEI -buc
CREMA MIGDALE USCAT/MIXT- 6 BUC/5LEI-buc
CREMA MICA MIGDALE -10 BUC/1,50 -buc
ULEI MIGDALE PT FATA 10ml -8 BUC/1 LEU-buc
CREMA WROSE ZI -3 BUC/5LEI-buc
CREMA WROSE NOAPTE -3 BUC/5LEI-buc
ULEI CONTRA CELULITEI 10 ml 6 buc/1,50 -buc
SEBAMED GEL CLEAR FACE 10 ML 16 BUC/1,50 -buc

Mergi la inceput