Buburuze 2011 - LA MULTI ANI BUBURUZE! (131)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

prezent si eu!

madalinace mai face Razvanel?nu scapati o data de bronsita aia? toti mananca foarte putin cand sunt bolnaviori. Maia deobicei, dupa ce e intr-o cura d-asta de nemancare,recupereaza urmatoarea saptamana mancand dublu fata de cat e ratia ei normala.

maimutica pai normal ca niciun copil de aprox un an nu are rabdarea necesara sa stea cuminte intr-un restaurant, sa astepte mancarea, sa isi lase parintii sa savureze iesirea....Maia spre exemplu, se indragosteste de toti chelnerii...si pana nu ajunge ea sa ii traga de pantaloni ca sa o bage in seama, nu se lasa!in rest sta cumintica, traiasca servetelele, pe care i le dam si le face mici farame, asa ca placerea si linistea sunt garantate!

catalina spor la prezentare, sa iasa perfect!

lorich...ajunsesem de cand vedeam carutul simteam ca o iau pe aratura. d-aia si sunt atat de extaziata de episoadele astea cu dormitul in patut. am incercat de zeci de ori sa o culc in pat cu noi, era si mai tragic, ca avea jucariile preferate la dispozitie(mami si tati) si uita complet de somn.ea a dormit in pat cu noi doar cat am alaptat-o, dupa am folosit cu succes patutul iar cand au inceput dintii...carutul! ma gandesc cu groaza ca urmeaza sa mai iasa inca 4 masele si caninii...

andutza spor la inventar!

andri sorry, dar eu nu...nu reusesc sa scot lactatele din meniu oricat de mult mi-as dori, ma simt nemancata daca nu mananc in fiecare zi o bucatica mica de branza....daca ar fi vorba doar de carne, pai as putea sa zic ca tin post de cand am fost gravida...ca atunci nu suportam nici sa o vad, iar dupa nu mi-a mai placut decat accidental

zumzu hai cu poze cu parcul inzapezit!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Eu nu-s!

Pandesc bubitele. Pana acum trebuia sa fi trecut, dar tot mai avem cateva pe spate, pe picioare. Mai trist e ca nici pana acum nu stiu daca a avut rubeola, cum a zis medicul de familie sau roseola, cum a zis medicul de la infectioase.

Zilele astea nu-s pe nicaieri, trag tare sa-mi termin niste proiecte... Mai arunc cate un ochi sa vad daca ati terminat capitolul sa va fac altul si ma intorc la ale mele.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

In curand pe ecrane: www.pufletzel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Fetelor sunt praf, praf, praf....

Multumesc celor care s-au strigat prezente sau nu (totusi, Mayane, tu ai absenta motivata )!

Multumesc pentru urari, prezentarea a fost ok, dar a fost horror sa am nevoie de concentrare maxima. A fost horror pana si conversatia cu colegii. Mi se parea atat de puerila! Horror drumul prin zapezile murdare si turturii cazatori ai Bucurestiului. Cum ziceam, sunt praf.

Last, but not least, Tundeeeee, pe unde esti mami? Sper ca puiutii iti sunt ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Chiar asa, Catalina, e groaznic sa umbli prin Bucuresti in perioada asta. 2 saptamani, cat au fost ninsorile, am renuntat la masina si am mers numai cu metroul si pe jos. A fost super ok, fara blocaje in trafic, ajuns repede si la servici si acasa. Dar acum am revenit la masina ca mi se pare imposibil sa mergi prin orasul asta. Trotoarele sunt un morman de zapada, strazile sunt pline de balti, horor.
Singura parte proasta la mersul cu metroul a fost ca de acolo am capatat raceala asta idioata de care inca nu am scapat de tot, i-am pasat-o si lui Razvan si acum e si tati racit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Raluka Razvan e bine acum. E pe tratament de miercuri si e aproape vindecat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Eu nu o sa tin post decat in saptamana mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Lansez si aici un SZ (l-am pus si pe FB): idei pentru vacanta de vara? Vacanta in 3 sau 4, dupa caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Mada, n-am gasit din gama Bioderma, asa ca am cumparat ceva de aici (astia isi promoveaza puternic gamele locale) peri-bucal, am dat aseara si azi, sa vedem in continuare; sper sa nu fie doar efectul de inceput al unei 'noi creme', deocamdata pare ok! Ms mult de sugestie!

Cu concediul.. eu as fi vrut sa mergem aici in insule inainte sa nasc, dar ne-am trezit tarziu ca astia isi planifica din timp concediile, asa ca biletele de avion sunt tare scumpe (tata a gasit mai ieftine din Ro). Deci cred ca vom merge prin aprilie undeva in sud, pe continent, spre Malaga.

We placut sa aveti!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (ian 2011) si 20s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Prezent! O cafea scurta ca-s la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

prezent!
suntem bine,sanatosi...va pup!Doar iau o pauza

Mergi la inceput