Buburuze 2011 - LA MULTI ANI BUBURUZE! (131)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Noi avem mese linistite si faine la restaurant (cat de cat) dar sa nu depaseasca o ora, o ora jumate. Patrick, cat era mic mic, a fost chin, in primul an de viata urla continuu. Apoi pe la 1 an asa, cand statea, cand nu, avea toane. Pe la un an jumate am mers eu cu el singura in State la sora-mea si ne-am trasat o mie si o suta de drumuri si excursii, la Ocean, la munte. Si normal ca aveam de mancat prin deplasari, of, ca greu a mai fost. Nu cred sa fi avut o singura masa normala si linistita. Apoi de la 2 ani, a stat cuminte, numai ca trebuia mereu sa am o masinuta, o carte de colorat ceva acolo sa il tina ocupat. Ii mai dau pliculete de zahar, sa le rupa sa faca ce vrea cu ele, solnitele, etc. NU a fost niciodata genul care sa alerge de colo colo decat atunci pe la un an jumate asa.
Kevin vad ca sta si el cumintel, n-am avut treaba cu el deocamdata, e mult mai bine decat cu Patrick. Sta si face ochi dulci omuletilor, ii studiaza din cap pana in picioare. Cata vreme e multa lume in jur, e cel mai fericit. Dar, normal, la un moment dat isi pierde rabdarea.

LORI- voi cu lifturile, noi cu scarile rulante. Le-a urcat si le=a coborat tati de n-spe miliarde de ori. De obicei eu faceam tururi in magazin, probam vreo 10 tinute, mai si cumparam si pe ei ii gaseam tot la intrare, pe scarile rulante. RALUKARA - ai sa vezi tu, cand ii pocneste cate o pasiune, nu se lasa pana n-o consuma. Noi ne-am inarmat cu rabdare si i-am lasat mereu, e ceva nou pentru ei si vor sa le experimenteze cat mai mult. Si eu imi aduc aminte si acum cat eram de fascinata de scari rulante si mergeam mereu cu bunica, ei insa i se facea rau pe ele, asa ca nu le luam niciodata.

CATALINA - sanatate multa! Cred ca e o boala usoara.
Prezent si eu, nu dezertez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Neata si cafea !

Noi am dormit bine, Sara isi reia incet, incet vechiul program, dar mami de Sara s-a trezit ca are azi prezentare la job si are emotii, asa ca fug repede la citit!

Doloress, multumim frumos ! Da, se pare ca e o boala usoara, de data asta am scapat repede. Multa sanatate si pofta de mancare lui Kevin si multa rabdare la ingrasat purcelul, lui mami de Kevin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

prezent si io!



Ralukara ma bucur ca doarme mai bine - uite, eu as fi murit s-o legan asa noaptea in carut, asta apropo de ce putem si ce nu putem face.

Mada da, fff buna peri-oral aia, are o enzima care inhiba enzima din saliva, e eficienta, am si eu d ela Robert, dar cred ca a expirat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata! Prezent si eu!
Scriu mai putin pentru ca-s cu inventarul pe cap... Am introdus mii de coduri, deja am ochii in dungi.

Sanatate puiutilor bolnaviori!

Despre concedii...noi am fost in multe excursii cu gasca anul trecut si a fost relativ usor. Dar era mica. Anul asta presimt ca va fi mult mai "distractiv"! Dar n-as renunta pentru ca mi se pare extrem de important sa o plimb peste tot.
Totusi speram sa avem macar o saptamana doar pt noi, la vara... Speram...

Ralukara, felicitari pentru patut!
Catalina, bafta cu prezentarea!

Ma intorc la codurile mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

neata si prezent si de la mine !

pfuu .... am vandut apartamentul si nu gasesc nimik
zana e la "mamaie"....
eu cu tati alergam

la munca e super aglomerat ....

pfuuaa !!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

SZ: care te incumeti sa te prinzi in "hora" cu mien sa tinem postu' impreuna !?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

aseara am intrat si eu sa citesc si sa raspund si fix atunci s-a trezit Darius, si a tb sa inchid sandramaua, de-aia am terminat asa abrupt:)

noi am fost in parc,ff frumos. era totul acoperit cu zapada si era curat si bancile sunt asa ingropate ca putea si darius sa stea pe ele si sa se dea jos de pe ele. a alergat pe jos o gramada. pe drumul de intoarcere a adormit lemn, l-am dezbracat ,i-am dat bibe in somn si acum doarme.


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

saptamana viitoare incep si eu munca,pe 1 martie.in rest program de cosmetica,tuns,cumparaturi etc,sa-i fac instructajul lui tata.
am niste emotii...de n-am cuvinte sa va spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

n-am mai iesit de multt timp la restaurant dar anul trecut cand am fost in Viena de exemplu, a fost ok. statea in carut si ii dadeam ba o lingura,ba un servetel, ba un biscuite si statea cumintel.cand ii tecea cumintenia il mai luam si in brate/pe genunchi si mancam cu el in brate ori eu ori tati.
aa..la revelion cand am fost, la munte era destul de naspa pentru ca masa dura vreo 4 ore dar ii dadeam paine,legume ,mai plecam cu el la plimbare, ne descurcam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

ZUMZU - ai facut poze cu iarna in parc? Vrem sa le vedem!!

ANDRI - eu de la 1 ianuarie nu mai mananc carne, nu mi se pare deloc greu. Dar mananc si oua si lactate - dar destul de rar si astea. Si peste din cand in cand. Daca vrei retete, am o tona, sunt atatea mancaruri bune cu legume... Eu fac numa pe baza de legume, apoi carnea o fac separat si o adaug carnivorilor.

Mergi la inceput