Buburuze 2011 - LA MULTI ANI BUBURUZE! (131)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Lori, Anka, ce nu fac parintii pentru fericirea plozilor ! Sunt tare haioase povestile voastre. Pe de alta parte imi place si mie cu liftul si imi plac si jocurile electronice, asa ca-i inteleg pe cei doi mici teroristi . Rad eu, rad, dar sa vezi ce-o sa-mi faca mie printesa nabadaioasa .

Bluenight, cu placere ! Si daca ai intrebari si nedumeriri spune-le direct aici, poate stie cineva dintre cele ramase pe forum. Din pacate cu dormitul in patul mare eu nu pot sa te ajut ca am avut mereu fixul sa doarma in patutul ei. Iarasi din pacate, nici cu mancatul noaptea nu pot sa te ajut, pentru ca noi inca il practicam, chiar daca nu mai papa LM. Am incercat cu apa, dar se prinde imediat si protesteaza mai cu foc.

Ralukara, felicitari pentru patut!

Apropo de ramas pe forum, ia sa facem noi o mica prezenta ca in vremurile bune. Cine mai bantuie pe aici sa zica prezent sa stim si noi pe cine ne bazam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Prezent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am avut un inceput de saptamana horror. Razvan a facut bronsita. Tuse, suiera cand respira, plus niste muci bonus. A venit dr, l-a consultat si ne-a dat un listoi de medicamente si reteta pt aerosoli. Acum e mult mai bine doar ca a intrat in greva foamei. El care a mancat tot timpul ca nehalitul acum te rogi de el sa ia o lingura de ceva si de cele mai multe ori le scuipa sau iti da peste mana si varsa mancarea pe jos.

Adry intrebai de aerosoli. Daca are doar muci se poate face doar cu ser fiziologic. Daca tuseste se da o reteta in functie de ce are, nu e regula generala. Noua, de ex, la bronsita ne-a dat 1ml ACC, 0,8ml dexa, 0,2ml gentamicina, 1 ml ser.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

mada, eu fug la culcare acum ca am maine zi grea. Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Of, of, of! Multa sanatate lui Razvan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Aaa, nici macar lapte nu vrea. Mai devreme a mancat doar 60ml. Cand o sa ma duc la culcare o sa incerc sa ii mai dau in somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Sa va fac o recomandare: Razvan tot era rosu la gura si cu bubite de la atata salivat si bagat mainile in gura. Am luat o crema de la Bioderma, Peri-Oral, speciala pt asa ceva. Deci chiar isi face treaba! Sunt foarte multumita.
Si din aceeasi categorie, a cremelor, sunt foarte multumita de crema de fundulet de la Weleda. Trece orice imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Noapte buna Catalina!

Si eu ma duc sa fac o baie si apoi nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

prezent si eu dar ma duc la nani.

anka e de la boala asa zic eu ca si Darius a facut la fel. dupa eneterecolita aia sau ce-o fi fost cand nu a mancat mai nimc


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

hop si io, prezent!

catalina, sanatate sarei! scapati repede de bubite ca acusica vine vara si scoateti rochitele fara spate din dulap

mada, sanatate lui razvan!!! o sa caut si eu crema aia de la bioderma, ca biata mea lorelei nu mai scapa de iritatia de pe fata si daca n-am incercat o groaza de variante..

anka, ce frumos, concediu!! sa va fie de bine si sa faceti cat mai multe 'bis'-uri!! vreau si io, chiar si cu urlatoarea dupa mine (a mea scoate niste sunete inalte cand 'vorbeste' cu noi; si 'vorbeste' muuult); e normal sa nu mai avem mese linistite la restaurant, sa-mi ziceti mie unu care sta lipit cuminte de scaun o ora, o ora jumate; ala nu-i copchil, e mos/baba (ca noi)

ma duc la somn ca-s chioara, fuseram intr-o vizita si-am mancat cat un tanc..


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (ian 2011) si 20s
think pink

Mergi la inceput