Buburuze 2011 - LA MULTI ANI BUBURUZE! (131)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

RALUCA- bine ai revenit!

Sanatate multa tuturor bolnaviorilor!

Noi n-am mai facut ieri vaccin pentru ca i-am spus doctorului ca are muci si tuseste si apoi e prea mic si anemic, am hotarat sa mai asteptam, are aceeasi greutate ca la 9 luni. MI-a zis sa-i dau lapte, laptele ramane in continuare principala sursa de nutrienti si probabil ca nu ii mai ajunge cat am eu. Asa ca maine mergem la analize - sa vedem daca nu are vreo alergie la lapte cum banuiesc eu (pentru ca vomita de la lactate, bine acuma mult mai putin) si apoi incercam lapte de vaca sau de soya, punem purcelul la ingrasat.

ANKA - fi pe pace, e vreun puseu, recupereaza dupa boli.



Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011)
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!




Sanatate multa micutului Kevin
Pt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Bluenight, e vorba despre Center Parcs.
http://www.centerparcs.nl/NL/NL/home
Au mai multe centre in Belgia si Olanda, noi am ales Het Heijderboos ca era mai aproape. Nu toate sunt la fel, trebuie sa te uiti la ce facilitati au si eventual niste reviewuri pe Tripadvisor.
E unul in Belgia cu 5 stelutze care cred ca e foarte misto, ma gandesc sa-l incercam pe ala data viitoare.
Si la cazare sunt ceva diferente, noi am luat un bungalow VIP (ca numai ala mai era liber cand am cautat noi) care era foarte bine dotat, dar atentie ca sunt si standardele Premium sau Comfort care s-ar putea sa nu aiba lenjerie/prosoape. Deci atentie ce contine pretul, ca nu e gen hotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Bluenight, dar mai treci pe aici si mai povesteste-ne si noua cum e cu bebe mic, ca ai nostri, gata, sunt mari de-acum, mai avem putin si le facem buletin .

Auzirati fetele feisbuchiste (cum suna !)??? Cand scriem aici ii mai ajutam si pe altii. Hai, repejor inapoi !

Iriss, , multumesc frumos! Da evit citricele cat pot, iar crema care merge deocamdata la noi e Klorane, dar e bine de stiut ca sunt alte creme care au efect. Azi poponetul e mult mai bine si nu reactioneaza in niciun fel cand o spal sau sterg.

Cate belele atatea in poponetul Sarei mele! Habemus bubite. Roz, mici, intai au fost pe fata, acum s-au extins pe corp. 5 zile Ralukara dixit, bubite Lori dixit. Nu mai vorbesc cu voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Lasa fomeie bubitele ca e bune, bre! Tu vorbesti in latina eu in agramatica :)))
Sigur e roseola, deci din momentul asta ea nu mai are niciun disconfort.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

rmbbc bine ai revenit! hai, povesteste-ne ce-ai mai facut!

lorich mi se ridica parul in cap cand povestesti de exerienta cu restaurantul! pai eu renuntam la iesirea aia daca facea asa...sunt eu rabdatoare...dar sa stau sa plimb copilul cu liftul, soata sa manance si pe urma sa facem schimb!auci!

catalina sa va traiasca bubitele (o perioada cat mai scurtA de timp!!!)....si sa faci bine sa mai vorbesti cu noi!!! macar ai elucidat misterul febrei! de acum inainte nu va mai fi pangacioaa...si in 3-4 zile scapati si de astea si revine totul la normal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ralu renuntai la o saptamana all inclusive la mare la bulgari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Pai in cazul asta io n-ar trebui sa mai plec d-acasa pana face beleaua 18 ani. Am io o banuiala ca de obiceiurile astea proaste la masa nu scapam prea curand. Ati vazut ce a zis Doloress
Deci dragi mamici cu bebici agitati la masa, va rugam mergeti in vacanta ca sa nu ma simt singura nebuna care plimba plodu' in timp ce barbatu' mananca. Io nu-l plimbam cu liftul ci-l duceam la sala de jocuri electronice. I think we have a bit of a gambling problem
Bulina mai sa-si dea sufletul de bucurie cand vedea masinariile alea cu luminitze. Chiuia ca nebunul pana cand o cucoana chiar l-a lasat sa traga de o maneta in locul ei. N-a castigat bulina nika dar n-am vazut mai mare exaltare pe fata lui.
3 zile am vizitat sala aia cate o ora pe zi, ca era aproape de restaurante.
La noi beleaua era ca nu exista restaurant gen bufet, erau restaurante unde trebuia sa consulti meniul si sa astepti mancarea. timp in care bulina se plictisea de moarte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anka eu plec mama in concedii si ma si distrez chiar de-ar fi sa ..die trying. Daaar..da, a se evita restaurantele cu meniu-comada-asteptat...e moartea creierlor parintilor, ca sigur picii se plictisesc. Cel mai repede e bufetul suedez, deci recomand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Anka Multumesc de site! M-am uitat, asa, rapid si preturile mi se par piperate! O sa studiez mai in amanunt sa vad daca nu gasesc ceva oferte

Catal_ina10 multumesc pentru primire. Eh, Mihai merge in patru labe de parca e la maraton, inca nu umbla singur, doar tinut de mana. Partea nasoala e ca am gresie in toata casa (stilul belgian) si e rece pe jos dar m-am invatat sa ignor partea asta.
Si se trezeste noaptea de n ori si maraie si eu ii dau sanul si tace Nu stiu cum il vom dezvata de mancatul noaptea si de dormitul cu noi.

Va salut mamici frumoase si destepte, eu sper totusi sa reveniti, incet, incet si sa am ocazia sa mai invat multe de la voi mai ales ca, pe masura ce cresc, devin din ce in ce mai complecsi si noi trebuie sa ne modelam dupa ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

lori nu renuntam la concediu, asta in niciun caz! ci la masa aia la restaurant! si plecam cu copilul din dotare la plimbare! pe faleza, pe plaja, pe strazi de nebuna...clar, nu as fi avut rabdarea sa stau sa o plimb cu liftul! aia m-a uimit pe mine!

operatiunea "patutul" se desfasoara bine, si somnicurile de pranz sunt tot acolo, plus intreaga noapte! sunt atat de fericita ca am scapat de leganatul carutului!si de cand am inceput si operatiunea lapte de vaca, Maia bea mult mai mult lapte. anterior, trageam de un biberon de 210 ml cateva ore, acuma i-l umplu pana la gura si mai cere si refill!ma gandesc daca are legatura cu faptul ca laptele normal are mai putine vitamine, minerale, adaosuri decat laptele praf si tine mai putin de foame...sau pur si simplu ii place ei gustul mai mult??
acum 2 saptamani ne-am luat si olita....deocamdata e pe post de mobilier sau de jucarie, refuza sa stea pe ea...dar tot e bine, ca se obisnuieste cu obiectul in casa. nici noi nu am insistat prea mult, nu am fortat-o niciodata...la vara cred ca o sa incercam antrenamentul propriu-zis.

Mergi la inceput