Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 33

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

bu hu hu dormiti?
noi ne-am intors de la meci..uff un fiasco,stelistul de sot a incasat-o rau de tot
Ronina felicitari pt vestile bune,sanatoasa sa fie bebelusa apoi om trece noi peste tot
De Bia si Aredwin azi nu le-am vazut..ne pregatesc ceva??scoatem motate??
o tai in pat de ieri bebelusa mea e ff agitata da niste suturi de ma zapaceste!!
noapte buna sau mai bine zis somn bun si odihnitor!!

mada 37+ MAYA-ELENA
AMR 3 saptamani!!!!! maximmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Ana unde stai?Am retinut ca e cineva din uk dar nu stiu sigur cine.

Noi am avut o zi plina.Un pic de shoping,cu Rares prin parc,maine la o ferma sa simta copilu ca-i vacanta.Cred ca simt si eu vacanta asta.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Pana acum am ajuns la concluzia ca mai degraba as lua Galafor decat Galactogil, ca Galafor macar are schinduf. Desi dumnealor nu se obosesc sa spuna in ce concentratie, cel putin pe net. Oi vedea daca scrie pe prospect. Ca cica ar trebui vreo 600 mg de 4 ori pe zi pt. rezultate.

Cand vad descrieri gen ""Produsul" contine 6 plante care fac si dreg" si nu se obosesc (in unele locuri) sa spuna macar ce plante, recunosc ca ma enervez. Adica de ce ar trebui sa-i cred pe cuvant? Stiu tipa care a lucrat in ministerul sanatatii si imi povestea cum veneau unii producatori de produse din plante direct cu spaga si nimeni nu verifica daca ele contin ce zic ei c-ar contine sau daca plantele nu-s culese de pe marginea drumurilor din praf/cu esapament. Adica ma refer la unii producatori. Poate la aia cu traditie sa fie mai ok. Ma refer la producatori romani, nu stiu ce e afara.

A, si nu beti bere pentru lapte, ca beti degeaba :) cel putin studiile asa zic :)



31+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dara: esti o adevarata enciclopedie, ai informatii despre orice
Dana: eu beau multe lichide, ma voi stradui sa beau si mai multe, doar sa fie bine. De edeme nu stiu sa-ti zic nimic, din fericire nu m-am confruntat cu ele.
Ana_30: multu Cu streptococul ma stresez si eu acum ca nu mi-a luat azi secretie pt el, asa cum ma asteptam.
Tala: sper sa fie inclus, dr. nu mi-a dat sa fac nimic, de aia-s derutata... cei de la spital mi-au zis ca trebuie sa merg putin inainte sa nasc sa-mi faca ei niste analize dar nu au detaliat exact ce fac. Sper sa nu raman netestata ca din ce am inteles e destul de urat streptococul asta daca ajunge la bebe. Vai saracul copilas, ce terifiat tre' sa fi fost

35+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, nu le stiu pe dinafara, le caut pe net, dar le caut in jurnale medicale si altele asemenea, nu in pareri personale care nu indica sursa (cat pot si eu). Mi-am luat prea multe tepe ca sa fac altfel.

"If you need to have a C-section for other reasons, and you are group B strep positive, you will not need antibiotics for group B strep only, unless you begin labor or your water breaks before the surgery begins."
http://pediatrics.about.com/cs/commoninfections/a/group_b_strep_2.htm



31+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Grrrr am scris si eu dar nu apare...acum cand eram si eu buhuhu... revin maine ca acum nu mai pot.

Irina, 31+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Irina

Ce-o fi cu Chito si Lelu?



31+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Amy tin pumnii sa vii cu vesti bune
Sovi pai la dpn-ul tau Iustin sigur iese berbecut
Strumfy multumim de capitol , eu am fost nitel plecata pe la midwife si apoi cu putina treaba
Meg felicitari pt vestile bune! Wow pe 7 martie? inca putin
Ronina hai ca eu nu cred ca vine Bianca chiar pe 29 febr
Ana tin pumnii sa fie asa cum vrei cu nasterea . Eu saptamana viitoare fac testul pt streptococ B, aici din cate am inteles se face la toate gravidele cam pe la 36 de saptam.
Dana la preeclamsie sunt mai multe simptome nu numi umflatul picioarelor si daca zici ca tesniunea e ok nu trebuie sa-ti faci griji
Dara multumim pt info, esti o comoara, am invatat o groaza de la tine


Asa... am fost si eu la midwife, am mai luat 1.6 kg de pe 31 ian pana acum deci in total 15.5 . Tensiunea iar era putin marisoara 138/82 dar eu tind sa cred ca-i de la emotiile de mers la medic pt ca eu cand mi-o iau nu-i asa mare (si chiar m-au luat putin emotiile inainte sa intru cu gandul la tensiune). Ufff... sper sa nu ma trezesc cu alte surprize. Am intrebat-o daca bebe nu vine pana la 40 de saptam cat ma lasa si a zis ca in functie si de cat de mare e bebe si alte chestii vedem ce hotaram. Ea a estimat ca daca se naste la 40 de saptam o sa aiba cam 3,400 - 3,600 kg... sper sa fie asa. Oricum o sa vedem saptamana viitoare la eco cam cum se prezinta.

Monica, fericita 35+ cu Cezar-Andrei

AMR: 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Irina am vazut pozicile , cum sa te uitam ma??

Am modificat eu pe prima pagina, am pus in ordine programarile la ceza, sper sa nu te superi Strumfy

Monica, fericita 35+ cu Cezar-Andrei

AMR: 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Ce-o fi cu Chito si Lelu?



31+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*


eu sper ca sunt ok amandoua

Monica, fericita 35+ cu Cezar-Andrei

AMR: 5 saptamani

Mergi la inceput