Bobocei de Sept-Oct 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Lalu sa stii ca si la mine au trecut simptomele. Am 10 saptamani. Deci acu o saptamana spuneam ca nu mai pot cu greturile aici pe forum, iar azi ma simt ca o floricica, fara greturi. Am facut masa boiereasca cu colegele de birou si am mancat carnati, slanina, muraturi Am mancat cu 7 guri :)) Am mancat chiar si mustar si mi-am permis si un pahar de cola... dar gata cu excesele Mai am un pic si ma apuca si pofta de cafea, ca doar asta simt ca inca nu o suport. Bine, ca nici nu e prea indicata Sper sa fie tot asa si sa intru cu bine in al doilea trimestru. Abia astept bitestul si sa incepem sa vorbim pe forum de cum ne misca in burtica bebeii si sa ne impartasim daca e baietel sau fetita

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna fetelor.
La mine rezultatele sunt:
Ac Rubella IgM 0.56
Procentele:Negativ<1.2 , Incert>=1.2-1.6 , Pozitiv>=1.6

AcHCV negativ
AgHBs negativ


Anti-Toxo IgM 0.29
Procentele:Negativ<0.55 , Incert>=0.55-<0.65 , Pozitiv>=0.65

Dr mi-a spus ca sunt bune analizele.M-ati cam pus pe ganduri.



graviduta fericita 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

stella sa stii augumentinul este, dincate stiu acceptat in sarcina. Am auzit multe gravidute care au fost nevoite sa ia augumentin chiar si asa devreme in saptamana mica si nu au avut nici o problema cu bebe. Stai linistita si fa asa cum iti spune dr. si sa vezi ca va fi bine si sanatos.

lalu85 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Abia astept si eu sa trec de eco de luni, sa stiu ca este bine si apoi sa creasca si sa-l simt cand se misca...ce frumoasa perioada urmeaza...

lalu85 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Mersi Lalu de lamuriri O sa iau antibioticul mai linistita acum

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Stela si eu am avut infectie urinara pe sarcina trecuta cu ecoli.Din pacate desi am facut tratamnet a tot recidivat in timpul sarcinii.spre sf sarcinii am scapat de ea, iar bebe a fst testat si nu are infectie.Acum astept si eu rezultatul cu teama...si mie dr atunci mi-a zis sa incep in a 12 s tratamentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

Stela, eu deja am luat 5 zile de augmentin (in sapt 3-4 - nu stiam ca sunt insarcinata) si 5 zile de ampicilina (in sapt 6-7) pt o infectie. Ambele sunt permise in sarcina, am discutat in mod expres asta cu medicul.
Asa ca daca trebuie, n-avem ce face.


Dana, mama Siminicii (25.03.2010) si
9+ ticker pe graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Tocmai m-am inscris pe forum si nu prea cum stiu sa procedez. Voi fi mamica de bebe de octombrie, mai exact pe 16 octombrie, ultima menstruatie am avut-o in 10 ianuarie. Am si eu nevoie de o vorba buna de la voi ca sunt fff stresata. Dupa testul ce mi-a iesit pozitiv m-am dus la medic sa-l vad pe bebita, dar doctorul nu m-a incurajat deloc. Mi-a zis ca e prea devreme sa vorbim de sarcina, ca bebe e in uter dar inca nu stim daca sarcina va evolua sau nu. Asta ati auzit si voi la primul consult? Plus ca nici nu mi l=a aratat pe bebe pe ecran, doar pe foaia pentru medicul de familie i-am vazut dimensiunile scrise. Am un bebita de aproape o jumatate de cm cub :). Nu stiti, daca am doar 5 saptamani, ma pot duce la piscina? Nu face rau apa aceea cu clor? Scuze de prea multe intrebari si sarcina usoara la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Anda, bafta cu rezultatul! Sper sa nu se repete povestea

Dana si mie mi-a zis medicul ca e permis in sarcina, dar tot ezita sa scrie reteta :)), spunea ca n-ar fi bine sa iau in primele 12 saptamani, dar nici sa astept prea mult. Am o doctora cam indecisa si asta m-a pus de ganduri. O sa incep sa iau de luni, si cu ajutorul lui Dumnezeu, sper sa scap definitiv de ea, sa nu ma urmareasca :))

Voi ati luat dupa tratamentul cu antibiotic si ovule pentru refacerea florei? Mie mi-a zis sa iau ovule trei zile la rand.

Acum plec si eu de la munca, azi am fost plina de energie, nu ca vinerea trecuta

S-aveti o seara minunata!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_m51981 spune:

Buna, eu am 8 saptamani si abia saptamana viitoare merg la un control mai serios....rusinica mie:P .Sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput