Bobocei de Sept-Oct 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinuka_g

bobisor cum stai cu greturili?

Pup, Corina & bebeu mic
Am avut o seara buna si azi vad ca am zi buna. Ori se duc de tot ori iau o pauza greturile. Oricum, ma bucur!
Aseara mi-am luat de la un butic de la metrou o bustiera din microfibra, cica marime universala. Am spalat-o si azi o testez, daca ma "tine" dupa-masa, o arunc si p-asta. Oficial nu mai am niciun sutien, sunt nevoita sa port maieu, tricou, bluza etc. ca sa nu se observe lipsa sutienului la munca. Mi se pare ridicol sa am probleme cu sutienele, mai ales ca am pieptul mic, dar ma seaca la inima sa simt cum ma strange o banda la circumferinta pieptului.


Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalu85

sunt suparata foc...am rezultatele analizelor de sange...
-hemoleucograma nu e ok mi-a iesit o anemie ceva,
-herpes, HSV IgG1/2 pozitiv (trebuia sa fie negativ)
-anti CMV IgM este incert va trebui sa o repet

Imi este ff frica nu stiu exact ce sunt astea dar nu-mi suna prea bine

lalu85


Si eu am anemie, dar nu mi-a dat fier ci elevit.
Nu va speriati daca Hemoleucograma iese cu multe modificicari, in sarcina se modifica valorile fara sa avem nimic rau. Stiu de prima data.
Nu va speriati de IgG-uri, astea inseamna ca am avut boala, deci e de bine.
IgM-ul arata boala in prezent.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006) 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Multumesc Anda de apreciere!

In popor se spune ca greturile matinale apar din cauza deficientei de vitamina B. Vei observa ca daca iti administezi un supliment de vitamina B6, greturile si ametelile de care sufereai ti se vor parea mai blande, insa acest lucru nu inseamna ca organismul tau are nevoie de vitamina B. De fapt, rezultatul analizelor nu va arata nici o diferenta semnificativa intre nivelui vitamine B6 din organismul unei femei care sufera de greturi si al unei gravide care nu are astfel de probleme. Iata de ce nimeni nu stie de ce vitamina B6 este de ajutor pentru alinarea senzatiilor de voma si ameteala. sursa aici

La mine vad ca merge, de 2 zile iau magne b6 si aproape ca am scapat de greturi, ma simt foarte bine si cu hormonii.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006) 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_rainbow spune:

ce faceti burtici?
noi ne-am apucat de curatenie, acum avem pauza 10 minute, sper sa nu faca Lucas iar dezastru unde am facut deja curat
eu iau B-uri in cantitati ft mari din cauza mutatiilor genetice, inca nu am nici un simptom de sarcina, cred ca nici nu o sa mai am

Gabrielle, mami de Lucas (14.10.2010) si 11+


2 ingerasi in ceruri, opriti din evolutie la 12 si 16 saptamani
mutatia MTHFR C677T heterozigota si mutatia MTHFR A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaitica78 spune:

am primit rezultatul la BHCG - 7427, luni cand am facut prima data BHCG aveam 2140, a crescut nu gluma....





5+

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

g_rainbow mai usor cu trebitza...nu trebuie sa faci efort nici u nu ai simptome de sarcina?!! Mie mi-au disparut la 9 saptamani si pana atunci aveam de toate....acum nici sanii nu mai dor decat daca ii apas eu. Tu macar nu ai avut deloc...


lalu85 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaitica78

am primit rezultatul la BHCG - 7427, luni cand am facut prima data BHCG aveam 2140, a crescut nu gluma....





5+

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta!!!


Bravo, felicitari! Inseamna ca e bine si de acum te-ai linistit.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006) 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Lalu, si eu stiam ca dc IGM e negativ, e de bine sa fie IGG pozitiv, insemnand ca ai anticorpi.Repeta pt CMV, mie laprima sarcina imi iesise pt toxoplasmoza echivoc, iar cand am repetat iesise negativ.

Gaitica ma bucur pt beta barosan!

Off mi-e groaza si mie de rezultatele de la TORCH, inca nu le-am facut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaitica78 spune:

Multumesc, Mirabela! Acum abia astept sa merg la dr., sa vad, sa-i ascult inimioara
scuze daca va tot zapacesc cu tot felul de detalii, dar pana acum nu am spus nimanui (in afara de sot) si simt nevoia sa ma exteriorizez .
Am decis ca la parinti sa le spunem de Paste cand vom merge acasa, sa le facem o surpriza, pentru ca vrem sa le vedem reactiile mai ales ca asteptam cu totii barza de vreo 4 ani si nici eu nu mai sunt tocmai tinerica




Bravo, felicitari! Inseamna ca e bine si de acum te-ai linistit.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006) 9 sapt.


[/quote]

5+

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Buna fetelor, am cam absentat de pe forum, nu v-am mai scris, dar v-am citit Bun venit noilor burtici! Ce multe ne-am facut

Vreau sa va zic ca am facut o lista lunga de analize, sub indrumarea medicului ginecolog. Promit ca pun o lista cu analizele, toate pt primul trimestru. Mi-au iesit toate bine, cu o exceptie. Se pare ca am o infectie urinara cu klabsiella, daca ati auzit de ea Acu doctorul mi-a zis ca sa incep sa iau tratament cu antibiotic, augumentin parca asa se cheama. Mi-a dat reteta de acu o saptamana si mi-a zis sa astept o saptamana ca sa o iau. Incep de luni tratamentul si mi-e frica.. o sa fiu in 11 saptamani aproape, dar mi se pare cam devreme pentru antibiotic. Din pacate, infectia face si ea probleme, creste riscul de avort :( Deci sunt prinsa intre ciocan si nicovala.

V-am citit si ce ziceati de sotii vostri ca le vine cam greu sa creada ca treceti prin ce treceti cu greturile Eu sunt cu hormonii si am devenit cam irascibila, emotiva , iar replica lui e ceva de genul: oi fi tu gravida dar totusi :)) Daca ar fi ei in locul nostru clar n-a rezista o zi

Va pup si sper sa aveti un weekend cu soare si odihnitor!

9+

Mergi la inceput