Fluturasi Martie-Aprilie 2011 (127)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nici Andra nu prea bea apa si am eu o idee fixa ca se scoala cu ochii umflati, cica de somn, dar eu cand stiu ca ilinca a avut doar un rinichi la autopsie, am gargauni, desi aici mi-au masurat toate organele de n ori la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ieri mi-am adus aminte ceva- ca la un moment dat- yasmi- imi tot trimitea floricele virtuale, ptr ca se gandea ea ca mi-e greu cu gemeni, dar nu prea ma plang. si asa e, in perioadele cele mai grele, nu am scris nimic aici..le-am suportat cu stoicism,de fapt am intrat si mai rar, in primele luni dupa nastere..ei bine, ieri ma gandeam ca, nu-mi vine sa cred, uite ca a trecut timpul si m-am descurcat. de fapt nici nu-mi vine sa cred cat de bine m-am descurcat cu ei,singura.erau momente cand nu credeam ca o sa pot fi alaturi de ei fizic si cu alinturi- adica sa fiu si responsabila, si atenta,dar si dragastoasa cu amandoi.nu-mi inchipuiam , parca nu-mi venea a crede ca vor sta in fundulet, apoi 4 labe, picioruse..cum sa-i sustin pe amandoi la statul in fundulet? !?! si uite ca, unul il tineam intre genunchi, pe celalalt, de papitoi,de perna,... altul cadea- il sprijineam,cadea celalat.. il indreptam ..acum o plimb pe sonia, o las, il iau pe sergiu, iar pe soniuta intr-o mana, in 2..sergiu vine pe la spate in 4 labe, si ma trage de pantaloni..mai mergem taras si asa, cu unul in spate si cu altul in fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-off, cu gargaunii- e greueu luni de zile imi tineam rasuflarea la eco- de cand mi s-a oprit in evolutie o sarcina- si dr. ala destept mi-a descris taote organele,uite manutele, uite piciorusele, uite spatele..capul, fata..si pauza.ma gandeam eu ca-i ceva, dar..nu batea inima. si atunci vazuse, zapacitulasa ca, la gemeni, ma asezam, si ziceam sa-mi spuna dc bate inima,si apoi sa masoare, sa faca ce vrea si ce treb sa faca, ca nu ma mai intereseaza nimic- putea sa nu-mi arate nici o fata- de fapt, la inceput cam refuzam sa ma uit, nu ma impresiona, era de piatra- beton armat..mai incolo, mi-am mai revenit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-stii ce au baut mult? erau raciti, si am tinut musai sa-i hidratez, asa ca le-am facut ceai cu miere de albine, si un pic de lamaie. au baut amndoi cred 100 m, dar nu as vrea sa le dau atata dulce..sau sunt eu exacgerata?
- madutza, miki- ce va mai laudati ca sunteti fortoase!!!!! mai mamici dragi sufletului meu, de hernie de disc ati auzit? eu am auzit candva, cand stateam la o coada la supermarket..cica ar fi niste dureri de coloana..si cand te apuca, te tine ani..poate chiar le duci cu tine mult si bine..asa ziceau oamenii aia, serios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-va pup, ma duc sa-i culc, dar sa-i schimb iar, ca sunt niste miresme in camera- desi am in aparat esenta de lacrimioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

incerc sa scriu din nou un mesaj lung ce l-am pierdut acum 10 min ca s-a bagat peste mine piscoata si mi-a scos firul de la laptop ca al meu e cam stricat si trebuie sa stea conectat ca de nu raman fara baterie cum ai spune peste, 2 secunde si 3 miscari stiu acum ce vreau de ziua mea, un laptop nou nout

nu mai scriu to tmesajul ca era lun a naibii dar voiam sa spun ca am vazut-o pe Ioana de catank, o dulce si o frumoasa zambicioasa scumpa de revista

Andreea l-am vazut pe Rares fashionistul ma tre` sa ii mai cumperi poseta si pantofi cu toc ca bigudiuri are glumesc e asa scump si ce a crescut de cand nu l-am mai vazut acusi il pierzi la fete ca deja e cavaler

Persi da tu cand ni-l mai arati pe Raducu? hai ca mi-e dor de el si sigur s-a mai schimbat de la Craciun de cand l-am vazut ultima oara

Ieri dupa ce am iesit de la dr am intrat in cofetaria unde ne-am facut noi tortul pentru starea civila sa intreb cat costa un tort pentru prima aniversare si sa vad ce fel de modele au si piscoata in carut isi bagase degetele pe la prajituri, erau impachetate, dar tragea de ele si ca sa ii dau treaba i-am dat un plinat ce erau pe masa acolo sa se uite, ea fata l-a mancat bine intr-un colt cat staea eu de vorba cu doamna sa ma lamureasca cu niste chestii, cand ma uit la ea gura plina visinie de la hartia pliantului bia i-am scos-o din gurita ca o tinea super inclestata si stie ca face prostii ca mereu mananca hartie, orice hartiuta, cartonel, ea molfaie si baga in gura

Cat ma uitam la poze piscoata era in hol la intrarea in camera mea si se juca cu o cutie mare de carton si deodata o aud ngg nggg ... zic ia sa ma duc sa o iau ca e iar la noptiera mea si imi rupe cartile si mananca hartie, ies pe hol nu, in camera la mine nu... cand ma uit era sus la usa mansardei urcase toate scarile pana sus in pod, si sunt vreo 14 scari daca nu ma insel cand am vazut-o nu stiam cum sa urc scarile mai repede sa o iau si sa nu faca ea miscari bruste sa se intoarca sa cada pe spate mda.... cu de astea se ocupa piscoata mea, deci nu mai pot sta pe forum ca face numai prostioare cum o scap din ochi 2 secunde

Cred ca mi-a expirat timpul, ma duc sa vad ce face si pe unde e, o vad in reflexia de la dressing din camera mea, e la calorifer si se uita pe geam ca-s geamurile joase si admira pasarelele afara pana nu o zbugheste la cartile lu` tac su , si le rupe si roade carti ma fac daca isi baga dejtele donsoara in ele ca-s de alea de istorie, religie si fel de fel.... ma pune sa-i cumpar altele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-stii ce au baut mult? erau raciti, si am tinut musai sa-i hidratez, asa ca le-am facut ceai cu miere de albine, si un pic de lamaie. au baut amndoi cred 100 m, dar nu as vrea sa le dau atata dulce..sau sunt eu exacgerata?
- madutza, miki- ce va mai laudati ca sunteti fortoase!!!!! mai mamici dragi sufletului meu, de hernie de disc ati auzit? eu am auzit candva, cand stateam la o coada la supermarket..cica ar fi niste dureri de coloana..si cand te apuca, te tine ani..poate chiar le duci cu tine mult si bine..asa ziceau oamenii aia, serios

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


ce tare asta cu coada la supermarket

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Studioasa piscoata!Mai stim noi si pe altii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, esti in pregatiri mami?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza fetelor!
Nu am ramas inzapezita, inca sunt acasa, dar fac bagaje. Astazi plecam la parintii mei, in Vrancea. sa vedem cata zapada poate fi

Saptamana asta am fost in butoi. M-am cam saturat de rutina asta. Si eu sunt una din cele norocoase, ca in weekenduri nu sunt niciodata acasa si in deplasare primesc ajutor.
Dar sotul nu prea a fost acasa. A muncit foarte mult, dar i-a si placut sa se "fofileze", sa nu stea cu noi. Am facut si un mare scandal pe tema asta intr-o seara. Plangeam eu, plangea si Daria si el se uita la mine nedumerit, ca nu i-am dat niciun semnal pana atunci ca sunt deranjata de comportamentul lui.
[nu imi aduc aminte daca v-am mai spus si voua asta sau doar unei prietene prin email; sper ca nu ma repet! Vedeti, ma lasa si memoria]

Butoiul s-a adancit si mai mult cand m-am apucat de scris ceva in word si nu imi aduceam aminte cum sa scriu la distanta de 1,5 linii E grav, nu? Asta m-a cam demoralizat. Cum sa uit ceva atat de simplu si pe care in urma cu un an il foloseam zilnic?

Mergi la inceput