Fluturasi Martie-Aprilie 2011 (127)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Delia mereu te admiri cat de puternica esti. Ca ai putere sa vorbesti despre ingerasul tau. Eu cred ca m-as inchide in mine si as incerca sa sterg amintirile de genul asta. Si nu ar fi bine. E foarte bine cum procedezi tu, sa accepti si sa te impaci cu cele intamplate

Viss, sunt innebunita dupa comorile tale! N-ai vrea sa vii pe la noi cu ei sa petrecem o zi intreaga? Eu sunt aproape toata ziua singura numai cu Daria si uneori mi-as dori sa am casa mai plina de suflete! Si Daria sa vada ca exista si omuleti cat ea, nu numai oameni mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Neatza fetelor!
Nu am ramas inzapezita, inca sunt acasa, dar fac bagaje. Astazi plecam la parintii mei, in Vrancea. sa vedem cata zapada poate fi

Saptamana asta am fost in butoi. M-am cam saturat de rutina asta. Si eu sunt una din cele norocoase, ca in weekenduri nu sunt niciodata acasa si in deplasare primesc ajutor.
Dar sotul nu prea a fost acasa. A muncit foarte mult, dar i-a si placut sa se "fofileze", sa nu stea cu noi. Am facut si un mare scandal pe tema asta intr-o seara. Plangeam eu, plangea si Daria si el se uita la mine nedumerit, ca nu i-am dat niciun semnal pana atunci ca sunt deranjata de comportamentul lui.
[nu imi aduc aminte daca v-am mai spus si voua asta sau doar unei prietene prin email; sper ca nu ma repet! Vedeti, ma lasa si memoria]

Butoiul s-a adancit si mai mult cand m-am apucat de scris ceva in word si nu imi aduceam aminte cum sa scriu la distanta de 1,5 linii E grav, nu? Asta m-a cam demoralizat. Cum sa uit ceva atat de simplu si pe care in urma cu un an il foloseam zilnic?

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


iesi din butoi!
si scriei zilnic sotului un mail folosind diferite fonturi, spatieri etc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata!
Irinuca, lasa mami butoiul!
Stiu ca sunteti in deplasari in week-edn si ai ajutoare. Dar ati mai iesit si voi, doar asa, voi doi, fara Pitica? Asa cateva ore... ajuta.

Persi, Somleac, va multumesc pt raspunsuri. Insist si eu cat de cat, si incerc sa curat acolo. L-am sunat pe sot sa ia rivanol sau apa oxigenata, ca n-am de niciuna in casa

Roxy, nu vreau sa ma gandesc la operatie. Sper ca nu e cazul. Am citit ca se ajunge destul de rar.

Delia, bafta azi la dr! Pupam fetita de incurajare!

Strumphy, cred ca ti-a sarit inima cand ai vazut-o acolo sus!

Noi am avut la micul dejun mar copt cu branzica facuta de mine cu lamaie si o feliuta de paine cu unt. Papat tot! La pranz fac o supa de piept de pui si legume avem: morcov, cartof, fasole verde, ardei gras si rosie. Ardeiul nu i-l pasez ca am observat ca nu se omoara. Iar cu fasolea, punem doar 2-3 pastai. Ca si viss, si mie mi s-a parut ca il cam agita la burtica...

Ma duc sa pun rosioara!

Yasmi, cum stati cu pregatirile. Te-ai hotarat cu ce te imbraci?

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuka, crede-ma ca vb despre ingerasul meu, m-a facut sa ccept situatia, altfel o luam razna, bine primul an vb si plangeam, dar se pare ca mi-a facut bine... acum cand imi zice lumea ca ...nu stiu ce si am si 2 copii ii corectez si zic trei , dar unul e la Doamne-Doamne!. In fiecare zi ma gandesc la ea, desi nu am vazut-o(mi-a fost frica ca o sa o iau razna si o las pe Maria pe drumuri)si ii aprind o lumanare cand ma duc la biserica, imi pare rau ca n-am cum sa-i dau de pomana sau sa o pun pe acatiste.si cand vb despore ea parca o simt cu mine.... Nu pot sa-ti spun ce alinare simt cand vb Somleac de Ilincutza ei,( culmea e ca am visat-o odata pe Ilinica si era satena/roscata cu ochi albastri).Sau cu ce drag ma uit la copilasii nascuti in 2008 si ma gandesc ca uite ce bb mare as fi avut.
revenind: spune-i sotzului ce te supara, ca barbatii nu gandesc ca noi, la ei daca nu zici , inseamna ca-ti convinesi implica-l , spune-i ca nu cu soacra ta ai facut copilul, desi ea e o dulce, ci cu el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
iesi din butoi!
si scriei zilnic sotului un mail folosind diferite fonturi, spatieri etc



O idee buna, dar ca sa aiba efect, ar trebui ca el sa-si citeasca mailurile... si nu prea o face

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Neata!
Irinuca, lasa mami butoiul!
Stiu ca sunteti in deplasari in week-edn si ai ajutoare. Dar ati mai iesit si voi, doar asa, voi doi, fara Pitica? Asa cateva ore... ajuta.


Iesim cam rar impreuna. Am fost sambata trecuta in club, dar totul parca se intampla "pe langa mine". Cand ies rar din casa, clubul nu e cea mai buna idee. Luminile, agitatia, galagia, mai rau m-au ametit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alina, pupam bb si burtica!
Da ai dreptate cu iesitul in doi! sau Irinuka si sa iesi singura cu fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Irinuca, incercati altceva: un teatru, sau un film la mall, o comedie .

Fetelor, care aveti un pic de timp zilele astea, imi puneti si mie un pm cu reteta de tort de la Happy? Am vazut ca s-a tot vorbit de ea, dar am ratat momentul cand a postat-o.

Si Mada, imi mai dai si mie link-ul la rulada de cascaval> Parca pusesei un link? N-am salvat. Incep sa ma gandesc si eu la meniu, desi mai e ceva timp. Dar pe astea noi, as vrea sa le incerc inainte. Duminica vreau sa fac tarta de la Deea. Sunt fan fructe de padure

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mai bine duceti-va la restaurant, teatru, film, dar in 2 nu cu gasca, sa va regasiti, noi cand era Mari mica cam fugeam de prieteni, preferam sa stam singuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Delia, gandim la fel
Noi maine mergem la cumparaturi in doi . Pe mine shopping-ul ma relaxeaza maxim! Mi s-a pus pata sa profit de promotii . Asa ca vreau sa luam la pas mai multe hypermarketuri. Il las pe Luca la fratele meu, ca si asa ma bazaie cumnata de vreo cateva luni sa i-l las pt cateva ore sa vada si ea cum se mai descurca. Nepotica mea are deja 13 ani .

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Alina, Delia
Vom face si asta, trebuie sa gasim timp si pe cineva disponibil sa stea cu bebe!

Alina ti-am trimis PM. Eu sper ca asta sa fie tortul. Eu am copiat reteta de la Catank (care o avea de la Happi). E cel cu piscoturi, nu?

De fapt, il copies si aici, poate il mai vrea cineva:

"2 pachete juma de picoturi, 3 oua, 300 g unt, 300g zahar, 100 g cacao

se amesteca untul, zagarul si 3 galbenusuri, se adauga cacaoa, apoi peste se adauga albusurile batute spuma

Se aseaza un strat de piscoturi insiropate in lapte caldut cu rom, apoi crema, iar piscotuiri, iar crema, picot si din nou crema.
Aceasta e reteta originala!

Ce am adaugat eu??
Peste startul de crema de cioco am pus si visine peste, .... si ultimul rand de piscoturi, am ales sa-l imbrac cu frisca din smantana.
A... si fiind mai maricel, am facut crema din 5 oua si 400 unt, 400 zahar... Unt am folosit president, nesarat."

Mergi la inceput