Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Multumesc fetelor poate sunt ingrijorata degeaba ....cam asta e...oricum nu am ce face nu pot sta numai cu ea in brate mai ales ca ea e atat de incantata si merge "chiuind de bucurie" ....dar totusi eu am un pitic pe creier ca e slaba daca era mai grasuta poate nu imi faceam atatea griji.
Are 6200g ...a luat foarte putin in greutate cu asta m-am consolat stiu ca fiecare copil are ritmul lui de crestere ...eu am si baiatul care e o slabatura deci asa ne este natia.
Eu sunt mai grasuta in familie dar asta dupa ce am inceput sa fac copii...pana atunci si eu am fost o umbra asa ca nu am ce cere de la copii mei sa fie grasi....

Sa nu ma intelegeti gresit ma bucura enorm evolutia ei si imi vine s-o mananc cand vad un chistoc de om asa mic mergand doar ca imi fac griji pt coloana ei micuta..va cam inebunesc dar multe multumiri aveti de la mine pt sustinere

iti zic si eu felicitari pentru cea mica !!!! lasa grija ca ei au un simt aparte pentru tot ce fac , totul este diferit la fiecare copil...cum spuneau si fetele, unii nu au stat in fund deloc, altii nu s-au intors, unii au dinti dupa 1 an, fiecare in ritmul lui .
nu pui si tu la semnatura cele doua comori sa le cunoastem si noi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:


Trimis la: - 19/02/2012 : 13:36:32 Link direct catre acest raspuns Arata profilul Email autor Trimite mesaj yahoo luialexia_ada Adauga alexia_ada la lista ta de prieteni Adauga semn de carte la raspuns Trimite alexia_ada un Mesaj Privat Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Multumesc fetelor poate sunt ingrijorata degeaba ....cam asta e...oricum nu am ce face nu pot sta numai cu ea in brate mai ales ca ea e atat de incantata si merge "chiuind de bucurie" ....dar totusi eu am un pitic pe creier ca e slaba daca era mai grasuta poate nu imi faceam atatea griji.
Are 6200g ...a luat foarte putin in greutate cu asta m-am consolat stiu ca fiecare copil are ritmul lui de crestere ...eu am si baiatul care e o slabatura deci asa ne este natia.
Eu sunt mai grasuta in familie dar asta dupa ce am inceput sa fac copii...pana atunci si eu am fost o umbra asa ca nu am ce cere de la copii mei sa fie grasi....

Sa nu ma intelegeti gresit ma bucura enorm evolutia ei si imi vine s-o mananc cand vad un chistoc de om asa mic mergand doar ca imi fac griji pt coloana ei micuta..va cam inebunesc dar multe multumiri aveti de la mine pt sustinere

iti zic si eu felicitari pentru cea mica !!!! lasa grija ca ei au un simt aparte pentru tot ce fac , totul este diferit la fiecare copil...cum spuneau si fetele, unii nu au stat in fund deloc, altii nu s-au intors, unii au dinti dupa 1 an, fiecare in ritmul lui .
nu pui si tu la semnatura cele doua comori sa le cunoastem si noi ?

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)
Editat de - alexia_ada on 19/02/2012 13:48:27
De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subi


PUN SEMNATURA DAR NU STIU CUM....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

SCUZE AM APASAT NICI EU NU PREA STIU PE UNDE....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Felicitari si aici Lori !! mult succes !!!

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

aa si cu Colargolul nu prea sunt de acord.Ii usuca prea tare mucoasa iar Sinupretul este pe baza de alcool si cica nu ar fi indicat sum 2 ani(asa scrie pe prospect)

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)



pai ai spus ca ii curg mucisorii rau ... de aceea am si spus de colargol, caci usuca. sinupret mie mi-a recomandat pediatra, 6pic * 2ori /zi, tin minte ca i-am dat si lui dnai in jur de un an. sincer habar n-aveam ca are alcool, asa o fi. dani nu a patit nimic de la alcoolul din sinupret. dar, repet, eu nu-s doctor, eu ti-am spus doar ce as face eu.


gabrielita felicitari pt ridicat si plimbat. asa cum spunea si adra, daca o face singurica inseamna ca e pregatita.

mihahegarty ma bucur ca merge bine diversificarea, sa o tineti tot asa.


so, intram si noi in clubul buclucas cu cazaturi . am iesit cu dani, tati singur cu alex, l-a pus pe patul mare adormit, puiul s-a trezit si tati s-a "trezit" cu copilul urland de pe jos. acum stau si imi fac grija caci a adomit singur in patut, total necaracteristic si ma intreb daca n-o fi somnolenta de la cazatura si alte porcarii. offf ... mi-e ciuda de MOR.


fetele

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Pupam bebe mic sa treaca repede si sa nu lase urmariAsta este,se mai intamplaSper sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Alina_din esti o scumpa!!! Multumim tare mult!!! Azi Imi a mancat foarte foarte bine!!! V am zis: am trecut de la o extrema la alta!!
Dimineata a mancat: para, mar, mango si avocado.
Mai pe la 4 dupa amiaza a papat piersica.
Si cum i a zis si sotul, este 'a pooh ing machine'!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Wow!Felicitari mancacioasa micaSi cand ma gandesc ca pana acum te dadeai de simandicoasa....felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

buna fetelor.

multumesc pentru urari!!!!

asa cum am spus pe FB, eu voi intra mai rar ( si imi cer scuze si aici pe forum, sper sa nu ma exilati si sa nu ma uitati), dar am inceput munca...

va citesc mereu, cat pot, mai greu cu raspunsul...

miha, voiam sa te intreb dc tu o lasi pe imi vegetariana, cum vei proceda, dc ai discutat cu pediatrul si dc exista vreo schema particulara in cazul asta. te pup.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





Spor la munca Ramona si sper sa treaca repede orele de la serviciu ca sa te intorci cat mai repede la puiul tau(si eu incep pe 1 martie)
De uitat stai fara grija ca nu te uita nimeni aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Buna dimineata si de la noi.
Eu de joi sunt cu gatul in pioneze, ma durut foarte tare, sau am devenit eu mai sensibila. Am ajuns la concluzia ca bebelus si copii sunt mai rezistenti la durere ca si noi adulti. Paula a rezistat mult mai bine la gatul ei imflamat decat mine, nu s-a plans atat, zicea doar ca o doare, ori mie imi venea sa plang de cate ori inghiteam .
Deocamdata am luat Ibuprofen, tantrum verde si ceai cu miere, dar daca pana marti, cand merg la vaccin cu Luca , nu-mi trece o sa iau in considerare si un antibiotic.
Va felicit pe toate pentru progresele copiilor vostri, bucurati-va pentru ca sunt etape importante in dezvoltarea lor.
La multe lunite sarbatoritilor din ultimile zile, sa cresteti mari, frumosi si sanatosi

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


Sanatate multa Alina si da toate studiile arata ca bebelusii /copii sunt mult mai rezistenti decat noi la durere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite cu sanatate:

ANTONIA-ELENA de alinuff



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

SCUZE AM APASAT NICI EU NU PREA STIU PE UNDE....


Te duci in profilul tau/editat profil apoi click pe + mai multe informatii si ai undeca unde sa-ti personalizezi semnatura!
Succes!

Mergi la inceput