Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulusor77

Eu am intrat scurt ca doarme Eric si am vazut pe fb pozele de la intalnirea canadiana. Nu mica mi-a fost mirarea sa descopar ca pe tine Andy te cunosc din facultate. Nu stiu daca si tu ma mai tii minte, eu sunt Lulu. Nici nu stiam ca ai plecat, ca ai copii nici atat. Poate reusesti sa-mi scrii mai multe despre voi (poate pe PM).

Incredibil!!!! Sa vezi cum se intalnesc oamenii si unde!!! Bravo, cred ca e foarte emotionant sa faci astfel de descoperiri!!! Bucurati va de 'revedere'!!!

Noi suntem ok, am inceput de luni diversificarea. Merge binisor, am inceput cu legume, am introdus pana acum pastarnac, dovleac, cartof, conopida. Azi a mancat 100 gr. dupa care insa a mai baut si laptic. Deci mai avem pana inlocuim masa de pranz.

Bravo si sa fie intr un ceas bun!!! Sa fii un papacios Eric!!!

Luni avem programare la revizia lunara, iar duminica viitoare plecam pt. 3 sapt. la clinica. Asa ca daca nu mai dau nici un semn, sa stiti de ce. Nu am acolo net, si ma indoiesc ca am voie cu laptop-ul.

Sa fie cu bine si speram sa ne 'vedem' de ziua ta!!! Avem o groaza de pestoaice pe aici in martie!!!

lulusor77
mami fericita de Eric (10.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Fetelor as vrea sa vad un film frumos, romanti. Ce imi recomandati?

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Nu stiu cat e de romantic Alina, dar pe mine m a impresionat la maxim filmul: 'The fastest indian'
E vorba si acolo de o dragoste, dar mai speciala!!! Daca te tenteaza sa l vezi sa mi zici ce parere ai avut de el!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

La multi ani sarbatoritilor!!!!!!!!sa cresteti mari si sanatosi!!!!!!!!
Fetelor am evitat sa scriu nu am vrut sa para lauda dar fata mea are o saptamana jumate de cand se ridica singura in picioare in patut(bineinteles se prinde de marginea patutului)marea mea ingrijorare este ca a inceput sa mearga de jur imprejurul patutului si e asa de fascinata in cat numai asta vrea sa faca....nu o pot lasa singura deloc in patut pt ca se ridica si o ia la mers si mi se pare prea micuta singura solutie e sa o tin in brate ...pe patul nostru daca o las se rostogoleste si cade ceea ce sa si intamplat o data de asta probabil sa invatat numai cu mine pt ca stau cu ea in brate o las doar cand trebuie sa merg la baie sau bucatarie si desigur o ia la mers ...rade de numai poate de bucurie... e mirata si ea....
Sincer mi se pare mult prea devreme ....imi e foarte draga dar imi e frica pt coloana ei...


Felicitari!!!!
Eu zic ca o data ce a inceput ea singura sa se ridice, nu ai de ce sa ti faci griji pentru coloana ei! O data ce poate singura inseamna ca totul e dezvoltat sa fie asa!!! Enjoy her!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

buna seara fetele
Miha uite aici preturi la piscina in comparatie cu voi http://www.babyspa.ro/

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


Alexia multumesc mult pentru info!!! Socant pretul!!! £ 167 lire pentru 8 sedinte!!! Fereasca Dumnezeu!!!
Eu platesc £ 43/luna si aici am: gym, sauna, steam room, jacuzzi, aerobic, fitness, piscina. Astea toate sunt pentru mine si Imi vine cu mine gratuit oricand vreau eu si poate sta oricat intre 10 dimineata si 7 seara la piscina.
Poate sa mi explice cineva de ce se fac asa magarii? Adra, parca tu ziceai ca nu exista concurenta, dar stau si ma gandesc ca e jacmaneala curata ce fac ei!!! E asa de scump mentinerea sau ce?
Au oare cerere la preturile asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

buna fetelor.

multumesc pentru urari!!!!

asa cum am spus pe FB, eu voi intra mai rar ( si imi cer scuze si aici pe forum, sper sa nu ma exilati si sa nu ma uitati), dar am inceput munca...

va citesc mereu, cat pot, mai greu cu raspunsul...

miha, voiam sa te intreb dc tu o lasi pe imi vegetariana, cum vei proceda, dc ai discutat cu pediatrul si dc exista vreo schema particulara in cazul asta. te pup.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

mihahegarty ma bucur ca merge bine diversificarea, sa o tineti tot asa.

Laura, multumim foarte mult!! La fel si voua!!!


so, intram si noi in clubul buclucas cu cazaturi . am iesit cu dani, tati singur cu alex, l-a pus pe patul mare adormit, puiul s-a trezit si tati s-a "trezit" cu copilul urland de pe jos. acum stau si imi fac grija caci a adomit singur in patut, total necaracteristic si ma intreb daca n-o fi somnolenta de la cazatura si alte porcarii. offf ... mi-e ciuda de MOR.

Imi pare rau Laura!!! Sper sa treaca repede. E inalt patul vostru? Ca eu imi amintesc ca atunci cand stateam in Iasi, aveam un pat tare jos! Multa sanatate lui Alex!!! Nu te gandi la ce i mai rau!! Totul va fi bine!!

Pupici lui Alex si tie!!

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Multumesc fetelor pt felicitari si incurajari dar eu sunt ingrijorata pt ca fetita mea e si mai slabuta si nu are nici 6 luni....offfnu ma pricep deloc cum sa postez un filmulet ceva ...


Gabrielita, cat are bebelina ta in kg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

asa cum am spus pe FB, eu voi intra mai rar ( si imi cer scuze si aici pe forum, sper sa nu ma exilati si sa nu ma uitati), dar am inceput munca...

Imi pare rau Ramona, am crezut ca incepi in martie! Noi sa te uitam pe tine???? Te rog!!!!!

va citesc mereu, cat pot, mai greu cu raspunsul...

Nu i bai!!! Cum poti iubita!!! Ne vedem in Bucuresti!!!

miha, voiam sa te intreb dc tu o lasi pe imi vegetariana, cum vei proceda, dc ai discutat cu pediatrul si dc exista vreo schema particulara in cazul asta. te pup.

Da, o voi lasa vegetariana. Daca va vrea sa guste carne, sau sa manance nu am sa i zic nu, dar am sa i explic de ce eu o vreau vegetariana si motivele pentru care am ales asta pentru ea. Decizia ii apartine.
As vrea sa discut cu pediatru, dar nu stiu daca ma va baga in seama!! In UK, sunt foarte foarte multi copii vegetarieni din diferite motive: de ex, majoritatea indienilor aici sunt vegetarieni (religia), de asemenea sunt musulmanii care nu mananca porc, mai stiu eu ce alte religii care nu mananca carne si de aceea, doctorii aici sunt super obisnuiti cand aud de copii vegetarieni. La nastere ti se da o carte, numita ' From birth to 5' in care ai pagini intregi dedicate copilului vegetarian si cum sa i introduci mancarea. Este acolo o schema, daca te intereseaza, zi mi si am sa ma uit sa ti o scriu. Eu m am luat dupa ce mi a zis prietena mea, eu nu am citit, din pacate!! Poate maine, caci azi am fost terminata de oboseala!!!
Mi e si rusine s o sun pe doctora aia, va zic sincer!! Aici fiecare face ce vrea, daca nu e o chestiune de viata si de moarte o sa si zica doctora aia in minte ca o deranjez degeaba!!
La children centre ul unde mergem noi, sunt cel putin inca 2 copii vegetarieni. E la ordinea zilei aici, in UK. Pupici si de la noi!!

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anda, ti am admirat fetita in sfarsit pe FB!!!! este pur si simplu o frumusete!!! Are cele mai frumoase gene!!!

Tu cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am gasit on line aceasta carte 'From birth to 5' pentru cine este interesat.
http://www.dh.gov.uk/en/Publicationsandstatistics/Publications/PublicationsPolicyAndGuidance/DH_107303

Mergi la inceput