Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Neata!
MihaH, curmalele cred ca merg mai devreme de un an. Eu n-am vazut in viata mea curmale proaspete, banuiesc ca e vorba d ecele uscate. In nicun caz confiate, nici dupa un an, alea sunt uscate dupa ce au fost stropite cu sirop din zahar si alte substante. Se gasesc si curmale uscate, eu planuiesc sa fac biscuiti indulciti cu ele, tot spre un an.

Smochine la fel, tot spre un an

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Adra, multumesc de raspuns!!!
Da, ai dreptate, cred ca sunt uscate!! Dar sunt tare bune!!!!

Azi am fost mai moderate decat ieri. I am dat dimineata un piure de fructe: mar, banana si mango!!! I a placut la nebunie!! Si chiar a mancat binisor, masurat in linguri de ale nostre, sa zicem vreo 3-4 (3-4 linguri de supa). In sfarsit i a placut si ei marul!!!

Mango azi i am introdus prima data!!! A fost super ok!!! Nu mi vine sa cred ca din nemancatoare a devenit FOARTE mancatoare!!! Deschidea ea gura sa i dau!!! Cerea de mancare!!!

La amiaza i am introdus si altceva: avocado!!! Foarte mult i a placut!!! A mancat 1/3 din el pe nerasuflate!!! Face caca de 3 ori pe zi!! Chiar daca consistenta e mai mare, dar face!!! Nu e constipata!!! Cu toate ca azi se uita la mine si se scremea cand facea caca!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.



Miha felicitari pentru bebelina mancacioasa!!! Imi tine-o tot asa!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

La multe lunite puiutilor!
STEFAN-PAUL de michelle
ELIZA-MARIA de babylicious
IUSTIN-ANDREI de babyblue

Salutare fetele si de la noi!

Eu am intrat scurt ca doarme Eric si am vazut pe fb pozele de la intalnirea canadiana. Nu mica mi-a fost mirarea sa descopar ca pe tine Andy te cunosc din facultate. Nu stiu daca si tu ma mai tii minte, eu sunt Lulu. Nici nu stiam ca ai plecat, ca ai copii nici atat. Poate reusesti sa-mi scrii mai multe despre voi (poate pe PM).

Noi suntem ok, am inceput de luni diversificarea. Merge binisor, am inceput cu legume, am introdus pana acum pastarnac, dovleac, cartof, conopida. Azi a mancat 100 gr. dupa care insa a mai baut si laptic. Deci mai avem pana inlocuim masa de pranz.
Luni avem programare la revizia lunara, iar duminica viitoare plecam pt. 3 sapt. la clinica. Asa ca daca nu mai dau nici un semn, sa stiti de ce. Nu am acolo net, si ma indoiesc ca am voie cu laptop-ul.

Va urez la toate un week-end placut si linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni


Bravo Miha pt gandirea pozitiva! Si eu cred ca asta atrage binele!


Mami de minune de fetita Miruna-Maria (14 iulie 2011)


Apoi ce sa fac iubita? Sa ma panic acum? Oricum am citit pe internet ca la bebeii vegetarieni, ar trebui introdus mai repede totul. In fine weekendul asta am sa mi dedic timpul citind mai mult despre bebeii vegetarieni. Avem o carte numita 'From birth to 5' si acolo zice tot. Va pupic pe tine si Miruna dulcica!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La mmulte lunite cu sanatate si fericire pentru:

ELIZA-MARIA de babylicious
IUSTIN-ANDREI de babyblue
STEFAN-PAUL de Michelle_12



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

La mmulte lunite cu sanatate si fericire pentru:

ELIZA-MARIA de babylicious
IUSTIN-ANDREI de babyblue
STEFAN-PAUL de Michelle_12



Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png



Si de la mine La multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am uitat sa mentionez ca eu i am dat o data mar copt lui Imi si nu i a placut si de cand ii dau fructe crude, date pe razatoare si unde e cazul folosesc si blender ul vertical, ii plac la nebunie!!! Mananca ca sparta!!
Si credeti ma ca face caca si de 2-3 ori pe zi, intotdeauna in toate papicile ii introduc cereale si uneori in papa are si banana si nu s a constipat niciodata!!! Si stiu sigur ca nu se va constipa, caci eu nu am probleme cu asa ceva, deci nici ea!!!
Desigur consistenta e mai solida, ceea ce cred ca e si normal, poate se mai screme ea mai mult decat atunci cand facea caca de la lapte, dar sa nu faca cu zilele nu mi s a intamplat.
Eu sunt adepta fructelor crude, caci asa isi pastreaza cea mai mare parte a vitaminelor.
Dar normal ca fiecare face ce vrea Doamne fereste sa indoctrinez pe cineva!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

LA MULTE LUNITE SARBATORITOR ZILEI!!!!

Eliza

Iustin

si

Stefan

Sa petreceti superb in continuare!!!
Oana, auzisem ca ai facut un tort nemaipomenit!!! Vrem pozici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Fetelor as vrea sa vad un film frumos, romanti. Ce imi recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

La multi ani sarbatoritilor!!!!!!!!sa cresteti mari si sanatosi!!!!!!!!
Fetelor am evitat sa scriu nu am vrut sa para lauda dar fata mea are o saptamana jumate de cand se ridica singura in picioare in patut(bineinteles se prinde de marginea patutului)marea mea ingrijorare este ca a inceput sa mearga de jur imprejurul patutului si e asa de fascinata in cat numai asta vrea sa faca....nu o pot lasa singura deloc in patut pt ca se ridica si o ia la mers si mi se pare prea micuta singura solutie e sa o tin in brate ...pe patul nostru daca o las se rostogoleste si cade ceea ce sa si intamplat o data de asta probabil sa invatat numai cu mine pt ca stau cu ea in brate o las doar cand trebuie sa merg la baie sau bucatarie si desigur o ia la mers ...rade de numai poate de bucurie... e mirata si ea....
Sincer mi se pare mult prea devreme ....imi e foarte draga dar imi e frica pt coloana ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

..
Sincer mi se pare mult prea devreme ....imi e foarte draga dar imi e frica pt coloana ei...



N-ai de ce, daca face asta singura inseamna ca e pregatita, cu tot cu picioruse si coloana

Mergi la inceput