HAI Olga, puiutza, Anca,noce!(67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Daneza -si al meu e fornait, e normal. Sunt secretii ramase pe traseu din perioada cand era in burtica. Cat despre cantitatea de lapte - depinde de copil. Al meu la 1 luna si o saptamana bea intre 70 - 100 ml la o masa, cam la 3 ore.

Suzieq - toti sughit, din cauza ca diafragma nu-i inca suficient de dezvoltata, nu de frig. Eu nu ii fac nimic, il las sa-i treaca, nu pare ca l-ar afecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Sara, Ligiava multumesc ptr raspunsuri...s-ar putea si mie tot rahie simpla sa imi faca la cezariana....ma gandeam ca e mai dureros dupa ce trece efectul,ca la aceasta anestezie iti fc analgezicele in mana...in comparatie cu cea combinata la care baga medicamentele direct in coloana,dar de la care am inteles ca iti revii mai greu...

38+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

nu iti revii mai greu deloc. Eu am avut combinata si e cea mai recomandata. pt urmatoarele 12-24 ore cat stai in post operator e foarte bine sa-ti administreze calmantele prin epidurala aia. in principiu nu mai simti nicio durere daca iti prinde anestezia bine.


Citat:
citat din mesajul lui mrg

Sara, Ligiava multumesc ptr raspunsuri...s-ar putea si mie tot rahie simpla sa imi faca la cezariana....ma gandeam ca e mai dureros dupa ce trece efectul,ca la aceasta anestezie iti fc analgezicele in mana...in comparatie cu cea combinata la care baga medicamentele direct in coloana,dar de la care am inteles ca iti revii mai greu...

38+ sapt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Danezza
Ma imbrac sa merg pn la spital ca am burta cam intarita cam de aseara am a luat si am luat si no spa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

buna fetelor..
felicitari noilor mamici..sophia, bulinutza,anastasia...bine ati venit bulgarasi...sper sa nu fi omis pe cineva...mi-a fost greu sa recuperez din urma...oricum v pup pe toate
- io de duminica nu m-am simtit bine..luni seara am facut febra maaaaare..41-42 grade...si-apoi pana ieri s-a tot jucat febra cu mine..acu sunt mai bine cu exceptia unei dureri imense de cap...
- si eu Altesa ma confunt cu sanii moi..de cand am facut febra...a fost greseala mea ca am stat dezgolita duminica cand m-am muls.venisem de-afara..in casa era cald..si la un mom dat a inceput sa curga muult lapte din ambii sani..m-am dezbracat de haine si nu am mai apucat sa ma schimb..si am stat sa ma mulg ca nu se mai putea.ma dureau si sanii...si m-a luat frigu dupa o vreme..a intrat frigu rau in mine si de atunci..febraa...si sanii mei sunt moi...incerc sa beau cat m multe lichide...incerc sa nu ma sperii sa nu dauneze si mai rau......sambata avem si noi botezu..sper sa ma fac bine bine pana atunci...
-Ilinca face si ea o luna
- Alina..fff frumos tortuletuuul...cat mai multe lunitze si anisori lui Filip
- ah fetelor si fetitza mea e o papacioasaaaaa...mananca 120 ml lapte praf..ca na..daca laptele meu e putin, si nici nu am mai avut sa mulg...da cu greu mananca lp..da il papa pan la urma...marti seara a papat 100 ml lapte de la mine..ultimul biberon cu lapte muls...si inca 90ml lapte praf...si inca a mai stat la san.....asta ca sa o ia si somnu mai repede.....



mamica fericita de fetitza Maria Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Mrg bafta!!!

Eucu rahi ssimpla am fost amortita vreo 5 ore. dupa alta distractie dar dr meu a zis mai bine calmante decat cu cateterul in spate. acum eu stiu e mai simpluu de bagat doze de anestezic prin el, dar mai stai si cu firul lipit de spate. avantaje si dezavantaje

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Mady sanatate multa!!!

Prea m-am bucurat eu, 5 zile fara lohii dar acum cand alaptam au luat-o la vale. Eu zic ca nu este menstra ca e cam devreme

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Felicitari Elenii, Anastasia!!! La cate sapt s-au nascut gemenasii, cum sunteti? Asteptam si poze!


Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ileana, cum te mai simti?

cristina, asa ii place si lui radu sa adoarma, atarnat asa "in picioare" :)) apoi il pun pe burta in pat si doarme. acum l-am pus in landou, daca scartaie il mai legan cu piciorul putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Buna ziua fetelor, fetitelor si baieteilor!!! Vroiam sa va intreb daca ati inceput pregatirile pentru botez? E cineva care face in post? Eu as fi vrut sa fac de zilele a mea si a lui tati de nastere, ca sunt una dupa alta si pica exact in weekend, numai ca e cam post in perioada respectiva. Ideea era ca vroiam sa le combinam precum nesul 3 in 1... Eram curioasa daca sunt preoti care oficiaza slujbe de botez in post?!
Noi suntem mai bine. Am inceput sa luam in greutate, sa titilim mai cu spor, mai bagam si o completare cand nu se mai poate, dar e ok. Suntem pe drum cu prioritate. Hihihih...
Va pupacim!!!!

ANNISIA, mami de YANIS LUCA si suriorul lui ANDREAS FABIAN


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Fabi & Yan

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput