HAI Olga, puiutza, Anca,noce!(67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrg

Acum am o noua framantare...voi cele care a-ti fc cezariana,ce tip de anestezie ati facut?Care o fi mai buna rahianstezia sau rahie-epidurala???????


38+ sapt cu

rg eu am avut rahie anestezie si a fost ff bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ghiulten - greu a fost cand imi urla cu orele in brate si nu stiam ce sa-i facs se lnisteasca si sa adoarma. Acum e bine, chiar foarte bine de cand doarme plimbat. Imi fac treaba cu el in brate, mancare, curatenie, dansez , ma joc si cu cei mari si cel mai important - sunt eu Om din nou, ca ma afundam tot mai rau. Si cei mari s-au mai potolit. Fetita ta cum mai e? De cea mare vorbesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata

m-am hotarat sa imi sun medicul sa ma duc sa ma vada azi - pentru durerile mele fantastice de burta.

Olga, probabil ca ai nascut deja daca nu ai mai scris nimic de 2 zile.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Cristina in ce il porti pe Mihai? Vreau si eu sa o #539;in pe Sara dup#259; mine ca sa îmi pot face treburile prin casa. Am c#259;utat pe net si nu m-am lamurit ce e mai sigur pt bebici asa mici. De sling îmi e frica... Poate un wrap? merge si neelastic la 1 luna?

Adriana succes la dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Ne-a venit si noua notebookul de la reparat de ieri si nu ma mai bat cu fiica-mea de la laptop. In ziua cand am iesit din spital am calcat pe el pentru ca era lasat pe jos de sotul meu si eu cu aia mica in brate binenteles ca nu l-am zarit si pac, un colt din ecran mort. Ei in fine distractia costa.

Bulinuta multa sanatate si sa te refaci usor! Daca se inrautatesc simptomele eu zic sa suni medicul.

Anastasia felicitari pentru gemeni!!! Refacere rapida si mult laptic!

Cristina wow, chiar ca ai o situatie grea , poate dupa ce creste bebe este mai bine, se mai linisteste.

Administrarea de Ca eu stiu ca provoaca crampe abdominale la bebelusi si constipa. Daca alaptati mai bine luati voi suplimente cu Ca, de 1000 mg daca se poate.

Vaccin chiar vroiam si eu sa intreb ce alegeti. Mie dr de fam mi-a sugerat un card cu discount de la GSK si sa le fac pe toate Infarix, Synflorix- pneumococicul, Rotarix cu 550 lei. Daca fac de la stat este Pentaximul dar mai adaug Rotarix care cica este 300 de lei si Prevenarul tot vreo 300 de lei, deci nu ies prea bine. Noi mai meditam ca mai avem timp.

Botez eu l-as face pe 14 aprili dar seara este slujba de Inviere si sa vad ce zic preotii si petrecerea duminica de Paste. Depindem si de cumnatii care vin din SUA ca am hotarat ca ei sa ne boteze.

Incerc sa scriu mesajul, calc hainute de bebe, vb pe mess cu o graviduta, dau manacare la copil mare, cam multe treburi deodata


O zi frumoasa!

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

suzik eu ii dau lamaie sau il pun la san nici eu nu-s de acord cu lamaia ca iiface pofta de mancare si el si asa e haplea dar am intrebat si pediatra si a zis ca-i ok.


sara pai la mine nu mai venea lapticul rauri rauri asa ca dupa 4 l de apa si 2 cani de galactogil am reusit sa le umplu din nou sa vedem azi ce fac ca tre sa ma mulg sa-i las macar pentru 2 mese.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Sara - in Marsupi plus il port. Am pus pe FB poza si poti vedea cum arata cu bebe in el. Daca nu te am in lista, poti sa-mi dai add Cristina Gojinetchi, ca pozele sunt vizibile doar pentru cei din Friends. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=317845948261654&set=a.317845091595073.70838.100001087547610&type=1&theater

Daca nu ai FB, cauti pe site-ul hiphip.ro . Poti purta si in wrap ne-elastic si elastic (care e pentru bebelusi inte 0-3 luni, dupa aia nu e prea comod). Mie Marsupi plus mi se pare mai comod decat wrapul doar pentru ca e mai putin de infasurat, Wrapul il pui mai greu pe tine, iar daca e sa compar cu wrapul ne-elastic, e mai usor sa pui un bebelus mic in marsupi plus decat in wrap neelastic. Cat despre cum simti greutatea - cred ca sunt la fel. Avantaj la wrap e ca daca te pricepi sa-l faci, iesi mult mai ieftin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Ghiulten, Nicole, Altesa saru'mana de raspuns, parca m-am mai linistit daca am vazut ca nu e singurul. Vlad mananca lapte de la mami dar din biberon (muls) si de multe ori nu deschide gurita sa-i mai dau si de aceea nu stiam ce sa-i mai fac.

Cristina, cu al treilea nu ar trebui sa fie mai usor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Suzie, si a mea sughite aproape dupa fiecare masa. la mine merge cu picatura de lamaie desi nu ii dau mereu. Fetele. la 2 saptamani e bine daca papa cam 70-80 la o masa? cateodata nu e apuca 3 ore ca urla de foame si atunci bagam mai des.
aa si inca ceva: mi se pare mie ca are mucisori pe traseu pe undeva ca parca se aude un fornait asa ca un porcusor daca intelegeti ce vreau sa spun. I-am tras cu batista bebelusului si parca tot se aude? la voi e la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Suzieq - asa ma amageam si eu in timpul sarcinii, ca pe al treilea nici nu-l simti cand creste. Eu pe al doilea nu l-am simtit, dar Mihai e la fel cum era Vladut si daca la Vladut puneam totul pe seama ca eram eu ne-experimentata si l-am agitat pe el bebelus din cauza stresului meu, acum imi dau seama ca nu a fost asa. Oricum cu Vladut a fost crunt si era sa devina la fel de crunt si de data asta. Noroc ca s-a potolit.

Sara - inca ceva, daca ai posibilitatea sa testezi prima data de la cineva wrap-ul sau marsupi plus inainte sa te hotarasti de care sa cumperi, ar fi foarte util. Nu la toti bebelusii le place. Si nici lui Mihai nu i-a placut de la bun inceput. Nu de alta, dar nu sunt atat de ieftine ca sa arunci banii in caz ca nu-i place.

Mergi la inceput