Incaltaminte ptr cei mici

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Si eu am avut pentru baietelul meu primele incaltari de primii pasi cu talpa din piele intoarsa. Erau de la Melania, f buni, nu s-au tocit/rupt si acum, la aproape 5 ani, piciorul calca f bine, nu merge pe varfuri, etc.
La sandale a fost imposibil de gasit cu talpa din piele intoarsa, dar deja mergea f bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Daca el are acum cam 11 cm in talpa, sa iau 11.5 sau 12?

(primii nostri papucei )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Bebeloo au niste pantofi cu o talpa f flexibila. Noi am cumparat cateva perechi de pantofi de acolo si sunt f buni, de piele, rezistenti, tin la terfeleala si au talpa f moale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Daca el are acum cam 11 cm in talpa, sa iau 11.5 sau 12?

(primii nostri papucei )


da.
sa va fie cu noroc la primii pasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Si de la Melania avem 2 perechi, sunt ok.
si primigi sunt buni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Daca el are acum cam 11 cm in talpa, sa iau 11.5 sau 12?

(primii nostri papucei )


eu as lua 12. dar cel mai bine probati/i.

Finn Constantine 15.10.2009 si 31+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Cum ne dam seama la copiii mici, care nu vorbesc inca, daca le sunt sau nu confortabili papuceii?

Presupun ca trebuie sa intre usor? Dar e greu, micutul meu tine labutele moi si e asa ciudat, mi-e teama sa imping. Sau si le chirceste / indoaie si iarasi intra gtreu sau deloc.

Si in varf sa mai fie spatiu, cat? Sau la calcai? Mi-e teama sa nu il roada, stiu ca nu va merge kilometri dar nu as vrea sa fie mersul o experienta neplacuta sau sa ii deformez labutele.

Any tips, de la mamici cu mai multe perechi de papucei la activ? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

daca il deranjeaza iti da de inteles, intr-un fel sau altul. ori plange, ori isi freaca picioarele, etc.
asa cum iti da de inteles si in alte cazuri daca are un disconfort.

piciorul trebuie sa intre lin, daca ii iei ghetute cu sireturi, de exemplu, desfa-le la maxim, ca sa ii bagi piciorul si abia apoi le strangi.

Spatiul ar trebui sa fie la varf, nu la calcai, pentru ca altfel i-ar fugi din picior pantoful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Laba piciorului, daca zici ca o indoaie, incearca sa o directionezi tu cu mana, sa o tii tu dreapta si sa le bagi impreuna, pe cat poti inauntru, varful lui cu degetele tale.
O data intrat varful piciorului, nu prea mai poate sa -l indoaie.

NU-ti fie frica sa fii putin mai ferma, nu se intampla nimic, nu se rupe nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, cat cheltuiti, anual, pe incaltamintea copiilor?

Geox stiu ca sunt f. f. scumpi, am vazut, mai demult, pe un site la 200 de lei/pereche. Auch.

Mie ortopedul unde am fost cu Daria mi-a zis, de Melania, stramband din nas: "mai multa reclama decat efecte".

Noi am avut si papucei Ufo, Maiqi, Bobbi Shoes...

I-am luat pentru iarna asta niste ghetute Dei-Tex din Deichmann, 70 de lei au fost. Cica tratat materialul impotriva umezelii. O laie, cand calca intr-o balta, e uda la picioare...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...

Martisoare de vanzare...



Mergi la inceput