Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

sei, mercic! am pus cateva poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Oana done...m-am conformat.

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

gata ma duc azi sa imi cumpar perna electrica, m-am saturat de sticlele fierbinti ca sa nu ma mai doara rinichii, ma tehnologizez si eu ca si asa devin din ce in ce mai baba.
Simmo sunt superbi aia mici, cand ma uit asa la voi mamicile cu mai multi bebe vreau si eu.Deja am discutat cu al meu sot despre al doilea bebe si soc nu a fost deloc impotriva chiar ii suradea ideea mai mult decat mie.Dar totusi as putea sa mai astept macar pana face Iancu primii pasi, deci mai am cateva luni bune, nici macar nu s-a intors puturosul

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

gata ma duc azi sa imi cumpar perna electrica, m-am saturat de sticlele fierbinti ca sa nu ma mai doara rinichii, ma tehnologizez si eu ca si asa devin din ce in ce mai baba.
Simmo sunt superbi aia mici, cand ma uit asa la voi mamicile cu mai multi bebe vreau si eu.Deja am discutat cu al meu sot despre al doilea bebe si soc nu a fost deloc impotriva chiar ii suradea ideea mai mult decat mie.Dar totusi as putea sa mai astept macar pana face Iancu primii pasi, deci mai am cateva luni bune, nici macar nu s-a intors puturosul

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


Anca , sa te mai incalzesti. DD ajuta! sa iti treaca repede.

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

multumim anca! frumos ca deja va ganditi la bebe2 ; bebe1 e perfect, asadar.... - cum imi spunea mie o colega: "tu sa mai faci copii, ca-i faci frumosi!" cra, cra (am retinut ce mi-a placut!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Fetelor , aveti vreuna din voi granule de kefir?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

scuze de confuzie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hayat - cu mare drag te-as servi cu croissante, doar ca nu erau facute de mine . Insa mi-am propus sa fac si eu neaparat ca sunt bune tare!

Creola - bine ai revenit!

Slaba activitate pe aici...acum cand am si eu chef de vorba

Hayat - te-ai mai gandit cand incepi diversificarea? LA MULTE LUNITE! cu intarziere, ieri nu am avut vreme sa intru, dar m-am gandit la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Hayat, ce baiat mare ai, 5 luni! Parca mai ieri eram burtoase cu toatele si azi avem copii asa mari si cuminti! Tre' sa recunoastem ca avem copii cuminti si buni, cel putin concluzia trasa de mine este asta. La multe luni Razvanel si ani! Sa cresti mare si destept, sanatos, sa iti bucuri mamica si taticul!
Lali, ieri am picat , scuze, si pt ca vreau sa te reintorci, iti spun doar atat: AM NEVOIE DE TINE! mai mult nu spun.
Sei, spune-mi ce-i mai dai lui Elenus de mancare pe langa mar? Cat a luat in greutate dupa varsta de 5 luni? Pana in prezent, desigur
Oana, daca imi poti trimite prin mp o adesa de mess, vreau sa vb cu tine

Al meu copil a inceput sa articuleze bine de tot, spune "di-di, me-me, ta-ta". Sunt uimita sa vad asta, caci pana acum nu s-a mai intamplat. Se chinuie sa vb si incepe sughitul. Pana acum, in ultimele 2-3 saptamani scotea un fel de sasait, acum am inteles ca acest sasait anticipa articularea in vorbire. Sunt fff fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

eu m-am ingrasat de parca nu era de-ajuns ca aveam o gramada de kile in plus, am mai pus vreo 4. si asta in mai putin de 2 sapt am fost stresata cu socru-meu si obosita ca nah m-am ocupat de asta mica singura si n-am mai dormit ca lumea si imi scazuse lapticul si am bagat mancare ca sa creasca la loc. a crescut dar am crescut si eu

Mergi la inceput